Mała piła taśmowa

Czyli warsztat szkutnika
Awatar użytkownika
Hadżi
Posty: 448
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska k\/Olkusza","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Mała piła taśmowa

Post autor: Hadżi »

Witam!

misza999 pisze:No właśnie zakres wysokości ciętego materiału jest tym minusem, nad którym się zastanawiam, nie ukrywam, że ciągnie mnie też do rzeczy trochę większych od modeli szkutniczych,


Ja użytkuję Piłę taśmową do drewna NUTOOL MC 245. 245mm 420 W. Piła solidna i też szukałem piły z maksymalną wysokością cięcia i sporą mocą. Znalazłem tą i ją zakupiłem. Prowadnica dolna i górna potrójna ułożyskowana. Mój egzemplarz ma jednak lekkie bicie na łożysku lub osi górnego koła napinającego [luzu nie ma] i powierzchnia cięcia nie jest idealnie gładka. Ciołem listwy ze śliwy o grubości 1 mm. Zerwałem już dwie taśmy tnące i nie mogę znaleźć przyczyny. Podejrzewam, że powodem jest to minimalne "fajtanie" koła napinajacego. Jest tam regulacja odchylenia osi tylko w pionie i to jest wystarczające. Nie dotykam się jednak do tych regulacji. Nie mogę przyjrzeć się taśmie w jakim momencie i o co ona zawadza i się urywa. Przy otwartych drzwiczkach piła się nie załącza, działa zabezpieczenie. Przecinam okrąglaki sosnowe o fi do 12 cm w poprzek na palisadę. Taśmy zgrzewa mi w "Ostrzalni" p.Bujnowski.

Pozdrawiam

"Hadżi"
Na pochylni strajk zakończony: ok. podwod. SIEWIERJANKA, budowa wznowiona.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są trudne lub b.trudne.
Myślenie nie boli. Gdyby głupota bolała to nie jeden z bólu by wył.
ODPOWIEDZ