Odp:Proszę o pomoc - kosz

To co nie pasuje do żadnego z forów
Awatar użytkownika
antosiek
Posty: 464
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Proszę o pomoc

Post autor: antosiek »

Chyba się domyślam, co Ketek kombinuje z aparaturą 20 kanałową. Ale może się mylę.
Jeżeli chodzi o normalne, popularne aparatury proporcjonalne użytkowane w modelarstwie to przesłanie 20 kanałów proporcjonalnych jest niemożliwe. Nie wnikając w szczegóły, maksymalna szerokość impulsu kanałowego, proporcjonalnego wynosi 2ms. Ramka aparatury, czyli jednostka, w której przesyłane są wszystkie kanały, wynosi 20ms. Przesyłanie jest szeregowe, do tego czas na synchronizacje, więc nawet 10 kanałów nie przejdzie. Maksymalnie da się przesłać 8 kanałów. Kiedyś wymyślono coś takiego jak moduły NAVY do aparatur. Dowcip polegał na tym, że jednym kanałem proporcjonalnym można było przesłać kilka kanałów typu ON/OFF. Przeważnie cztery. Robił to GRAUPNER, a może jeszcze robi?
Z piętnaście lat temu opracowałem z kolegą taką przystawkę do aparatury. Potem to ukazało się w Modelarzu 3/95 (opis plus schematy) pod tytułem "Układ zwiększający liczbę kanałów w aparaturze do zdalnego sterowania modeli". Przy siedmiokanałowej aparaturze mamy 28 kanałów. Pełen wypas.
marsjano
Posty: 59
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Proszę o pomoc

Post autor: marsjano »

stefan napisał:
A ja se tak myślę że...Ketek to może bliski krewny ........


Marsjano.
Wycinam to co napisałeś. Nie będzie kolejnej awantury.
Jeśli macie problem to na prywatne maile zapraszam.


A Stefan też proszę przyhamuj. WyXXXXXXowałem nazwę użytkownika z poprzednich postów również.
Podpisano - Jurek Biń
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Proszę o pomoc

Post autor: stefan »

A dostałem jakąś kartke?:P
ODPOWIEDZ