USS Constitution

Pierwsze kroki w modelarstwie szkutniczym
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:USS Constitution

Post autor: ryszardw »

Zaczyna przypominać okręt.Zamocowałeś jufersy przed masztami.Linia talrepów powinna pokrywać się z linią wantów .R
Awatar użytkownika
Tomaszz
Posty: 45
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:USS Constitution

Post autor: Tomaszz »

Dziękuje :), mam nadzieje że po złożeniu wszystkich części będzie wyglądać jako tako jak okręt.
Arco
Posty: 106
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:USS Constitution

Post autor: Arco »

Masz dużo więcej obserwatorów :) Ja regularnie podglądam twoją relację bo chcę w przyszłości zbudować Essex'a czyli bardzo podobna, niemal identyczną jednostkę. Wiem jedno, ja, jeśli kiedykolwiek zacznę budowę nie zamiedziuję lini wodnej. Nie chodzi mi o twoje wykonanie czy coś, tylko poprostu uważam że modele takiej klasy ładniej wyglądają bez miedźiówek.

A co do świetlika, gdzieś - nie wiem gdzie widziałem jak łatwo szybko i efektownie wykonać ten element, ale ci nie pomogę w tej chwili. Twój świetlik nie prezentuje się najlepiej i mówiąc krótko psuje całokształt. Może byś jednak popróbował na nowo go zbudować???


Arco
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 917
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:USS Constitution

Post autor: Slawek Kromer »

mam pytanie - czy jufersy zwłaszcza na rufie zachodzą na siebie czy to tylko złudzenie? Jeśli tak to jest błąd bo jak przyjdą górne jufersy to zajdą całkowicie na siebie a tak nie powinno być.Jest jeszcze czas aby to zmienić jeśli jest błąd
Awatar użytkownika
Tomaszz
Posty: 45
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:USS Constitution

Post autor: Tomaszz »

Arco - Dzięki za miłe słowa :) co do miedziowania to chyba kwestia gustu, mi to się narazie ani podoba ani nie podoba, po prostu trzymałem się planów.
Essex piękny żaglowiec, może za x lat też się do niego przymierze :)
Świetlik zdemontuję ale nie wyrzucę, gdyż nie mam żadnego pomysłu jak się zabrać za zrobienie nowego i z czego go zrobić.

Sławek Kromer - racja, zachodzą na siebie. Dlatego ławy wantowe zostaną zdemontowane i zrobione raz jeszcze, tyle że poprawnie. Szczęście w nieszczęściu że zrobiłem ławy tylko na jednej burcie :)
Arco
Posty: 106
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:USS Constitution

Post autor: Arco »

Słuchaj, akurat Constitution to bardzo fajny żaglowiec i nieraz go oglądałem. Świetlik był metalowy, i to co widziałem jak zrobić to też metalowa wersja była. Spróbuj zrobić tak jak z papieru robi się dachy domków, wytnij z cieniutkiej blachy zrób w tym otwór okienny i bedzie ok.


Arco


PS> Jesli jestem w błędzie niech mnie ktoś poprawi.

Edit:

Zobacz tutaj jak ktos zastąpił świetliki:

http://www.modelexpo-online.com/profiles/Thomsen_USS-Constitution.html
Awatar użytkownika
robert82
Posty: 158
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:USS Constitution

Post autor: robert82 »

Witam !!!
Powodzenia w dalszej pracy nad modelem. A fotki może ci się przydadzą
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam robert82
........................................................
W stoczni:
DŻONKA
USS CONSTITUTION CROSS SECTION
2X12 POUND USS ESSEX
Arco
Posty: 106
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:USS Constitution

Post autor: Arco »

Dzięki Robert teraz ja znalazłem prawie to czego szukałem.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Hadżi
Posty: 448
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska k\/Olkusza","desc":"","lat":"","lng":""}

O:USS Constitution

Post autor: Hadżi »

Witam!

Twój model ma wiele niedokładności, koledzy już kilka wskazali. Jedne są do poprawienia inne nie. Generalna zasada jest taka: "dziesięć razy przymierz zanim raz przykleisz. Wiedz, że każda poprawka niesie możliwość uszkodzeń innych elementów, których nie zamierzaliśmy popraeiać [swoista reakcja łańcuchowa]. Dlatego nie należy się śpieszyć. Trzeba plany analizować [długo], przemyślać, jak się nie ma koncepcji, pytać. Jak się ma jakieś watpliwości też pytać, pytać i jeszcze raz pytać. Po to tu jesteśmy aby sobie pomagać. Niecierpliwość, pośpiech jest złą cechą. Jak wyjdzie ten model tak wyjdzie. Najważniejsze aby został ukończony. Wszystkie uwagi i wytknięte błędy powinny być przyjete z pokorą i dokładnie przeanalizowane, po to aby przy następnym modelu się nie powtórzyły. Będą popełnione inne, bo każdy model jest inny, ale nie będą się powtarzać. Lepiej być świadomym popełnionych błędów niż nie.

Ja chciałbym abyś pokazał mi zbliżenie zawieszenia steru wskazane strzałką na poniższym zdjęciu i skan tego miejsca z planów. To zawieszenie budzi u mnie watpliwości.
Obrazek

Pozdrawiam

"Hadżi"
Na pochylni strajk zakończony: ok. podwod. SIEWIERJANKA, budowa wznowiona.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są trudne lub b.trudne.
Myślenie nie boli. Gdyby głupota bolała to nie jeden z bólu by wył.
Awatar użytkownika
Tomaszz
Posty: 45
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:USS Constitution

Post autor: Tomaszz »

Dziękuje za zdjęcia, na pewno się przydadzą.

Hadżi masz bystre oko :), odwrotnie zamocowałem zawiasy do steru, dzięki za spostrzeżenie.

Mam teraz 3 dni wolne, więc może uda mi się poprawić te błędy i przy okazji nie popełnić nowych :)
ODPOWIEDZ