Model żaglowy (ktokolwiek widział, ktokolwiek wie)

Pierwsze kroki w modelarstwie szkutniczym
ODPOWIEDZ
Tomek812
Posty: 0
Rejestracja: 02 lut 2020, 18:03

Model żaglowy (ktokolwiek widział, ktokolwiek wie)

Post autor: Tomek812 »

Podczas prac porządkowych piwnic w domu dziadków, znalazłem model jak na zdjęciach.
Niestety nie wiem co to jest za model. Dlatego pytanie do Was: czy ktoś rozpoznaje? Może jakieś sugestie… Wszystkie info będzie in plus

Do modelu mam wielki sentyment bo widziałem go w dzieciństwie u dziadka. Tym bardziej mam parcie na naprawienie go.
Sam model nie wygląda na b.zniszczony. Przy kadłubie nie będzie za dużo pracy (uszkodzone burty nie powinny sprawić problemu), ster też nie. Trochę gorzej wyglądają żagle i olinowanie (nie dość że przesiąkły czadem to olinowanie jest całkowicie pozrywane).

Jeżeli ktoś z was Forowiczów posiada jakieś info na temat tej jednostki to proszę o kontakt. Będę b.wdzięczny

PS
dla zainteresowanych mogę przesłać więcej szczegółowych zdjęć
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 393
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: Model żaglowy (ktokolwiek widział, ktokolwiek wie)

Post autor: TomekA »

To moze byc jakis holenderski jacht z 17 wieku (ten miecz obok burty jest dosc typowym) . Szkoda, ze zdjales takielunek, bo wowczas moznaby powiedziec odrobinke wiecej.
Tomek812
Posty: 0
Rejestracja: 02 lut 2020, 18:03

Re: Model żaglowy (ktokolwiek widział, ktokolwiek wie)

Post autor: Tomek812 »

Pletwy sa po obu burtach (byly zamontowane, dlatego do zdjecia przylozylem jedna)
Takielunek niestety byl zdemontowany.
Postaram sie chociarz glowny maszt przylozyc i zrobie zdjęcia

Dziekuje
Awatar użytkownika
dali
Posty: 84
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Model żaglowy (ktokolwiek widział, ktokolwiek wie)

Post autor: dali »

Znalazłem takie rysunki jachtu Holenderskiego.
Na MSW Kortes ma świetną relację
https://modelshipworld.com/topic/19572-friech-boeir-yacht-sperwer-by-kortes-130-scale-finished/?tab=comments#comment-597413
Pozdrawiam.

HollandYacht_1.JPG

HollandYacht_2.JPG
ODPOWIEDZ