Witam wszystkich

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alex Forex
Posty: 0
Rejestracja: 09 paź 2016, 07:16

Witam wszystkich

Post autor: Alex Forex »

Witam wszystkich
Dawno temu coś tam kleiłem z papieru za małolata budowałem latawce które latały, nawet uczęszczałem na modelarnię i zbudowałem ze dwa szybowce które też latały.
… Życie, to prywatne i zawodowe, i hobby gdzieś zanikło.
Lecz właściwie to nie do końca, bo może budowa domów i wykończenia wnętrz to nie modelarstwo ale pozwalało czasem się zrealizować gdy dostałeś swobodę interpretacji wnętrza.
Jeden element podstawowy to umiejętność kreatywnego myślenia, bo nawet najlepszy architekt coś nie tak wstawi, lub klient chciałby to inaczej.

Dzisiaj po perypetiach życiowych i podniesieniu się, zacząłem powoli szukać czym by tu się zająć, HOBBY.

Re: Przywitalnia
przez jeskom » 06 Wrz 2012, 07:45
a może tak zaczniesz od:
....nazywam się ....itd?
Odwiedź phpBB! (przypis autora bieżącego postu)
....czytałeś nasz regulamin?...jak nie to otrzymasz zje...ke., jak się dostosujesz do panujących tu praw to i pomoc otrzymasz

Właśnie to jak podałem przy rejestracji Na imię mam Andrzej i jestem z miasta Bielsko-Biała

Regulamin forum
przez radek » 11 Mar 2008, 22:13
1. Każdy zarejestrowany użytkownik forum jest zobowiązany do przestrzegania zasad regulaminu
2. Tematyką forum jest modelarstwo szkutnicze i okrętowe, historia żeglugi i budowy okrętów;
3. Każdy temat omawiany jest w odpowiednim dziale;
4. Wszystkie tematy nie związane z powyższymi omawiane są w dziale "Hyde Park";
5. Forum nie służy do wymiany materiałów objętych prawami autorskimi;
6. Użytkownicy forum dbają o poprawność i formę wypowiedzi oraz odpowiadają za treści opublikowane na forum - dotyczy to również poszanowania praw autorskich;
7. Każdy użytkownik powinien rozpocząć swoją przygodę z forum od przywitalni;
8. Pytania z podstaw modelarstwa powinny znajdować się w dziale dla początkujących;
9. Każdy użytkownik powinien w swoim profilu podać co najmniej trzy rzeczy - imię, miasto i wiek - inni użytkownicy forum mogą wymagać uzupełnienia tych danych i ich braki zgłaszać do moderatorów;
10. Wszelkie pytania co do których padła już niejednokrotnie odpowiedź będą przesuwane do kosza bez uprzedzenia;
11. Wątki i posty mogą zostać usunięte i modyfikowane przez moderatora bez podania przyczyny;
12. Moderator ma prawo nadania żółtej i czerwonej kartki wg własnego uznania i subiektywnej oceny. Nawet w przypadku, gdy użytkownik forum nie zgadza się z decyzją moderatora, musi ją uszanować i zaakceptować.
13. W sprawach wątpliwych ostateczny głos należy do moderatora, a w przypadku braku zgody między moderatorami do administratora.


Wędkarstwo nijak mi nie pasuje, chodzenie po górach to przyjemna rzecz ale jak na głowę nie leje. Właśnie chodząc po górach przypomniałem sobie o modelarstwie i zacząłem budować domki takie z listewek, parę ich było ale gdzieś się rozeszły, a nawet fotki po nich nie zostały.

Oooo... jeden dumnie stoi u kolegi,(jeden z pierwszych) tak mi się nie podobał że zaliczyłem go do kominkowych, ja chciałem wrzucić go do kominka ale znalazł się ktoś kto go na kominku postawił.

Domek.jpg


Jak przygotować i wstawić zdjęcia do relacji
Post przez RomekS » 30 Mar 2008, 09:40

Niedawno zajrzałem do sklepu takiego normalnego dla Hobbystów, od z ciekawości, może znudzony błąkaniem się po mieście.

Stanąłem koło regału z kolejkami, gdzieś w piwnicy jest pudło z PIKO.
No ale warunki mieszkaniowe nie pozwalają tego rozkładać a dużo elementów rozdałem po rodzinie, rozjazdy domki wagony, coś zostało, ale hmmm.... gdzie makietę rozłożyć jak potrzebny co najmniej stół od ping-ponga. Już prawie miałem wychodzić gdy zobaczyłem napis zapraszający w głąb sklepu (myślałem że to zaplecze)i moim oczom ukazał się regał z żaglowcami do sklejania, no i.....

…Wyskoczyło z pamięci taka zapomniana miłość do Santa Marii gdy to nawet kupiłem taki model do sklejania cały z drewna, wtedy przywiozłem go z Austrii. Jednak skończyło się na tym ze maluchy zajęły się częściami a reszta poszła do ludzi.Po krótkiej ale treściwej rozmowie ze sprzedawcą odradził mi model drewniany i wcisnął plastikowy podobno kompletny. Jak go rozpakowałem to tylko sznurek z dodatków nie plastikowych, REVELL 1:96 Santa Maria.

Trochę zniesmaczony tym co zastałem w pudełku, wszedłem na Google i foty Santa Maria. I tak trafiłem na to forum, na pierwszy ogień lektura Projekt Santa Maria , i tu zapał przygasł wszyscy piszą Dżonka Projekt Dżonka, ja na razie mam pudełko z Santa Marią Plastik i farbki w drodze, i chyba jak na kogoś kto chce coś robić i zrobić to trzeba to posklejać i rozważyć co dalej czy zająć się modelarstwem, czy sobie składać plastiki, bo z tego co przeczytałem to zestawy drewniane to się nadają hmmm...........
Hobby to nie praca, nie trzeba tego zrobić na jutro ani na wczoraj.
Jak uważasz że MOŻE BYĆ!!! to na pewno to wywal i zrób jeszcze raz.
Awatar użytkownika
Paliwiak1
Posty: 243
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Witam wszystkich

Post autor: Paliwiak1 »

Witam

Dżonka to tylko propozycja i fajny start.
Ja osobiście nie zaczynałem od dżonki a od Karl und Marie.
Jak masz już jakiś model plastikowy to dlaczego od niego nie zacząć najwyżej nie wyjdzie.
Na forum jest wiele przeróżnych modeli wykonanych w przeróżnych technikach i w różnym stopniu zaawansowania ( nie które to istny kosmos i można tylko pomarzyć o takim wykonaniu ;)
Pozdrawiam.
Z poważaniem Paliwiak
Awatar użytkownika
Alex Forex
Posty: 0
Rejestracja: 09 paź 2016, 07:16

Re: Witam wszystkich

Post autor: Alex Forex »

Jak się rzekło kleje plastika a …
SMplastik1.jpg

SMplastik2.jpg

… zająłem się schematami do Santa Marii oraz gdzie i co kupić.


Jak już o linkach - do planów, to ktoś go już podawał, ale nie działał
Испания (Spain)
Корабли экспедиции Колумба "Santa Maria", "Nina", "Pinta"
Линейный корабль "Santisima Trinidad"
Галеон San Felipe
Галеон "San Francisco"
Halcon

Wiem,wiem co myślicie o tych planach ale mam jeszcze z Hiszpanii oraz PDF ze strony Modelarstwo Okrętowe

By nie wyważać otwartych drzwi... I tak oto ktoś już to opracował.

Adresy stron WWW
Post przez Andrzej1 » 19 Wrz 2012, 14:09




No to trzeba zanurkować w te czeluście internetu i chociaż sprawdzić czy linki aktywne i wybrać te które mnie zainteresują na początek...

Żeby nie było to oficjalna strona z planami Plany modelarskie :


1009 - "Santa Maria" - 1 : 65 - 54 cm. - 54 zł.
1010 - "Pinta" - 45 cm. - 51 zł.
1011 - "Nina" - 37 cm. - 51 zł.


Wracając do linków...
Safari.pl - Lotnictwo i szkutnictwo, trochę zestawów, proste, kilku dostawców i łatwo szukać.
Żaglowce modele do sklejania duży wybór, ale i wertowania.
に見つかったら問答無用で逮捕されます - klik i lipa krzaczki
http://www.gamahobby.com/ sklep z różnymi artykułami modelarskim
miądzy innymi jakieś drobne nażędzia
http://www.gomixmodel.pl/ karton plastik , narzędzia i akcesoria
i znowu nażędzia drobne ale jakby wiekszy wybór

...Dobra wychodzę na suchy ląd, teraz trochę nauki czyli zasysanie wiedzy, do głowy oczywiście.

Budujemy pierwszy model szkutniczy..

spis relacji
przez jerry_bee » 11 Mar 2007, 18:57
lista modeli, ukończonych i w trakcie budowy, prezentowanych w dziale "STOCZNIA - ŻAGLOWCE":

Spis relacji - aktualizacja
przez Sance » 20 Maj 2013, 22:05
lista modeli prezentowanych w dziale "STOCZNIA - ŻAGLOWCE":

W relacjach znajdziecie mnóstwo inspiracji, wszelakich metod obróbki materiałów używanych w modelarstwie szkutniczym, sporo "sztuczek" wymyślonych przez użytkowników kogi, jak również kilka relacji jak NIE powinno się budować modeli.


Znalezione na tym forum i ….Zaplątani (2010) - Marzenie mam HD

mam nadzieje ze na marzeniach się nie skończy.
Hobby to nie praca, nie trzeba tego zrobić na jutro ani na wczoraj.
Jak uważasz że MOŻE BYĆ!!! to na pewno to wywal i zrób jeszcze raz.
ODPOWIEDZ