Projektowanie jachtów RC - Jakub Batog

To co nie pasuje do żadnego z forów
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Projektowanie jachtów

Post autor: jerry_bee »

wątpię, czy ze strony kolegi BTG doczekamy się tutaj jakiegokolwiek głębszego odzewu i jakiegokolwiek wkładu "duchowego" w rozwój Kogi. stawiam konia z rzędem, że nie doczekamy się żadnego tutoriala jak wymodelować kadłub, nie zobaczymy żadnej wycinanki jego autorstwa.

patrząc na jego ostatnie dokonania w internecie (masowy zalew jego reklamy na forach) obstawiam, że chodzi mu tylko i wyłącznie o nagłośnienie własnej strony.
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
btg
Posty: 6
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Projektowanie jachtów RC

Post autor: btg »

RomekS napisał:
btg napisał:
..A odnośnie budowy prototypu i jego prezentacji ; właśnie jestem w trakcie budowy prototypu jachtu RC 80 cm długości, oraz inna osoba realizuje mój projekt motorówki do wywozu zanęty wędkarskiej.

Dopiero później opracowany koncept wrzuca się do programu 3D gdzie modeluje się poszczególne obiekty, tworzy dokumentację, przekroje, powierzchnie rozwijalne itd. W dzisiejszych czasach modelowanie 3D to ogromna oszczędność czasu i wygoda....


Wrzuciłem koncept jakiejś tam szalupy do programu 2D.
W Corelu po przerysowaniu z bitmapy do wektorów, dopasowuję elementy w dwu płaszczyznach.
Po sprawdzeniu wymiarów i dopasowania, mam na kartce A4 gotowe wręgi i stępkę
do wydrukowania, naklejenia i wycięcia.
Oczywiście wszystko można przeskalować do dowolnej skali.
Tak to jest w 2D.
Całość zajęła mi niestety prawie 2 godz.

Czekam z niecierpliwością jak to wygląda w 3D. Myślę, że się odezwiesz.

Jak wygląda prototyp Twojej RC 80 cm, no i plany wspomnianej motorówki.

Może pokusisz się o podobne zobrazowanie jak przedstawiam poniżej w 2D.


Witam serdecznie wszystkich, przepraszam, że ostatnio nie pisałem na forum, ale byłem zagranicą ( w sumie to w sprawie projektowania, no ale mniejsza o to... :D).

Do RomkaS: Postaram się jakoś w przyszłym tygodniu pobawić... w ssumie wyciągnięcie powierzchni z wręg to chwila moment.

Prototypik jest teraz w fazie ,,się robi", czyli w fazie ukończenia kopyta na formę negatywową, nie mam jeszcze zdjęcia tego, postaram się podesłać gotowej formy już.

Co do planow motorówki to nie mogę ich przedstawić na forum tutaj, ponieważ był to projekt komercyjny, jedyne co mogę przedstawić to wizualizacja która jest dostępna wśród jednej z prac na stronie http://www.btg.digart.pl/digarty/ .

pozdrawiam, Kuba
Awatar użytkownika
orwid
Posty: 57
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Projektowanie jachtów RC

Post autor: orwid »

Szanowny Panie Moderatorze
Czy jesteśmy skazani na kolejne wypociny wirtualnego dyslektyka?
Zero konkretów, błędy ortograficzne, składnia jezykowa niemiecka.
Specjalista od projektowania nie potrafi nawet napisać normalnie wyglądającego posta.

pozdrowienia

Piotr
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Projektowanie jachtów RC

Post autor: RomekS »

btg napisał:
Do RomkaS: Postaram się jakoś w przyszłym tygodniu pobawić... w ssumie wyciągnięcie powierzchni z wręg to chwila moment.
Prototypik jest teraz w fazie ,,się robi", czyli w fazie ukończenia kopyta na formę negatywową, nie mam jeszcze zdjęcia tego, postaram się podesłać gotowej formy już.
Co do planow motorówki to nie mogę ich przedstawić na forum tutaj, ponieważ był to projekt komercyjny,...
Kuba


Panu Panie Kuba "btg" dziękuję za wszystko.

Sam sobie zrobię i w 2D i 3D i to za darmo.
Na zaliczkę proszę nie czekać.
Twoje płatne projekty mam w 1D...

Ja nie wiem gdzie ten świat zmierza.
Awatar użytkownika
orwid
Posty: 57
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Projektowanie jachtów RC

Post autor: orwid »

Romku... zostaw temat chłopie...;)
zapoznałem się z treścią strony DigiArt... potwierdziło się, że „BTG” nie umie nawet pisać:blink:
Rodzice mają pewnie problem... a jak nie mają to będą mieli:(

pozdrawiam

Piotr
btg
Posty: 6
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Projektowanie jachtów RC

Post autor: btg »

RomekS napisał:
btg napisał:
Panu Panie Kuba "btg" dziękuję za wszystko.

Sam sobie zrobię i w 2D i 3D i to za darmo.
Na zaliczkę proszę nie czekać.
Twoje płatne projekty mam w 1D...

Ja nie wiem gdzie ten świat zmierza.



Romku, skoro sam sobie zrobisz plany, to po co mi zawracałeś moje, jak to ładnie określiłeś 1D :)

pozdrawiam, Kuba
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Projektowanie jachtów RC

Post autor: jerry_bee »

skoro wszyscy, łącznie z Autorem wątku, zgadzają się, że jest to jedno wielkie zawracanie gitary, zamykam temat i przesuwam do kosza.
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
ODPOWIEDZ