Przywitalnia

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
holona39
Posty: 0
Rejestracja: 27 mar 2018, 18:26

Re: Przywitalnia

Post autor: holona39 »

Cześć wszystkim.
Wygląda na to, że jestem tu jednym z młodszych użytkowników. Mam na imię Artur i jak większość tutaj interesuję się modelarstwem. Jest to moja pasja od najmłodszych lat. Pierwsze modele sklejałem już kilka lat temu, kiedy to brat przyniósł na urodziny w prezencie. Teraz nieco starszy po przejściu na swoje w końcu mogę poświęcić się tej pasji w trochę większym stopniu.

Na koniec życzę wszystkim miłego dnia i do zobaczenia w innych tematach :)
Awatar użytkownika
Retap
Posty: 0
Rejestracja: 01 kwie 2018, 15:59

Re: Przywitalnia

Post autor: Retap »

Witam wszystkich!

Mam na imię Rafał, lat 40. Obecnie mieszkam w Niemczech, w Lesie Bawarskim. W szkole średniej zajmowałem się trochę modelarstwem kartonowym, samoloty. Powrót do starego hobby chodził mi już jakiś czas po głowie. Jesienią zdecydowałem się wreszcie na model kartonowy statku (o tym już w nowym wątku) i szperając po internecie trafiłem na Kogę. Ludzie - fajnie że jesteście! Przez ostatnie miesiące zaglądałem do was często i przeglądałem przeróżne relacje. Modelu nad którym pracuję jak i innych. Jesteście niesamowici.
Wkrótce opiszę i pokażę co do tej pory udało mi się zmajstrować. Liczę na kubek rumu albo chłostę przy gretingu.
ArKa
Posty: 0
Rejestracja: 22 wrz 2018, 01:28

Re: Przywitalnia

Post autor: ArKa »

Witam wszystkich.
Jestem Arek.
Z modelarstwem mam do czynienia już prawie pół wieku.
Nie jestem jednak jakimś mistrzem w te klocki.
Do tego potrzebna specjalizacja w konkretnej klasie, a mnie nosi po całości.
Zawsze jednak moim marzeniem była budowa żaglowca.
Wobec tego, że ostatnia latorośl właśnie wyfrunęła z domu mam nareszcie dość czasu na ten projekt.
tomsku
Posty: 0
Rejestracja: 18 lis 2018, 20:23

Re: Przywitalnia

Post autor: tomsku »

Witam wszystkich,

Mam na imię Tomek i mam 31 lat.

Modelarstwem zajmuję się właściwie od dziecka, ale nigdy "na poważnie". Od pewnego czasu mam więcej czasu wolnego i postanowiłem wejść na wyższy level. Mam nadzieję, że w tak szacownym gronie jak tutaj uda mi się i nie zostanę zmieszany z błotem.
Awatar użytkownika
Zwierzak
Posty: 0
Rejestracja: 07 gru 2018, 10:23

Re: Przywitalnia

Post autor: Zwierzak »

Hej Wszystkim, Darek z okolic Poznania, wiek w sam raz by rozpocząć budowę modelu. Za młodego skleiłem spooooro modeli z kartonu z Małego Modelarza (Zawsze w Empiku wezmę w dłoń by chociaż przejrzeć ;)). Mam przeciek, że w tym roku Mikołaj niesie mi Albatrosa z OcCre ;) "skleiłem" w tym roku Harveya z chin ale to tylko po to by zaznajomić się z drewnem, klejami, farbami, bejcami, narzędziami. Sporo poczytałem pooglądałem o Albartosie. Wspaniałą robotę wykonał - Tomsonikkk - na pewno sporo zaczerpnę :).
Zrobiłem małą stocznię i oświetlenie nad blat roboczy, oraz zbieram narzędzia ;)
Pozdrawiam Serdecznie Darek
Oświetlenie z led smd505 na listwie :)
Oświetlenie z led smd505 na listwie :)

A to uchwyt-stocznia :)
A to uchwyt-stocznia :)
Awatar użytkownika
Dziecko
Posty: 5
Rejestracja: 04 lip 2017, 10:33
Lokalizacja: {"name":"Polska starogard gda\u0144ski","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Przywitalnia

Post autor: Dziecko »

Witamy.
PS. czy w prawym górnym rogu nie jest jakieś pudełko, w którym jest jakiś model,?
Awatar użytkownika
Kapitan Stachu
Posty: 0
Rejestracja: 29 gru 2018, 15:43

dobry wieczór

Post autor: Kapitan Stachu »

dzien dobry sie z wami wszystkimi. Mam na imię Stanisław i dopiero zacząłem swoją przygode z modelarstwem szkutniczym. Mam do złożenia uss Constitiution ale mało rozumiem z instrukcji także wszystkie porady mile widziane.
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 387
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: dobry wieczór

Post autor: TomekA »

Kapitan Stachu pisze:dzien dobry sie z wami wszystkimi. Mam na imię Stanisław i dopiero zacząłem swoją przygode z modelarstwem szkutniczym. Mam do złożenia uss Constitiution ale mało rozumiem z instrukcji także wszystkie porady mile widziane.


Sądząc z wpisu, mniemam że Jesteś początkującym modelarzem, a rzuciłeś się na skomplikowany model.
Nie wiem, czy sobie poradzisz z tym "składaniem", ale składaj, składaj, klocek A do klocka B...
A co tam w instrukcji konkretnie nie rozumiesz?
Jaki to zestaw, czyjej firmy?
Awatar użytkownika
Kapitan Stachu
Posty: 0
Rejestracja: 29 gru 2018, 15:43

Re: dobry wieczór

Post autor: Kapitan Stachu »

Tak jestem początkującym i o ile rozumiem instrukcje w zakresie "składania" to nie wiem nie mam pojęcia jakich linek i kiedy i jak związać. Model jest firmy Billing Boats
Awatar użytkownika
Dziecko
Posty: 5
Rejestracja: 04 lip 2017, 10:33
Lokalizacja: {"name":"Polska starogard gda\u0144ski","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Przywitalnia

Post autor: Dziecko »

Billing boats to dziadostwo jest...
Z ciekawości jakiś czas temu ściągnąłem instrukcję kilku modeli to co tam zobaczyłem nie da się porównać nawet do instrukcji jakiegokolwiek znanego mi zestawu. Jak jesteś początkujący to skala 1/100 nie pomoże Ci w zdobywaniu doświadczenia...
ODPOWIEDZ