Witam krzysiek71

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
krzysiek71
Posty: 0
Rejestracja: 27 cze 2019, 17:13

Witam krzysiek71

Post autor: krzysiek71 »

Witam Wszystkich na pokładzie Kogi. Jestem tutaj nowym załogantem. Mam 48 lat i pochodzę z Trójmiasta ale pomieszkuję także na Podkarpaciu. Przez bardzo długi okres czasu praca wykluczyła mnie ze wszystkich hobby. Moim celem jest modelarstwo butelkowe na jak najwyższym poziomie. Cieszę się ogromnie że mogę być tutaj z Wami. Dziękuję
Awatar użytkownika
Agrest4
Posty: 0
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:27

Re: Witam krzysiek71

Post autor: Agrest4 »

Witam
W modelarstwie butelkowym /Naviga klasa C-5/ nie obowiązuje trzymanie się skali jak w innych klasach. Mój Western River wykonałem w skali 1:250 a Żuraw Gdański w skali 1:422
Spróbuję Ci to wszystko krok po kroku wytłumaczyć.
Po pierwsze – potrzebne są plany modelu według, których chcesz umieścić statek w butelce.
Po drugie – potrzebna jest odpowiednia butelka. I tu jest problem. Trudno jest zdobyć odpowiednią. Moi znajomi przynoszą mi butelki po koniakach, dzinach, stochach i innych. 80% z nich jest do wyrzucenia, ale trafiają się interesujące. O co chodzi? Niektóre szkło powoduje załamania a to deformuje statek w butelce. Ja trochę butelek w zapasie już mam. Jak coś sobie wymyślę to mam z czego wybierać.
Teraz podstawy obliczania
- musisz znać wymiary wewnętrzne butelki -długość , wysokość i średnicę szyjki. To jest bardzo ważne. Ja plany Westernka jak dobrze pamiętam podzieliłem przez 1,6 . Pamiętać trzeba, również, że wysokość się zmieni po trzeba wykonać morze. I jeszcze jedno. Statek jeżeli ma zrobić wrażenie musi wypełnić całą butelkę. To dzisiaj na tyle.
Pozdrawiam Artur
ODPOWIEDZ