Witam

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
DaFiX
Posty: 4
Rejestracja: 05 cze 2011, 17:37

Witam

Post autor: DaFiX »

Witam,

Mam na imię Kacper, w tym roku obchodziłem 18 urodziny. Mieszkam w małej miejscowości 30km od Częstochowy. Dokładnie w Myszkowie. Zajmuję się głównie modelarstwem kartonowym, od kąd pamiętam. Na swoim 'karku' mam ukończone kilka modeli, ostatnim ukończonym był Wz.34 (1:25) aktualnie kończę pracę nad Yamato (1:200) i rozglądając się za kolejnym modelem trafiłem na tą stronę. Myślę, że następnym modelem będzie żaglowiec wykonany techniką 'kartonowe i fornirowe'. Co to będzie za okręt jeszcze nie wiem.

Pozdrawiam Kacper
Awatar użytkownika
grzegorz75
Posty: 674
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Witam

Post autor: grzegorz75 »

Cześć Kacper .
Kartonowe modelarstwo to jedno z najzacnieszych . Wrzuć parę fotek swojego dorobku poniżej , chętnych na obejrzenie będzie wielu . ;)
http://www.iik.suzuki.pl/
Awatar użytkownika
PanLipazMiodem
Posty: 357
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Witam

Post autor: PanLipazMiodem »

Witaj na pokładzie.

Koniecznie musisz pokazać swój dorobek modelarski, to będzie najlepsza forma przywitania.
Życzę powodzenia w przyszłym projekcie.

Pozdrawiam
Przemek
DaFiX
Posty: 4
Rejestracja: 05 cze 2011, 17:37

Re: Witam

Post autor: DaFiX »

Witajcie ;)
Zdjęcia już wrzucane kiedyś na inne fora stąd po kliknięciu w miniaturkę wyświetli się pełen rozmiar bez reklam. Myślę, że nie będzie to duży problem jak na moje powitanie, które ma pokazać co do tej pory zrobiłem. Następne zdjęcia jakie będę wrzucał na to forum będą metodą drugą opisaną na forum.

Wz.34:
Obrazek Obrazek Obrazek

USS Helena:
ObrazekObrazekObrazek

IJN Yamato (w trakcie budowy, zdjęcia robione około 2miesięcy temu):
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Pozdrawiam Kacper
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Witam

Post autor: Andrzej1 »

Witam

Jesteś Kacprze jakimś Ewenementem : 18 lat i już prawie umiesz pisać po polsku ...
(odkąd piszemy razem).
Nie dość na tym, to jeszcze nie zaginęły Ci zdjęcia zrobionych i robionych przez Ciebie modeli.
Nęci mnie wygląd "Yamamoto" z wczoraj a nie z kwietnia, jeżeli siostra nie zalała rosołkiem
aparatu, to pokaż aktualny stan modelu.
Serdecznie Cię witam jako pozytywnego "Ewenementa" i życzę wielu sukcesów na modelarskim polu.

Z ukłonami
Andrzej Korycki

P.S.
Tylko, błagam, nie rób "VHS Victory", bo tu różnych nagła krew zaleje.
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 762
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Witam

Post autor: bartes123 »

Zazwyczaj tendencja jest taka, że jak ktos kiedyś naprawdę kleił modele, plastikowe czy papierowe, i jeżeli kleił je porządnie, to po pierwsze te modele istnieją a po drugie da się je uwiecznić na fotografii (lub już są uwiecznione). Bo każdy z nas wie, że porządnie zrobionego modelu się nie "zutylizuje". Za duży nasz wkład w niego (i nie mówię o finansowym). Dlatego zawsze alergicznie reaguję na zapewnienia o bogatym dorobku, które się zapewnieniami okazują. Z takich czczych zapewnień potem tylko masa zamierzeń.
W Twoim przypadku nie mam alergii. Piękna praca, dobre zdjęcia.
Witaj na Kodze.
Awatar użytkownika
Budrys
Posty: 577
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Witam

Post autor: Budrys »

Przyłączam się do powitania w gronie KOGI.
Andrzej napisał:
"Nęci mnie wygląd "Yamamoto" z wczoraj a nie z kwietnia. "
Mnie też! Jedyny jaki udało mi się znaleźć to ten, wcześniejszy:
Obrazek
Pozdrawiam
Wojciech [Budrys]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Where there is a will there is a way"
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Awatar użytkownika
mati
Posty: 554
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"Sosnowiec,G\u00f3rno\u015bl\u0105sko-Zag\u0142\u0119biowska Metropolia,wojew\u00f3dztwo \u015bl\u0105skie,Polska,pl","lat":"50.2780834&am

Re: Witam

Post autor: mati »

I ja witam :)

Myślę, że ciekawą pozycją dla Ciebie będą modele Shipyardu... doskonale się nadają na technikę fornirowo - kartonową ;)
Może jeden z jachtów?? (szwedzki lub holenderski) albo Santa Maria lub Nina?? Kolega RomekS ma dwie świetne relację z tych okrętów Kolumba... kopalnia wiedzy dla osób chcących budować w tym stylu ;)

Pozdrawiam
Mateusz
The world is yours...
DaFiX
Posty: 4
Rejestracja: 05 cze 2011, 17:37

Re: Witam

Post autor: DaFiX »

Witajcie,
Andrzej1 pisze:Witam
Nęci mnie wygląd "Yamamoto" z wczoraj a nie z kwietnia, jeżeli siostra nie zalała rosołkiem
aparatu, to pokaż aktualny stan modelu.


Dzisiejsze fotki:
kogayamato12.JPG

kogayamato1.JPG


mati086 pisze:Myślę, że ciekawą pozycją dla Ciebie będą modele Shipyardu... doskonale się nadają na technikę fornirowo - kartonową Może jeden z jachtów?? (szwedzki lub holenderski) albo Santa Maria lub Nina?? Kolega RomekS ma dwie świetne relację z tych okrętów Kolumba... kopalnia wiedzy dla osób chcących budować w tym stylu


Przeglądałem wczoraj relacje Niny. Lecz myślę, że tak jak padło na SB (PanLipazMiodem) zacznę od Dżonki.

Pozdrawiam i Dziękuję za ciepłe przywitanie Kacper.
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Witam

Post autor: Andrzej1 »

DaFiX pisze:Witajcie,

Dzisiejsze fotki:
...


Małe jakieś ...

Ale model wygląda zacnie (może dlatego, że mały ? :) ) .
Z ukłonami
Andrzej Korycki
ODPOWIEDZ