Izmod wita

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
Izmod
Posty: 3
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:42

Izmod wita

Post autor: Izmod »

Witam!
Mam na imię Piotrek, mam 28 lat, modelarstwem pasjonuję się odkąd tylko sięgam pamięcią. Pasję tę odziedziczyłem w genach - dziadek całe swoje życie poświęcił pracy w drewnie, niektórzy ze starszych kogowiczów mogą kojarzyć cepeliowskie młyny czy wiatraki jego ręki.
Obserwując pracę nad zamawianymi modelami kościołów czy drewnianych chałup, szybko samemu podłapałem bakcyla, wkrótce zacząłem kleić proste, plastikowe modele. Po kilku latach przejadłem się plastikiem, rozpoczęła się wówczas moja fascynacja kartonem. Trwa ona do dziś.
Powoli jednak, trochę nieśmiale, zaczynam wracać do korzeni swojej pasji i myślę nad zrobieniem czegoś pierwszy raz w drewnie. Mam nadzieję, że doświadczenie zdobyte w czasie asystowania przy budowie kilku kościołów oraz renowacji sporej liczby antyków zapewni mi w miarę dobry start. Żeby nie zanudzić, przejdę do zareklamowania sklepu.

Ideą, która mi przyświecała, było stworzenie największej bazy artykułów oraz materiałów modelarskich, ze szczególnych uwzględnieniem tych trudno dostępnych. Wiem, że jeszcze sporo mi brakuje, ale przecież nie od razu Victory zbudowano.

Kogowiczów może szczególnie zaciekawić kilka działów. W porównaniu do większości sklepów modelarskich oferuję kleje pattexa, czy wysokiej jakości papier ścierny na płóciennych arkuszach.
Dla osób, które dopiero rozpoczynają swą przygodę w drewnie, polecam swoje listwy - zaczynając od rozmiaru 1x1mm mogę naciąć praktycznie wszystko. Listwy tnę z sosny, aczkolwiek jeśli ktoś ma specjalne preferencje, mogę poszukać innego materiału. Obecny wybór forniru czy okleiny ogranicza się do zagranicznych drzew. Mam nadzieję, że do kilku tygodni uda mi się wzbogacić kolekcję o te pochodzące z Polski. Polecam również zajrzeć do działu noże i piły - jeśli ktoś szuka japońskiej kataby, trafił w dobre miejsce. Być może niektórzy kogowicze mieli do czynienia z tymi diabłami. Jeśli nie - polecam spróbować, nie spotkałem jeszcze tak ostrej ręcznej piły.

Żeby nie pisać zbyt wiele, proszę po prostu zajrzeć
www.izmod.pl
Awatar użytkownika
orwid
Posty: 57
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Izmod wita

Post autor: orwid »

piła "kataba" 265 - kosztuje normalnie 89zł. W Twoim sklepie 112.
Nie wiem czy dobrze trafiliśmy... :D :D :D
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Izmod wita

Post autor: RomekS »

Witam.
Bardzo fajnie zrobiona strona sklepu.
Szeroki asortyment. Jest co pooglądać a i kupić też.
Izmod
Posty: 3
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:42

Re: Izmod wita

Post autor: Izmod »

W towar zaopatrywałem się dość niedawno, całkiem możliwe, że niektóre sklepy posiadają jeszcze nadwyżki towaru z czasów innego kursu jena do złotówki :)

Nie napisałem tego w pierwszym poście, ale dla forumowych wyjadaczy nadaje zawsze 7% zniżkę, wystarczy zarejestrować się w sklepie i dać mi znać jaki nick posiada się na forum poprzez mejla, czy PW :)
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Izmod wita

Post autor: kagra »

Właśnie przeglądałem artykuły i ceny.Rzeczywiście wszystko drogo.A już ucieszyłem się,że będę miał blisko do Twego sklepu.Niemniej witamy na Kodze.Myślę,że na prezentacji sklepu się nie skończy i wzorem dziadka pokażesz nam własne modele.Pozdrawiam.Kazimierz.
Awatar użytkownika
Stojgniew
Posty: 104
Rejestracja: 09 lip 2011, 14:17

Re: Izmod wita

Post autor: Stojgniew »

Witamy Cię i dziękujemy za zaproszenie do sklepu. Mam nadzieję, że Ci się powiedzie. Jak chcesz nas uraczyć listewkami to pomyśl o gruszy, jabłoni, olszy, brzozie itp. Przyznam, że ceny narzędzi powalają. No ale nic straconego - zawsze może być taniej :-)
W trakcie budowy: Golden Hind (Szkutnik)
Awatar użytkownika
Śliwa
Posty: 14
Rejestracja: 10 mar 2012, 10:09

Re: Izmod wita

Post autor: Śliwa »

Mógłbyś pokazać te kartonowe modele, które sklejałeś - jeśli coś przetrwało.

Witaj na kodze..., aczkolwiek ta mała" kryptoreklamka" troszeczkę mi się nie podoba.
Ale to moje osobiste zdanie.

Niemniej witam serdecznie.
Mam na imie Psyduck.
Izmod
Posty: 3
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:42

Re: Izmod wita

Post autor: Izmod »

Witam,
co do cen, rzeczywiście może za bardzo wziąłem sobie do serca "producent zaleca" ;) obniżę część by być konkurencyjnym dzisiaj w nocy :)

Właściwie mam stodołę pełną różnych, nieraz rzadkich gatunków drzewa. Grusza jest generalnie towarem deficytowym, zdaje się, że jesionu najwięcej posiadam zgromadzonego, przejrzę i dam znać. Z brzozą zapewne będzie najmniejszy problem, karczowana jest niczym chwast w opolskich lasach :)

Jutro zamierzam dzwonić po innych a'la dremelowych firmach - Ferm oraz Majsterkowicz.
Przyznam się, że nie wiem jakiej jakości są to narzędzia, może ktoś miał już z nimi kontakt?


Nie wiem czy nie zakłócę konwencji kogi, swoimi pracami. W dziedzinie okrętów jestem totalnym amatorem. Szczególnie interesuje się średniowieczną oraz starożytną techniką wojskową, na ruszt planuje wziąć jakiś trebuczet jeśli czas pozwoli :)
Awatar użytkownika
Stojgniew
Posty: 104
Rejestracja: 09 lip 2011, 14:17

Re: Izmod wita

Post autor: Stojgniew »

Dżonka - na początek. Nie zawiedziesz się. A ceny musisz dopasować do konkurencji.
W trakcie budowy: Golden Hind (Szkutnik)
emilc78
Posty: 8
Rejestracja: 24 maja 2017, 12:27

Re: Izmod wita

Post autor: emilc78 »

Niestety, nie mam najlepszego doświadczenia z sklepem. Oferta na stronie była nieaktualna i po pewnym czasie otrzymałem informacje o braku towaru i planowanym zwrocie należności. Niestety, i w tym przypadku sprawa się trochę wlecze.
ODPOWIEDZ