Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

Przywitalnia

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.

Re: Przywitalnia

Postprzez majkelus » 11 Gru 2019, 01:38

Witam serdecznie,

Mam na imię Michał. Od dawien dawna obserwuję to forum, będąc pod dużym wrażeniem umiejętności obecnych tutaj użytkowników i czerpiąc niekiedy inspirację i widzę na temat konstrukcji dawnych żaglowców. Tak jak zapewne większość osób, swoją przygodę z modelarstwem zaczynałem od papierowych i plastikowych modeli jednostek pływających. Z czasem ta pasja, w połączeniu z zamiłowaniem do żeglarstwa i historii, przerodziła się w pracę zawodową. Obecnie pracuję jako archeolog i głównie mam do czynienia z "modelami" drewnianych jednostek w skali 1:1. Praca dokumentacyjna przy wrakach wymaga niekiedy sięgania do technik modelarskich zarówno cyfrowo jak i w formie bardziej namacalnej. Mam nadzieję, że udział na tym forum pozwoli z jednej strony podzielić się efektami prac, a z drugiej zapoznać się z tak potrzebnymi, krytycznymi uwagami dotyczącymi prób rekonstrukcji dawnych jednostek pływających.
Awatar użytkownika
majkelus

Miejscowość: Toruń/Gdańsk

Postprzez Waldorfz » 13 Sty 2020, 15:32

Witam wszystkich
mam na imię Waldek.
po dłuższej przerwie wracam do modelrastwa; obecnie robiłem model głównie kartonowe (głównie z MM ale nie tylko). Z związku ze stabilizacją priv chce spróbować sił w modelarstwie drewnianym.
Wasze forum jest OK i jak zawsze można wyciągnąć mnóstwo dobrych rad..
Pozdrawiam
Waldorfz

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Borek » 14 Sty 2020, 00:24

Witamy i zachęcamy do podzielenia się swoim dobytkiem modelarskim
Pozdrawiam serdecznie Piotr
Awatar użytkownika
Borek

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Tomek812 » 03 Lut 2020, 19:07

Witam
Pierwsza próba przedstawienia się była trochę chaotyczna wiec zacznę jeszcze raz…
Nazywam się Tomek, 36 latek i pochodzę z małego dolnośląskiego miasteczka.
Co tu robię? Splotem pewnych przypadkowych zdarzeń z ostatniego czasu powróciły u mnie wspomnienia z tego pasjonującego hobby. Przyczynił się do tego znaleziony dziadkowy model (o tym będzie w innym poscie).
Jedynym drewnianym modelem, do którego dołożyłem cegiełkę (wspólnie z moim nauczycielem w podstawówce) był Spitfire; Reszta to modele kartonowe i plastikowe (do dzisiaj został tylko KingGorge i to w nieciekawym stanie , T32, Tygrys i korpus F15 – wszystkie modele wykonane w latach szkolnych, pozostawione u rodziców gdzie przeszły różnego rodzaju uszkodzenia…
Na pewno zrekonstruuje model dziadkowy, a jak się uda to powstanie i coś więcej.
Tomek812

Miejscowość: Ziębice

Poprzednia

Wróć do Przywitalnia

Użytkownicy On-line