Deski w skali - teoria i praktyka

Pierwsze kroki w modelarstwie szkutniczym
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Deski w skali - teoria i praktyka

Post autor: Kazek »

Informuję wobec tego, jakie są moje warunki do stosowania tej techniki w celach wystawowych i zawodniczych:
1- W dokumentacji modelu ma być wyraźna informacja, że elementy drewniane wykonano przy użyciu techniki o nazwie "deska bełchatowska" autorstwa kolegi z forum Artura z Bełchatowa.
2- Informacja o źródle pochodzenia tego surowca (kupiony, czy samodzielnie zrobiony) ma być zawarta zarówno w powyższej dokumentacji modelu, jak i trafić do mnie.
3- Po tego typu imprezach mam otrzymać informację o ewentualnych osiągnięciach (będę dzięki temu szczęśliwszy).

Jeśli chodzi o zastosowanie komercyjne:
- Wiem ile przy tym pracy.
- Orientuje się jaki to może być rynek zbytu.
- Orientuje się jaką można osiągnąć cenę, a wobec tego ile można na tym zarobić.
Szału nie ma, wobec tego jeśli ktoś zechce się tym zająć, to jeśli układ będzie na uczciwych zasadach z pewnością się dogadamy (z wyjątkiem kolegi Andrzej 63, ponieważ z nim dogadać się nie sposób).


nikt kto tu cokolwiek pokazuje nie stawiał takich warunków- żałosne

2- "Wypociny" - niby pozornie jesteś kulturalnym i zatroskanym o dobro ogółu gościem, ale na koniec jednak musiałeś sobie chlapnąć. Wyszła cała prawda o twojej prawdziwej naturze. Gdzie dokładnie masz to dobro ogółu


a kto powiedział ze ja jestem kulturalny i zatroskany o dobro ogółu hehehehe nie znasz jeszcze hamstfa KOgowego
Pozdrawiam Kazik :)
ArKa
Posty: 0
Rejestracja: 22 wrz 2018, 01:28

Re: Deski w skali - teoria i praktyka

Post autor: ArKa »

Warunki jakie postawiłem są uczciwe.
Tak jak uczciwie zachował się ten kto zastosował mój patent i poinformował czyjego jest autorstwa.

Kazek, jeśli chwaliłbym się jaki to rewelacyjny model zbudowałem, a przynajmniej w najważniejszych kwestiach nie wspomniałbym przy tym z czyich pomysłów zaczerpnąłem (i wobec tego dzięki komu tak wygląda), to byłbym zwykłą łajzą a nie modelarzem.
Ty taki jesteś?

Gdyby nie podłe zagrywki jakich tu doświadczyłem wcześniej, takich warunków bym nie stawiał.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2018, 21:23 przez ArKa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dziecko
Posty: 5
Rejestracja: 04 lip 2017, 10:33
Lokalizacja: {"name":"Polska starogard gda\u0144ski","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Deski w skali - teoria i praktyka

Post autor: Dziecko »

Wstawiaj zdjęcia, chcemy popatrzeć, skoro model jest zgodny ze sztuką z najwyższej jakości selekcjonowanych materiałów~patyków :lol: , tymbardziej z twoim półwiekowym doświadczeniem ;) , to będzie na co patrzeć. Można dac na tym forum, można dać na innym, można w galerii.... do wyboru do koloru ;)
ArKa
Posty: 0
Rejestracja: 22 wrz 2018, 01:28

Re: Deski w skali - teoria i praktyka

Post autor: ArKa »

OK, skoro pytań nie ma, to przestaję tu zaglądać.
Mam sporo roboty do ogarnięcia i szkoda mi czasu odpowiadać na takie głupkowate zaczepki oraz nieustannie tłumaczyć, że białe jest białe.

Kiedy zakończyłem wędzenie próbnej serii koniecznie chciałem podzielić się tym co zobaczyłem z prawdziwymi fachowcami.
Tu ich nie ma (patrząc na wypowiadających się w moich postach).
Są tylko pieniacze.

Będą pierwsze warstwy poszycia, to założę nowy temat o relacji z budowy.
Tymczasem.
Awatar użytkownika
Dziecko
Posty: 5
Rejestracja: 04 lip 2017, 10:33
Lokalizacja: {"name":"Polska starogard gda\u0144ski","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Deski w skali - teoria i praktyka

Post autor: Dziecko »

A na Shipmanie był czas gadać. z d....y się 13 stron nie wzięło.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2018, 10:50 przez Dziecko, łącznie zmieniany 1 raz.
ArKa
Posty: 0
Rejestracja: 22 wrz 2018, 01:28

Re: Deski w skali - teoria i praktyka

Post autor: ArKa »

Dziecko pisze:A na shipmanie był czas gadać. z d....y się 13 stron nie wzięło.


Wówczas jeszcze szukałem najlepszych gatunków.
Teraz już je znam.

I ostatnia sprawa.
Kiedy już położę kilka warstw listewek na burtach zobaczę co zostało z tego tematu. Jeśli zniknął
ArKa
Posty: 0
Rejestracja: 22 wrz 2018, 01:28

Re: Deski w skali - teoria i praktyka

Post autor: ArKa »

Dziecko pisze:A na shipmanie był czas gadać. z d....y się 13 stron nie wzięło.


Wówczas jeszcze szukałem najlepszych gatunków.
Teraz już je znam.

I ostatnia sprawa.
Kiedy już położę kilka warstw listewek na burtach zobaczę co zostało z tego tematu.
Jeśli zniknął - daruję sobie relację.
Jeśli amin znowu zachowa się obłudnie i do tego czasu nie skasuje waszych debilnych tekstów - również dam sobie spokój.
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Deski w skali - teoria i praktyka

Post autor: oksal »

ArKa pisze:Oksal,...
A może wolisz własnoręcznie dłubać te patyki i tracić czas, który mógłbyś poświęcić na budowę kolejnego modelu? Uwierz mi, to nieopłacalne. Chyba, że masz takiego bzika jak ja.


Trafiłeś na faceta , który wie ze ma jedno życie i nie szkoda mu go na własnoręczne cięcie listeweczek ze sztachet olchowych w cenie 7,60 do 10,90 zakupionych w castoramach i innych marketach

ArKa, podam Ci pierwszy lepszy przykład z relacji Kogi. Niech to będzie super relacja z budowy Vitka. Relację prowadzi Jarek (Jarcio). Zerknij na czas trwania tej relacji. Dodatkowo, Jarek poświęca swój cenny czas na rysowanie takielunku. I nigdy nie napisał, że żąda wzmianek o autorstwie. A jego praca jest bardzo cenna. Bo koryguje błędy wielu opracowań dotyczących takielunku.

I teraz przypuśćmy, Ty robisz takielunek według wskazówek Jarka. Bo wiesz, że jak tak nie zrobisz to Twoja praca będzie zwykłą cepelią. Z godnie z Twoimi zasadami powinieneś podać autora intelektualnej pracy itd.

Tu na Kodze każdy dzieli się swoim warsztatem. Tu się unika cepelii. Owszem dopuszcza się cepelię u zaczynających przygodę z modelarstwem. I mając to na uwadze ja podchodzę sceptycznie do usłojenia o którym piszesz. Ale bardzo mnie to ciekawi ja Ci to wychodzi. Bo uwagi zawarłeś trafne
Awatar użytkownika
Dziecko
Posty: 5
Rejestracja: 04 lip 2017, 10:33
Lokalizacja: {"name":"Polska starogard gda\u0144ski","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Deski w skali - teoria i praktyka

Post autor: Dziecko »

ArKa pisze:
Dziecko pisze:A na shipmanie był czas gadać. z d....y się 13 stron nie wzięło.





Kiedy już położę kilka warstw listewek na burtach zobaczę co zostało z tego tematu.

Czyli model niezgodny ze sztuką. To czemu robisz model z najlepszych gatunków imitujących usłojenie w skali, to czemu nie budujesz zgodnie ze sztuką :?: :?:
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 389
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: Deski w skali - teoria i praktyka

Post autor: TomekA »

A jak znajdzie się, przykładowo, sęk w jednej z Twych desek, to kto weźmie na siebie za to odpowiedzialność w takiej sytuacji (wg. Twego prawa)? Ty - jako kapitalista oferujący swe deski na sprzedaż, czy tez drzewo z którego wyszła owa deska? :)
Ta cala dyskusja na temat Twych wędzonych desek, przypomina mi coś bardzo dawnego, ale dobrego...
Zerknij tu: https://www.dailymotion.com/video/xlmzlk

(A ja, głupi, myslałem, że Koga to jest forum modelarstwa szkutniczego, a nie modelarstwa deskowego...) :lol:
ODPOWIEDZ