Przywitalnia

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kapitan Stachu
Posty: 0
Rejestracja: 29 gru 2018, 15:43

Re: Przywitalnia

Post autor: Kapitan Stachu »

No to troszke słabo że tak powiem. No nic, ale da się to jakoś złożyć nie?
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 386
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: Przywitalnia

Post autor: TomekA »

Kapitan Stachu pisze:No to troszke słabo że tak powiem. No nic, ale da się to jakoś złożyć nie?


Sciagnij sobie instrukcje z zestawu z tym okretem firmy Model Shipways - tutaj:
https://modelexpo-online.com/model-ship ... 1-76-scale
Zestaw, co prawda, innej firmy, ale instrukcje Bena Lankforda sa dosc dobre i - jesli sie do nich zastosujesz, w kolejnosci w jakiej sa napisane, uda Ci sie zbudowac (nie zlozyc!) fajny model.
Dobrej zabawy!
Awatar użytkownika
Kapitan Stachu
Posty: 0
Rejestracja: 29 gru 2018, 15:43

Re: Przywitalnia

Post autor: Kapitan Stachu »

Dzięki wielkie za instrukcje. Jak tylko zacznę BUDOWAĆ dam wam znać. Mam jeszcze tylko jedno pytanko: do czego służy taka miedziana blaszka?
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 965
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Przywitalnia

Post autor: ataman »

Przejrzyj relacje z budowy modelu tej jednostki, oraz innych z podobnego okresu... i sam dojdziesz do tego, po co blaszka miedziana. Niestety, takimi pytaniami pozostawiasz wrażenie, że porywasz się z motyką na słońce, nie mając zielonego pojęcia nie tylko o modelarstwie, ale i o okrętach wogóle. Zanim rozpakujesz zestaw poświęć ze dwa miesiące na dokładne przejrzenie relacji z budowy różnych jednostek tu na forum, staraj się poznać, co jest co, co do czego służy, jak działało w orginale... generalnie zdobyć wiedzę o tym, za co chcesz się zabrać.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mumin
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2015, 12:56

Re: Przywitalnia

Post autor: Mumin »

Dziecko pisze:Billing boats to dziadostwo jest...


Możliwość A: Kupiłeś i zbudowałeś (a nawet waloryzowałeś i poprawiałeś) przez swoje ponad siedemdziesiąt lat życia kilkadziesiąt modeli z zestawów różnych film, zaczynając na Artesania Latina, poprzez Billing Boats, Corel, Caldercraft, Amati, Model Shipways, Mamoli, Woody Joe, Dušek, Maristella, aż po współczesne Syren, Master Korabel i Falkonet. I dlatego możesz świadomie i rzetelnie oceniać.

Możliwość B: Cytując pewną gwiazdkę sportu "W dupie byłeś, gówno widziałeś" a kategoryczność powyższej oceny wynika z braku świadomości głębi własnej niewiedzy.

Możliwość B2: Próbowałeś robić model BB i sromotnie poległeś, ale przecież porażka nie może być z Twojej winy, to musi być wina zestawu. A te dziesiątki ludzi chwalące się genialnymi modelami z tych zestawów (np. na forum MSW) to fatamorgana jakaś jest. I ściema
Awatar użytkownika
Dziecko
Posty: 5
Rejestracja: 04 lip 2017, 10:33
Lokalizacja: {"name":"Polska starogard gda\u0144ski","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Przywitalnia

Post autor: Dziecko »

Mumin pisze:
Dziecko pisze:Billing boats to dziadostwo jest...


Możliwość A: Kupiłeś i zbudowałeś (a nawet waloryzowałeś i poprawiałeś) przez swoje ponad siedemdziesiąt lat życia kilkadziesiąt modeli z zestawów różnych film, zaczynając na Artesania Latina, poprzez Billing Boats, Corel, Caldercraft, Amati, Model Shipways, Mamoli, Woody Joe, Dušek, Maristella, aż po współczesne Syren, Master Korabel i Falkonet. I dlatego możesz świadomie i rzetelnie oceniać.

Możliwość B: Cytując pewną gwiazdkę sportu "W dupie byłeś, [jestem źle wychowany i używam brzydkie słowa] widziałeś" a kategoryczność powyższej oceny wynika z braku świadomości głębi własnej niewiedzy.

Możliwość B2: Próbowałeś robić model BB i sromotnie poległeś, ale przecież porażka nie może być z Twojej winy, to musi być wina zestawu. A te dziesiątki ludzi chwalące się genialnymi modelami z tych zestawów (np. na forum MSW) to fatamorgana jakaś jest. I ściema

Nie kupiłem ŻADNEGO zestawu firmy billing boats, zdanie na którym opiera się krytyka zostało przez moją skromną osobę sformułowane niepoprawnie i wprowadzało w błąd. Miałem na myśli instrukcje która JEST DZIADOSKA i opiera się na domysłach który początkujący modelarz nie musi zrozumieć, tymbardziej jeśli nie wie po co są blaszki miedziane. http://www.billingboats.com/components/ ... tution.pdf
Zresztą pisałem, gorszej instrukcji (tym bardziej w 1 modelu, i w tej skali 1/100) na oczy nie widziałem, nawet occre ma lepsze instrukcje, jedyną ich zaletą jest to, że można pobrać je przed kupnem zestawu, o których swoją drogą żadnych opini i recenzji nie czytałem. MOJA OPINIA OPIERA SIĘ TYLKO NA INSTRUKCJACH DO POBRANIA.
Awatar użytkownika
Andrzej63
Posty: 13
Rejestracja: 15 paź 2017, 19:48

Re: Przywitalnia

Post autor: Andrzej63 »

To modele buduje się wg instrukcji a nie planów ?
Awatar użytkownika
Dziecko
Posty: 5
Rejestracja: 04 lip 2017, 10:33
Lokalizacja: {"name":"Polska starogard gda\u0144ski","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Przywitalnia

Post autor: Dziecko »

Andrzej63 pisze:To modele buduje się wg instrukcji a nie planów ?

każdy początkujący kupuje plany i wszystkie potrzebne narzędzia do budowy modelu. KAŻDY.
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 386
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: Przywitalnia

Post autor: TomekA »

Kapitan Stachu pisze:Dzięki wielkie za instrukcje. Jak tylko zacznę BUDOWAĆ dam wam znać. Mam jeszcze tylko jedno pytanko: do czego służy taka miedziana blaszka?


Ale konkretnie jaka miedziana blaszka? Moze zamiescilbys tu fotke jej, lub bardziej dokladny opis? Bo tak, to trudno cokolwiek doradzic. Moze to jest rolka miedzianej tasmy samoprzylepnej, sluzaca do pomiedziowania kadluba nizej linii wodnej?
Awatar użytkownika
Kapitan Stachu
Posty: 0
Rejestracja: 29 gru 2018, 15:43

Re: Przywitalnia

Post autor: Kapitan Stachu »

TomekA pisze:
Kapitan Stachu pisze:Dzięki wielkie za instrukcje. Jak tylko zacznę BUDOWAĆ dam wam znać. Mam jeszcze tylko jedno pytanko: do czego służy taka miedziana blaszka?


Ale konkretnie jaka miedziana blaszka? Moze zamiescilbys tu fotke jej, lub bardziej dokladny opis? Bo tak, to trudno cokolwiek doradzic. Moze to jest rolka miedzianej tasmy samoprzylepnej, sluzaca do pomiedziowania kadluba nizej linii wodnej?


Dziękuje stara się mi pomóc odpowiadając na moje pytanie. Blaszka jest o wymiarach 15x1,6cm. Nie jest to taśma samo przylepna tylko jakby trochę grubsza folia aluminiowa tyle, że miedziana.
ODPOWIEDZ