Witam.

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
Kinio
Posty: 0
Rejestracja: 31 sty 2020, 13:34

Witam.

Post autor: Kinio »

Witam wszystkich. Zajmuje się modelarstwem
Od ok 15 lat tak hum poważnie. Chodź
Głównie pracuje w tworzywach popełniłem
Kilka okrętów. Jak i innego typu modeli budowanych od podstaw. Druga Pasja jest praca na Tokarce mam
Więc nadzieję że moja obecność tutaj będzie pomocna dla inny użytkowników
Awatar użytkownika
dali
Posty: 84
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Witam.

Post autor: dali »

Witam. To ja się pierwszy zapytam czy potrafi kolega wytoczyć z mosiądzu lufy do armat, czy możemy zobaczyć jakieś zdjęcia modeli i toczonych elementów. Pozdrawiam Piotrek
Awatar użytkownika
Kapitansio
Posty: 69
Rejestracja: 19 mar 2011, 18:24

Re: Witam.

Post autor: Kapitansio »

Właśnie, lufy do armat.
Sprawa pilna. Rysunki posiadam, ale umiejętności kiepskie. Na tokarce się trochę znam. Mam Proxxona, ale co z tego. Pojedyncze działo wytoczę, ale już z kolejnymi aby były identyczne problem. Kolega to potrafi?
Pozdrawiam
Kapitansio
Awatar użytkownika
gdas
Posty: 53
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Witam.

Post autor: gdas »

Witam
A może odlewane z żywicy barwionej na czarno , też ładnie wyglądają , można jeszcze dopieścić malunkiem
Kinio
Posty: 0
Rejestracja: 31 sty 2020, 13:34

Re: Witam.

Post autor: Kinio »

Hej. Wszystko zależy od wielości elementu posiadam
Tokarki zegarmistrzowskie z kopialem.... Więc powtarzalność jest możliwa. Jednak kopiowanie takich elemetow jest bardzo czasochlonne. Spróbować mogę sami ocenicie ;) wracając do tematu moich modeli wrzucam link do modelu motocykla cws m111 którego budowałem od podstaw. Relacja jest długa ale myślę że widać w niej co mniej więcej da się zrobić.

http://cws111m.blogspot.com/2016/01/poc ... a.html?m=1
Awatar użytkownika
Witek...
Posty: 92
Rejestracja: 16 gru 2016, 15:07
Lokalizacja: {"name":"Polska Zb\u0105szy\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Witam.

Post autor: Witek... »

Jestem pod wrażeniem. Piękna robota i efekt.
Kinio
Posty: 0
Rejestracja: 31 sty 2020, 13:34

Re: Witam.

Post autor: Kinio »

Dziękuję. Przynam że model był wyzwaniem pod względem dokumentacji.

W week. Postaram się stworzyć jakieś działa, może będzie możliwość hum założyć osobny temat na to?
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 387
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: Witam.

Post autor: TomekA »

Powtarzalnosc toczonych elementow (np. dziala) mozna uzyskac za pomoca techniki CAD/CAM (najlepiej), takze z uzyciem wspomnianego kopialu (ale tu latwiej toczyc w drewnie). Ewentualnie mozna zrobic jedno dzialo w mosiadzu czy drewnie i potem z niego odlewy silikonowe w jakims metalu (mam nadzieje, ze nie w olowiu!) - Andrej Kudin na MSW tak wlasnie ostatnio robil z doskonalym rezultatem...
Ostatnio zmieniony 01 lut 2020, 04:17 przez TomekA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sferoida
Posty: 142
Rejestracja: 13 lut 2018, 20:27

Re: Witam.

Post autor: sferoida »

Tak tylko głośno myślę, a gdyby zrobić nóż tokarski, taki wzorzec-negatyw z np. cykliny.
Do drewna pewnie pójdzie, a do mosiądzu? Może małym zbiorem.
pozdrawiam Radek
Kinio
Posty: 0
Rejestracja: 31 sty 2020, 13:34

Re: Witam.

Post autor: Kinio »

Pomysl z negatywnym wzorem jest dobry ale nie w tak małych i skaplikowanych elementach zrobienie noża raczej trzeba by zlecić - drogi biznes. Ostrzenie samemu raczej nie wykonalne. Druga sprawa maszyna- do czegoś takiego musi być np tsb20 solidna konstrukcja...
ODPOWIEDZ