Dżonka kolejna z wielu

Pierwsze kroki w modelarstwie lub fajna przygoda z modelem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
HunterKiller
Posty: 0
Rejestracja: 21 cze 2014, 23:51

Dżonka kolejna z wielu

Post autor: HunterKiller »

Witam

Zatem udało mi się pożyczyć aparat niestety kompakt zatem i fotki po obróbce nie są jakieś zachwycające, aparat mocno barwi na czerwień i ciężko z tym coś zrobić. A nie mogłem się jakoś zebrać wcześniej do wklejenie relacji bo budowa dżonki mnie kompletnie pochłonęła.

Pierwszy szkielet mi nie wyszedł (może jutro zrobię fotkę) dlatego postanowiłem zacząć od nowa i za drugim podejściem było lepiej. Moim błędem było przyklejenie burt górnych, przed tymi skośnymi. Co oczywiście zaowocowało szczelinami/przesunięciami rzędu 1mm na łączeniach ale uznałem, że to za dużo, w myśl zasady im dokładniejszy szkielet, tym mniej szlifowania mięcha. :)

Sam szkielet to karton, stępka i wręgi z grubego 2mm kartonu, zaś reszta kadłuba to dość miękki i łatwo się wyginający biały kartonik 1mm o dość małej gramaturze.
Do obłożenia dżonki wybrałem dwa typy forniru 0,6mm buk i brzoza polska (duże mało widoczne słoje) tak przynajmniej nazwał je stolarz. Buk postanowiłem położyć na pokładzie, brzoza pójdzie na resztę kadłuba.
I tutaj myślę, że zabarwię ja na jakiś ciekawy kolor, tylko zastanawiam się nad dobrą bejcą, taka której kolor nie wypłowieje po tygodniu.

No ale do rzeczy, pierwsze zdjęcia, szkielet, dwa szybkie zdjęcia, uznałem, że nie ma sensu pokazywanie kompletnej budowy po raz kolejny.
Obrazek
Obrazek

Oraz początki kładzenia pokładu.
Obrazek
Chciałem od razu na dżonce sprawdzić układanie bardziej złożonego pokładu. Deseczki mają 5 na 100 mm i są malowane na krawędziach czarnym tuszem. Chciałem w ten sposób zrobić coś na wzór uszczelnienia/łączenia desek, a jako że nie najlepiej mi szło z klejeniem deseczek do kartonika to zrobiłem trochę inaczej. Sam pomysł podpatrzyłem od kolegi 555zenon, mam nadzieję, że mi wybaczy. :)
Stajger
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2012, 23:00

Re: Dżonka kolejna z wielu

Post autor: Stajger »

Popatrz da się coś wyciągnąć z tych fotek.

Obrazek
A na przyszłość pobaw się opcjami temperatury barwowej. Tkz. balans bieli. A poza tym, wrzucaj zdjęcia na kogę nie na zewnętrzne serwery.Jutro ci napiszę jak zmienić tą nastawę w aparacie, jaki masz?
Awatar użytkownika
HunterKiller
Posty: 0
Rejestracja: 21 cze 2014, 23:51

Re: Dżonka kolejna z wielu

Post autor: HunterKiller »

Ja od lat pracowałem na PSie, niestety mi licencja studencka wygasła i teraz musiałem pobrać gimpa, a jakoś nie przepadałem za tym programem. No nic muszę się chyba przeprosić z gimpem i trochę w nim popracować.

Na aparatach to się kompletnie nie znam, ten co robiłem fotki, to Olympus fe5020, mały kompakt.
ODPOWIEDZ