Jak przygotować i wstawić zdjęcia do relacji

czyli FAQ
Awatar użytkownika
Maniek41
Posty: 0
Rejestracja: 26 sty 2020, 09:26

Re: Jak przygotować i wstawić zdjęcia do relacji

Post autor: Maniek41 »

Witam.
Jak to jest w końcu z wielkością pliku?
0,5 czy tak jak piszesz 2MB?
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Jak przygotować i wstawić zdjęcia do relacji

Post autor: ataman »

Właśnie to testuje, 0,5 było kiedyś. Teraz u mnie wchodzi zdjęcie do 2 MB, większe sygnalizuje błąd. Ale będziemy to sprawdzać w praktyce
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Witek...
Posty: 92
Rejestracja: 16 gru 2016, 15:07
Lokalizacja: {"name":"Polska Zb\u0105szy\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Jak przygotować i wstawić zdjęcia do relacji

Post autor: Witek... »

Cześć
Osobiście używam standardowego narzędzia z Office opcja Compress Pictures pod zaznaczoną zakładką. Można zaznaczyć większą ilośc fotek i jednym kliknięciem skompresować z kilku kilkunastu MB do wielkości rzędu 200-300 KB. Dodatkowo są tam proste narzędzia edycji zdjęcia.
Załączniki
TEST.jpg
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Jak przygotować i wstawić zdjęcia do relacji

Post autor: ataman »

Kwestia zmniejszania to inna sprawa. Teraz testujemy, jak duże zdjęcia można wstawić, aby nie pojawił się komunikat o błędzie. Ja wstawiałem zdjęcia do 2MB i wchodziło, a kolega może tylko do 0,5MB. Proponuję przetestować wstawianie większych zdjęć, aby sprawdzić, jakie de facto zdjęcia się ładują i od czego zależy to, że np u mnie 2 MB a u kogoś innego 0,5 MB
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ryka1
Posty: 0
Rejestracja: 20 lis 2013, 20:57

Re: Jak przygotować i wstawić zdjęcia do relacji

Post autor: ryka1 »

Zauważyłem w swojej relacji brak poprzednio wstawianych zdjęć. Zdjęcia były na serwerze zewnętrznym. Jak mógłbym teraz wstawić brakujące zdjęcia, aby cała relacja była jak dawniej.
Pozdrawiam Rysiek
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Jak przygotować i wstawić zdjęcia do relacji

Post autor: Jarek »

ryka1 pisze:Zauważyłem w swojej relacji brak poprzednio wstawianych zdjęć. Zdjęcia były na serwerze zewnętrznym. Jak mógłbym teraz wstawić brakujące zdjęcia, aby cała relacja była jak dawniej.

Pod okienkiem edycji posta jest narzędzie "Dodaj załącznik", wybierasz zdjęcie z folderu na komputerze i zamieszczasz w treści postu.
Jeszcze jedna istotna informacja dotycząca rozmiaru zdjęcia. Duże zdjęcia nie wchodzą, trzeba je zmniejszyć do wymaganego rozmiaru. Ja np. używam do tego celu programu Picassa3.
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Jak przygotować i wstawić zdjęcia do relacji

Post autor: ataman »

A mówiłem, kur..a mówiłem (cytat z majora Franusa z JW1551)...
Tyle razy już wałkowaliśmy: wstawiać na KOGĘ, bo z zewnętrznych prędzej czy później pójdą się je.... znaczy na spacer. Wiele razy tak było, jak imageszek stał się płatny, jak fotosik kombinował i jak inne też.
Jednemu koledze uzupełniałem straconą relację, ale była to robota głupiego ( jednak kolega "się zachował" postawił co trzeba) ... LUDZISKA NAUCZCIE SIĘ: ZDJĘCIA BEZPOŚREDNIO NA KOGĘ!!!!!!!
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ryka1
Posty: 0
Rejestracja: 20 lis 2013, 20:57

Re: Jak przygotować i wstawić zdjęcia do relacji

Post autor: ryka1 »

Jarku,starych postów nie można edytować, w tym cały problem.
Pozdrawiam Rysiek
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Jak przygotować i wstawić zdjęcia do relacji

Post autor: Jarek »

No trudno.
Ja też jak odszukam swoje starsze relacje to widzę brak zdjęć. Też wstawiałem przez Imageschecka, bo chyba wtedy nie było możliwości wstawiac fotek prze nasz serwer.
Ale trudno, było - minęło.
Teraz trzeba wstawiać fotki przez kogę.
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Jak przygotować i wstawić zdjęcia do relacji

Post autor: ataman »

Jarek pisze:No trudno.
... chyba wtedy nie było możliwości wstawiac fotek prze nasz serwer.
Ale trudno, było - minęło.

Jak pamiętam, to zawsze była taka mozliwość, ale ludziska mający przyzwyczajenia z innych forumów ignorowali to, robili "jak wszędzie" i teraz jest kicha

Jarek pisze:Teraz trzeba wstawiać fotki przez kogę.


ZAWSZE TRZEBA WSTAWIAĆ PRZEZ KOGĘ, WTEDY ONE BĘDĄ TAK DŁUGO, JAK DŁUGO BĘDZIE ŻYŁ SERWER KOGI
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ