Przywitanie

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SzymonG
Posty: 0
Rejestracja: 18 gru 2019, 15:06

Przywitanie

Post autor: SzymonG »

Dzień dobry,

Chciałem się przywitać z zacnym gronem użytkowników kogi, mam na imię Szymon, 34 lata i aktualnie mieszkam we Wrocławiu. Z modelarstwem mam mniejszy lub większy kontakt praktycznie przez całe życie (głównie były to modele kartonowe MM), ze szkutnictwem zerowy;) co wiec tu robię? Pare lat temu leżąc z żoną na plaży w Niesulicach wskazała palcem na żaglówkę która akurat przepływa i zadała mi pytanie: a czy ty wiesz że ona w tej chwili płynie pod wiatr? Hmm ale jak to? No i się zaczęło, całe popołudnie opowiadała mi o tych wszystkich linkach i szmatach i teorii dlaczego to w ogóle potrafi pływać
(patent żeglarski zrobiła jako nastolatka), na drugi dzień wynajęliśmy piratka No i można powiedzieć że się zakochałem w żeglowaniu. Jakiś czas po powrocie do domu wpadłem na pomysł aby zrobić model owego piratka... w butelce. Poczytałem, poszperałem i zdecydowałem, że na pierwszy raz wybiorę jednak żarówkę. Mniej więcej w tym czasie trafiłem na kogę, a że było to parę lat temu i dopiero dziś piszę przywitanie to pare lat przerobiłem na nasłuchu;) w tym miejscu chylę czoła za kunszt i talenty wielu osób i dziękuje za mile spędzone chwile na podglądaniu Waszych realizacji. Nie bez znaczenia dla mnie jest także fakt bardzo wysokiej kultury wypowiedzi na forum. To co najbardziej lubię w modelarstwie to nauka: odkrywanie konstrukcji, konkretnych rozwiązań i historii w przypadku tego forum akurat szkutniczej- wiele się dowiedziałem ale i wiele już zapomniałem;) Pęd życia nie pozwala mi niestety na pełne oddanie się tylko jednej sprawie i pielęgnowanie modelarstwa musi poczekać na emeryturę:) w każdym bądź razie modele były i są u mnie gdzieś z tyłu głowy. Po jakimś czasie od Piratka popełniłem swoją druga butelkę z holownikiem parowym Nadbor- foto poniżej. Chciałem złożyć coś z kilku elementów, przecisnąć przez szyjkę nieprzeciskalne itd, widać bardzo dużo błędów za mną- mimo wszystko lubię ten model bo nauczył mnie trochę pokory ;P. Mam w głowie nowy pomysł w nieco większym szkle, tym razem postanowiłem założyć konto, przywitać się jak należy, bo i tak co jakiś czas tu wracam. Witajcie zatem!
Załączniki
8F3C6E43-A34F-470B-8D39-250C8A031CB2.jpeg
84FE25D9-4099-4E02-A7EF-B1564AC82696.jpeg
ODPOWIEDZ