Przywitalnia

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ostry_gl
Posty: 0
Rejestracja: 06 kwie 2015, 22:18

Re: Przywitalnia

Post autor: ostry_gl »

Cibi pisze:ponieważ nic nigdy nie zrobiłem od zera (z planów).


Cześć,

Witaj na Kodze, a może jednak jakiś model z planów? Koledzy pewnie pomogą.

Pozdrawiam,
Łukasz
Awatar użytkownika
Siberian
Posty: 63
Rejestracja: 11 sty 2014, 20:58

Re: Przywitalnia

Post autor: Siberian »

Witaj na Kodze.
Skoro masz już doświadczenie w modelarstwie i zbudowałeś żaglowiec z zestawu, to nie angażuj się w kolejną składankę. Szczególnie tę ohydną (moim zdaniem) pseudo Vasę z gazetki. Wejdź na wyższy poziom szkutniczego wtajemniczenia ;) i zbuduj coś od podstaw. Na pewno dasz radę.
Pozdrawiam, Wojtek.
Awatar użytkownika
Cibi
Posty: 0
Rejestracja: 12 gru 2015, 23:58

Re: Przywitalnia

Post autor: Cibi »

Tą Vasę jeszcze zrobię z zestawu. Już zdążyłem ją zamówić. Mam kolegę - jest w stoczni konstruktorem - może nauczy mnie jak czytać plany, to wtedy zobaczymy.

Pozdrawiam
Daniel
Awatar użytkownika
TUGER
Posty: 0
Rejestracja: 15 maja 2015, 08:21

Re: Przywitalnia

Post autor: TUGER »

Cześć Cibi !
Czyżbyś znal Roberta G. z SRN gdynia. Super żaglowiec ci wyszedł. Oby tak dalej.

pozdr
Awatar użytkownika
Cibi
Posty: 0
Rejestracja: 12 gru 2015, 23:58

Re: Przywitalnia

Post autor: Cibi »

Tak, to mój kumpel od pierwszej klasy szkoły podstawowej.
Dzięki za słowa uznania, chociaż cenniejsze są te krytyczne, bo się wtedy można uczyć i rozwijać ;)
Lewikk
Posty: 0
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:01

Re: Przywitalnia

Post autor: Lewikk »

Dzień dobry,

Mam na imię Paweł, i dopiero mam zamiar zacząć przygodę z dłubaniem w drewnie. W dzieciństwie kleiłem modele, ale jedynie plastikowe, i wybitny nigdy w tym nie byłem. Potem długo długo nic, i ostatnio znów gdzieś mnie zaczęło w stronę modelarstwa ciągnąć. Może to i lepiej, że dopiero teraz, bo po trzydziestce człowiek się spokojniejszy i zdecydowanie bardziej cierpliwy zrobił. Na razie zaczynam od czytania, czytania i jeszcze raz czytania, oraz kompletowania narzędzi (bo jak każdy facet z natury gadżeciarz). Warsztat więc się buduje, a jak już się zbuduje, rozpocznie się budowa modelu. Na początek jakiegoś zestawu, a potem się zobaczy.

Aha, z modelarkich przygód jest jeszcze popełniony parę lat temu Jif65, ale przyznam, że popełniłem tam chyba wszystkie możliwe błędy. Jest krzywy, źle wyważony, ze źle zamocowanym balastem (pierwszy balast odpadł i utonął), więc chwalić się nim nie będę :)
medutant
Posty: 0
Rejestracja: 13 mar 2017, 16:44

Re: Przywitalnia

Post autor: medutant »

Witam wszystkich, z tej strony Michał lat 30 :) Modelarstwem interesuje się od 10 roku życia, najpierw były modele z kartonu, plastiku, potem długa przerwa, od 5-6 lat interesuje się modelarstwem RC, a od niedawna planuję powrócić do korzeni :)
Awatar użytkownika
Phill
Posty: 0
Rejestracja: 12 kwie 2017, 15:01

Re: Przywitalnia

Post autor: Phill »

Witam wszystkich,
od jakiegoś czasu przeglądam forum i bardzo mi pomaga w pracach.
Dawno temu (jeszcze w czasach podstawówki) sklejałem modele papierowe (głównie MM) i sporadycznie plastikowe.
Po latach wróciło zamiłowanie (a może znalazł się na to czas - choć nie zawsze), bo to zawsze lepsze wykorzystanie czasu niż telewizor.
Aktualnie po sklejeniu kilku modeli papierowych, mam zamiar podłubać w drewnie, stąd moje studiowanie tegoż forum.

pozdrawiam
Filip
Awatar użytkownika
Gontash
Posty: 0
Rejestracja: 28 kwie 2017, 12:23

Re: Przywitalnia

Post autor: Gontash »

Witam,

Nazywam się Kamil i pochodzę z Warszawy. Już od dłuższego czasu przymierzałem się do rozpoczęcia przygody z modelarstwem szkutniczym. Moje doświadczenie w tym temacie jest mizerne ale liczę że wraz z Waszą pomocą postawię pierwsze kroki. Dawno temu sklejałem modele kartonowe MM oraz plastikowe.

Pierwszym modelem z którym zaczynam swoją przygodę jest kuter Norden firmy Billing Boats. Nie wiem czy to jest najlepszy model do stawiania pierwszych kroków w tej materii ale taki już posiadam.

Pozdrawiam,
Kamil
Awatar użytkownika
ralfee
Posty: 0
Rejestracja: 12 maja 2017, 15:36

Re: Przywitalnia

Post autor: ralfee »

Witam serdecznie. Postanowiłem dołączyć do Waszego portalu już w charakterze użytkownika. Mam na imię Rafał, lat 45. Jako dziecko pasjonowałem się modelarstwem kartonowym (Mały modelarz), od tamtego czasu nie miałem styczności z modelarstwem, choć zdarzało się z tęsknotą przeglądać w sieci relacje z budowy żaglowców co nie umknęło uwadze mojej żony. Na ostatnie moje urodziny dostałem od niej Pintę w zestawie z Amati... No i zaczęło się. Jest to mój absolutnie pierwszy model szkutniczy, dlatego też walka jest ogromna, ale jakoś powoli daję radę z ogromną Waszą pomocą :-)

pozdrawiam,
Rafał
ODPOWIEDZ