Statek w butelce

Dział poświęcony modelarstwu szkutniczemu w butelkach i żarówkach i szklanopodobnych pojemnikach
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Statek w butelce

Post autor: RomekS »

Sailor1951 pisze:W butelce i tak będzie się prezentował wspaniale.


Jak to będzie butelka ?
Awatar użytkownika
Sance
Posty: 161
Rejestracja: 28 mar 2012, 19:21

Re: Statek w butelce

Post autor: Sance »

RomekS pisze:
Sailor1951 pisze:W butelce i tak będzie się prezentował wspaniale.


Jak to będzie butelka ?


Taka żeby prezentował się wspaniale
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Seemann
Posty: 0
Rejestracja: 17 mar 2013, 08:30

Re: Statek w butelce

Post autor: Seemann »

ostatnio wykonany Cutty Sark, proszę zwrócić uwagę na proporcje
Załączniki
P1000352.JPG
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 759
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Statek w butelce

Post autor: bartes123 »

Obrazek

Obrazek

Nie wiem czemu, jakoś ten drugi troszkę bardziej do mnie przemawia... :mrgreen:

Ps. Kolego Sailor, ten żagiel z majtów obrysowany łołówkiem, to już chyba naprawdę lekko nie do skali, nie uważasz?
Awatar użytkownika
Sailor1951
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2013, 14:14

Re: Statek w butelce

Post autor: Sailor1951 »

Jest mi bardzo przykro, ale istotnie wstyd i hańba pokazywać aż taki brak umiejętności. Wracam zatem na swoje miejsce w szyku tj. do przedszkola. Może za kilkanaście lat, kiedy już nauczę się paru podstawowych rzeczy wrócę, by coś pokazać. Tymczasem jednak, no cóż macie rację. I tyle mam do powiedzenia na ten temat.
Awatar użytkownika
Borek
Posty: 379
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Wroc\u0142aw","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Statek w butelce

Post autor: Borek »

Witam.
A ja myślę, że nie powinieneś wracać/cofać się gdziekolwiek, tylko iść do przodu i starać się wykonywać coraz lepsze modele. I nie robić modelu w miesiąc, gdyż wyścigi to nie są. Dziesięć razy przymierzyć, raz przykleić a jak się nie podoba to zerwać i zrobić od nowa. Jeśli widzisz, ze Ci nie poszło, to spróbuj zrobić model jeszcze raz, stosując inne materiały i kleje.
Pozdrawiam serdecznie Piotr
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 759
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Statek w butelce

Post autor: bartes123 »

No najlepiej fochem zarzucić.
Sailor, sam przyznałeś że nie masz planów a jedynie ... dwa zdjęcia. No to dogooglaj sobie następne zdjęcia, a może i jakieś plany. Co prawda w tej skali może i nie potrzebne za bardzo, ale zawsze.
Rób model pomału i dokładnie.
Ale tak szczerze, popatrz na oba zdjęcia i powiedz, który model bardziej Ci się podoba?
No to masz już na czym się wzorować, ktoś Ci pokazał, że jednak można lepiej. Teraz co zrobisz? Będziesz modelarzem i zrobisz następny, kolejny i jeszcze jeden model i w końcu osiągniesz cel, czy rzucisz wszystko w diabły i zaczniesz składać samoloty albo ciuchcie?
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Statek w butelce

Post autor: Andrzej1 »

Sailor

To po jaką cholerę ja się strzępiłem i doradzałem ? jak Ty teraz wszystko piendrolniesz w diabły ?
Do roboty, wybierz prostą żaglóweczkę, mały jachcik, kajak, nie daj Panie Boże dżonkę
i wpiernicz ją do butelki, flakonika, żarówki, gdziekolwiek. Nie możesz się teraz poddać.
Zawsze są tacy, którzy robią lepiej, łatwiej im to przychodzi, a w zasadzie robi się samo,
przynajmniej tak to wygląda. Za pewien czas będzie się samo robiło Tobie, ale nie poddawaj się,
w końcu duży chłopiec jesteś.
Ogromną frajdę sprawi Ci model, o którym Kazimierz napisze, że może być.
A może kiedyś napisze, że śliczny ? Uwierz w to i walcz.


Z ukłonami
Andrzej Korycki
Awatar użytkownika
Sailor1951
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2013, 14:14

Re: Statek w butelce

Post autor: Sailor1951 »

Przede wszystkim dzięki za podtrzymanie na duchu, ale chyba nie było to aż tak niezbędne. Pewnie, że mój "model" przyczynił się do rozwoju dziury ozonowej, ale ja nie mam zamiaru poddawać się. Przymierzę się do czegoś dużo mniejszego i mniej skomplikowanego. Niemniej jednak dziękuję za słowa otuchy i zachęty.
Z ukłonami
Sailor1951
Awatar użytkownika
Sailor1951
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2013, 14:14

Re: Statek w butelce

Post autor: Sailor1951 »

Jednak nie mogłem nie skończyć tego, co zacząłem. Pewnie, że maja produkcja nie dorasta do pięt Waszej. Wiem i będę się uczył A tymczasem jest to, co jest.
Cutty Sark 001.jpg
Cutty Sark 001.jpg
I tyle mam do powiedzenia na ten temat.

Z ukłonami

Sailor1951
ODPOWIEDZ