Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

Strona główna Forum Witaj/Welcome Często zadawane Pytania Jak przygotować i wstawić zdjęcia do relacji

Jak przygotować i wstawić zdjęcia do relacji

czyli FAQ

Re: Jak przygotować i wstawić zdjęcia do relacji

Postprzez ataman » 28 Sty 2020, 11:42

Uwaga dotycząca wstawiania zdjęć do relacji:
Zdjęcia wstawiamy bezpośrednio na serwer KOGI poprzez opcję "Dodaj załącznik" poniżej okienka do pisania postu. Kategorycznie zakazuje się wstawiania zdjęć z serwerów zewnętrznych!!!!!!
Zdjęcie do wstawienia nie powinno być większe niż 2 MB, przy większych zdjęciach pojawi się komunikat o błędzie
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ataman

Miejscowość: Poznań

Postprzez Maniek41 » 28 Sty 2020, 11:53

Witam.
Jak to jest w końcu z wielkością pliku?
0,5 czy tak jak piszesz 2MB?
Awatar użytkownika
Maniek41

Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki

Postprzez ataman » 28 Sty 2020, 12:13

Właśnie to testuje, 0,5 było kiedyś. Teraz u mnie wchodzi zdjęcie do 2 MB, większe sygnalizuje błąd. Ale będziemy to sprawdzać w praktyce
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ataman

Postprzez Witek... » 28 Sty 2020, 16:35

Cześć
Osobiście używam standardowego narzędzia z Office opcja Compress Pictures pod zaznaczoną zakładką. Można zaznaczyć większą ilośc fotek i jednym kliknięciem skompresować z kilku kilkunastu MB do wielkości rzędu 200-300 KB. Dodatkowo są tam proste narzędzia edycji zdjęcia.
Załączniki
TEST.jpg
Awatar użytkownika
Witek...

Miejscowość: Zbąszyń

Postprzez ataman » 28 Sty 2020, 16:59

Kwestia zmniejszania to inna sprawa. Teraz testujemy, jak duże zdjęcia można wstawić, aby nie pojawił się komunikat o błędzie. Ja wstawiałem zdjęcia do 2MB i wchodziło, a kolega może tylko do 0,5MB. Proponuję przetestować wstawianie większych zdjęć, aby sprawdzić, jakie de facto zdjęcia się ładują i od czego zależy to, że np u mnie 2 MB a u kogoś innego 0,5 MB
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ataman

Poprzednia

Wróć do Często zadawane Pytania

Użytkownicy On-line