Ahoj!

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Ahoj!

Post autor: Jarek »

Witajcie wszyscy.
Nazywam się Jarosław Ferens i obecnie mieszkam w Londynie. Pochodzę jednak z Gdańska, a dokładnie z Pruszcza Gdańskiego i to właśnie z tym miastem się utożsamiam. Modelarstwem zjmuję się od dziecka. Zawsze mnie to interesowało. Najpierw w harcerskim klubie modelarskim były elementarzowe "Jaskółki", później modele latające na uwięzi i w końcu odnalazłem to czego szukałem. Modele wystawowe żaglowców. Mimo, że jestem młodym forumowiczem, chociaż starszym wiekiem i dostanę zapewno jakiś stopień majtka, lub mata moje doświadczenie w modelarstwie jest już znaczne. Mam na swym koncie kilka modeli żaglowców. Pierwsza była "Elba" z hiszpańskiego zestwu CONSTRUCTO. Następna ta sama, ale w podwojonej skali i zbudowana od podstaw z własnych materiałów. Następna grecka SAKOLEWA z planów zamieszczonych w jakimś archiwalnym numerze MODELARZA. Tuż przed wyjazdem do Anglii w 2006 roku miałem zaczęte trzy modele. Jeszcze raz Elba (dwie poprzednie zostały sprzedane), HMS Bounty skala 1:25, oraz pływający tylnokołowiec "Wester Riwer", oraz kilka latajacych. Wszystko zostało zabezpieczone i czeka na mój powrót do kraju. Tutaj w Anglii nie mam zbyt dostatecznych warunków do budowy, za to doskonałe pole do powiekszania swojego warsztatu i licznych dokumentacji.
Pozdrawiam wszystkich modelarzy i liczę na ciepłe przyjęcie.:)
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

O:Ahoj!

Post autor: JurekBin »

Witaj obcoziemncu,
mam nadzieję, że się tutaj zaczepisz na jakiś czas.
I pewnie w którymś momencie żądza będzie silniejsza i z maszyn zrobisz jakiś użytek.
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

O:Ahoj!

Post autor: RomekS »

Witam, serdecznie.
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Ahoj!

Post autor: oksal »

Jarek napisał:
że jestem młodym forumowiczem, chociaż starszym wiekiem i dostanę zapewno jakiś stopień majtka


:):):) Tu majtkowie Żubrów najwięcej muszą złapać;)
Serdecznie witam w gronie.
Hefajstos
Posty: 68
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Ahoj!

Post autor: Hefajstos »

Witaj Jurku ' na pokładzie kogi . zazwyczaj na początku trzeba wyszorować pokład i rozwinąć żagle . :cheer: pozdrawiam
Awatar użytkownika
marten_kuna
Posty: 182
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Ahoj!

Post autor: marten_kuna »

Ahoj! Jarku, stopnie z awansu dostaniesz, jak na każdym forum, pisząc "ach! i och!" w każdej relacji i raz dwa zostaniesz choćby admirałem (czego Ci życzę). Ja osobiście troszkę posmutniałem, gdy przez nieuwagę awansowałem wyżej z bosmana. to taki ładny stopień, nie za nisko, nie za wysoko. A tak bardziej poważnie: witaj w gronie pozytywnych szaleńców , męczących małe bezbronne okręciki. Będąc w Londynie i ewentualnie znając język angielski, masz niepowtarzalną okazję zgromadzenia dokumentacji. Masz bezpośredni dostęp do archiwów z planami brytyjskich(i nie tylko) okrętów, masz możliwość pokopania po antykwariatach i pchlich targach w nadziei taniego kupna książek i planów modelarskich, masz okazję osobistego zwiedzenia wielu zabytkowych okrętów. Wykorzystaj to dla swojego i naszego pożytku. Zakotwicz u nas na stałe. Ahoj! Przemek.
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Ahoj!

Post autor: Jarek »

Dzękuję wszystkim bardzo za ciepłe przyjęcie i humorystyczne komentarze. Oprócz praktycznych walorów forum również ma to być dobra zabawa, a widzę, że w takim gronie jej nie zabraknie. Adam proponuje łapanie żubrów. Rozumiem, że jest to jakiś termin żeglarski (nie znam go) i z jednym co mi się od razu skojarzyło to te żubry w zielonych puszkach 5% Alk. Jeśli o nie chodzi to powinienem od razu dostać Admirała.
Przemku, rzeczywiście tutaj w Anglii możliwości o których piszesz są ogromne. Mam nadzieję, że będę mógł pomóc również i Wam, jeżeli będziecie czegoś potrzebować. Taką pomoc oferuję. Jak zauważyliście zapewne mój Avatar jest na tle HMS VICTORY, która stoi w Portsmouth. Służę bogatą dokumentacją zdjęć, gdyż miałem tą przyjemność stąpać po jej pokładzie. Widziałem również Cutty Sarka jeszcze przed spaleniem oraz Golden Hinde. Chociaż ta ostatnia to jest repliką.
Ja nie mam nadziei, ale wiem, że zakotwiczam tu na stałe.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Moje modele - prezentacja

Post autor: Jarek »

Witam.
Chciałbym zaprezentować moje modele
Pierwszy to Elba wykonana od podstaw na podstawie dokumentacji z hiszpańskiego zestawu Constructo. Prototypem był model właśnie z tego zestawu, chociaż trochę za mały 53cm:( , Dlatego dwukrotnie powiększyłem rozmiary i zrobiło się ponad metr. Model całkowicie wykorzystujący kolorystykę drewna. Jedyna farba to humbrol w wiadrze i kotwica. Prezentowany na zdjęciach model został sprzedany więc nie ma go w mojej kolekcji, chociaż jest w budowie drugi identyczny, powiedziałbym nawet lepszy gdyż nie popełniłem już tych błędów, które zauważyłem podczas pierwszej jednostki. Najwiekszym grzechem to był błyszczący lakier. Model lśnił jak psu ..... Teraz kadłub jest utrzymany w tonacji matu, oraz zróżnicowałem kolorystykę i grubości lin. Niestety nie posiadam zdjęć nastepcy dlatego zamieściłem skany pierwszej Elby.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Drugi to grecka Sakolewa z 1830 roku wykonana na podstawie planów z MODELARZA

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dalej jest HMS BOUNTY w trakcie budowy

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marten_kuna
Posty: 182
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Moje modele - prezentacja

Post autor: marten_kuna »

Jarku, co to za kadłub lezy na parapecie okiennym za Bounty'm?
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Moje modele - prezentacja

Post autor: Jarek »

marten_kuna napisał:
Jarku, co to za kadłub lezy na parapecie okiennym za Bounty'm?


To kadłub tylnokołowca Wester River o którym wspomniałem w pierwszym poście.
ODPOWIEDZ