Bismarck-Hachette. Próba budowy.

Pierwsze kroki w modelarstwie szkutniczym
Awatar użytkownika
zablo1978
Posty: 7
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:54

Bismarck-Hachette. Próba budowy.

Post autor: zablo1978 »

Witam.
Jak w temacie jest to próba budowy modelu, gdyż na dzień dzisiejszy mam tylko 70 zeszytów. Jeżeli nie uda mi się uzbierać reszty przy najmniej nauczę się budować kadłuby z drewna. Obecnie jestem przy 14 zeszycie.

Pozdrawiam Michał.
Załączniki
Bismarck 1.jpg
Bismarck 2.jpg
Bismarck 3.jpg
Bismarck 4.jpg
Bismarck 5.jpg
Bismarck 6.jpg
Bismarck 7.jpg
Bismarck 8.jpg
Bismarck 9.jpg
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 392
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: Bismarck-Hachette. Próba budowy.

Post autor: TomekA »

zablo1978 pisze:Witam.
Jak w temacie jest to próba budowy modelu, gdyż na dzień dzisiejszy mam tylko 70 zeszytów. Jeżeli nie uda mi się uzbierać reszty przy najmniej nauczę się budować kadłuby z drewna. Obecnie jestem przy 14 zeszycie.

Pozdrawiam Michał.


Prawda w tym, co piszesz. Ale, jeśli tak będziesz postępował, to nauczysz się źle. Nigdy tak nie poszywano drewnianych kadłubów aby końce sąsiednich planek były na tej samej wrędze (grodzi) - osłabiłoby to znacznie sztywność całej konstrukcji. Te końce łączono na sąsiednich wregach, wg. pewnego schematu - patrz archiwalne wpisy na Kodze.
Awatar użytkownika
zablo1978
Posty: 7
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:54

Re: Bismarck-Hachette. Próba budowy.

Post autor: zablo1978 »

Witam.
Dzięki za podpowiedź, po prostu trzymałem się instrukcji. W budowanej prze ze mnie Vasie jest tak jak opisujesz jakoś tak na cegiełkę. Przy następnym już będę wiedział jak poszywać. Tym czasem jestem przy 15 zeszycie.
Załączniki
Bismarck 10.jpg
Bismarck 11.jpg
Bismarck 12.jpg
Bismarck 13.jpg
Awatar użytkownika
zablo1978
Posty: 7
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:54

Re: Bismarck-Hachette. Próba budowy.

Post autor: zablo1978 »

Witam.
Budowa trwa nadal jestem przy numerze 21. Poszycie kadłuba będzie miało drugą warstwę i będzie robione na cegiełkę tak jak pokazuje też instrukcja.

Pozdrawiam Michał.
Załączniki
Bismarck 17.jpg
Bismarck 16.jpg
Bismarck 15.jpg
Bismarck 14.jpg
Awatar użytkownika
zablo1978
Posty: 7
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:54

Re: Bismarck-Hachette. Próba budowy.

Post autor: zablo1978 »

Witam.
Mam pytanie do grona fachowców. Na pewno nie będę miał zestawu RC z zeszytów, czy pomogli byście z kompletować aparaturę i cały osprzęt do tego modelu? Nie mam bladego pojęcia jak się za to zabrać a szkoda by mi było go zrobić tylko wystawowy. Za wszelkie sugestie i podpowiedzi z góry dziękuję.

Pozdrawiam Michał.
Awatar użytkownika
zablo1978
Posty: 7
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:54

Re: Bismarck-Hachette. Próba budowy.

Post autor: zablo1978 »

Witam.
Prace kadłubowe trwają, ja zabrałem się za dalsze zeszyty.

Pozdrawiam Michał.
Załączniki
Bismarck 23.jpg
Bismarck 22.jpg
Bismarck 21.jpg
Bismarck 20.jpg
Bismarck 19.jpg
Bismarck 18.jpg
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 99
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: Bismarck-Hachette. Próba budowy.

Post autor: futaba »

Jedna ważna uwaga, szlifuj krawędzie elementów wycinanych laserowo przed sklejeniem, bo potem będzie trudniej i w efekcie nic do tego nie przykleisz.
Co do RC to pytanie czy chcesz model tylko pływający, czy też będziesz robił ruchome/świecące/grające dodatki?
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
Awatar użytkownika
zablo1978
Posty: 7
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:54

Re: Bismarck-Hachette. Próba budowy.

Post autor: zablo1978 »

Witam.
Krawędzie zwłaszcza te cięte laserem przecieram papierem ściernym, tylko tak wygląda jeszcze ciemne, co do RC ty odpuszczam z tego pomysłu. Źle budowany kadłub, drewno które może popękać, poczytałem o budowach kadłubów różnymi metodami i raczej skłaniam się do żywicy lub z tego CHIP-sa. Jeżeli RC to raczej mniejsza jednostka i chyba będzie to ORO Jaskółka ale poczekam może zdobędę plany jakiegoś prostego kutra rybackiego lub holownika.
Awatar użytkownika
zablo1978
Posty: 7
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:54

Re: Bismarck-Hachette. Próba budowy.

Post autor: zablo1978 »

Witam, szukam stronki gdzie ktoś robił i sprzedawał gotowe kadłuby do modeli pływających, może ktoś z forumowiczów pomoże?
ODPOWIEDZ