Zapytanie w sprawie jachtu

czyli FAQ
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hadżi
Posty: 448
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska k\/Olkusza","desc":"","lat":"","lng":""}

Zapytanie w sprawie jachtu

Post autor: Hadżi »

Witam wszystkich Kogowiczów!

Poszukuję linni teoretycznych kadłuba jachtu żaglowego NASH. W sieci oprócz bocznego zarysu nic nie znalazłem. Jest masa zdjęć jachtów na wodzie, szczegółów pokładowych i wnętrza ale planów żadnych.
Jeżeki któryś z kolegów posiadałby jakieś rysunki tego jachtu lub bardzo podobnego, to prosiłbym o kontakt na PW.

Pozdrawiam

"Hadżi"
Na pochylni strajk zakończony: ok. podwod. SIEWIERJANKA, budowa wznowiona.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są trudne lub b.trudne.
Myślenie nie boli. Gdyby głupota bolała to nie jeden z bólu by wył.
Awatar użytkownika
koziobrody
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2013, 22:37

Re: Zapytanie w sprawie jachtu

Post autor: koziobrody »

Witam.Jakiego Nasha poszukujesz?Produkowano bowiem trzy wersje.Pierwszy Nash20 z krótką kabiną był robiony w Zakładach Okrętowych w Ostródzie.Mieliśmy taki w zakładzie o nr fabrycznym 21.Drugi zwany popularnie Neszem robiono w Polsporcie w Chojnicach podobnie jak Venuskę.Obie wersje były balastowo-mieczowe z mieczem zamocowanym w kilu poza kabiną.Trzeci produkowano w Stoczni Północnej w Gdańsku jako jacht zatokowo-morski,niestety brak wiadomości ile ich wykonano.Trzeba też dodać,że zakłady ostródzkie były filią Gdańską.Próbowałem otrzymać lub zakupić plany Venuski.Miałem i budowałem taki jacht,niestety planów mi odmówiono.Kto obecnie przejął upadłe zakłady i dokumentacje czort znajet.Życzę powodzenia ale nie liczyłbym na wiele.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Hadżi
Posty: 448
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska k\/Olkusza","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Zapytanie w sprawie jachtu

Post autor: Hadżi »

Witam koziobrody!

koziobrody pisze:Jakiego Nasha poszukujesz?Produkowano bowiem trzy wersje.Pierwszy Nash20 z krótką kabiną był robiony w Zakładach Okrętowych w Ostródzie.Mieliśmy taki w zakładzie o nr fabrycznym 21.Drugi zwany popularnie Neszem robiono w Polsporcie w Chojnicach.


Obie wersje różniły się tylko między sobą długością kabiny. Kadłuby niczym się nie różniły. Mnie chodzi własnie o wersję kilowo-mieczową. Tak też myslałem, że jak nie ma planów w sieci czyli ich nie udostępniają. A może są jakieś plany innej jednostki bardzo zbliżonej do kształtu kadłuba NASHA?

Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

"Hadżi"
Na pochylni strajk zakończony: ok. podwod. SIEWIERJANKA, budowa wznowiona.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są trudne lub b.trudne.
Myślenie nie boli. Gdyby głupota bolała to nie jeden z bólu by wył.
ODPOWIEDZ