Witam :)

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Witek...
Posty: 92
Rejestracja: 16 gru 2016, 15:07
Lokalizacja: {"name":"Polska Zb\u0105szy\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Witam :)

Post autor: Witek... »

Witam. Mam na imię Witek, 44lata, Zbąszyń - Wielkopolsa. Na portal KOGA natrafiłem szukając zdjęć i informacji na temat "Santa Marii" którą postanowiłem skleić z wycinanki. Pierwszy model kartonowy skleiłem z 25 lat temu i był to 'Wodnik" , później "Wiktory" z MM. pewnego dnia moje dzieci postanowiły sprawdzić czy pływają :) I dłuuuga przerwa. Dzięci już mają swoje sprawy wiec i więcej czasu dla siebie. Niedawno skończyłem "Bounty" również karton z dodatkami forniru a teraz bawię się z Santa Marią.

Prześledziłem wiele relacji z budowanych modeli i szacun dla Was - Liga Mistrzów
Dużo bardzo przydatnych wskazówek, dzięki czemu mój okręcik zmienia się bardziej w drewniany.
Żeby nie przychdzić z pustymi rękami - postaram się wkleić relację ze sposobu wykonania jufersów i szlifierko-tokarki z wiertarki którą wykombinowałem domowym sposobem .
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Witam :)

Post autor: myszor »

Witaj Witek i baw się dobrze .
Pamiętaj , tu każdy robi jak umie i bez kompleksów .
Dawaj to co już pokleiłeś . Pogadamy .
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
Witek...
Posty: 92
Rejestracja: 16 gru 2016, 15:07
Lokalizacja: {"name":"Polska Zb\u0105szy\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Witam :)

Post autor: Witek... »

Właśnie taki mam cel Andrzej - pobawić się i zrelaksować. Chociaż kto nie patrzy na te małe detale to się dziwi jak można zachować spokój przy czymś co z biedą w palce można chwycić.
Zgodnie z deklaracją zabieram się za wklejenie postu ze sposobem w jaki wykonałem jufersy. Wiele na forum podejżałem, i w kilku podobnych metodach co nieco podpatrzyłem, ale dokładnie na ten sposób się nie natknąłem a myślę że wykonanie dość szybkie, powtarzalne i efekt jak dla mnie ok.
Załączam próbkę jak wyglądają zamontowane do moje Santa Marii ( skala 1:100 )
Modelik traktuję jako poligon doświadczalny i większość robię jak chodzi o elementy drewniane po raz pierwszy.
Pewnie do tej skali jeszcze trochę za duże i linki włochate - no ale to może z czasem i doświadczeniem.
Mnie się podoba :)
Załączniki
IMG_4551.JPG
ODPOWIEDZ