Przywitalnia

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Przywitalnia

Post autor: rychenko »

witam
Witamy na na naszym forum , mam nadzieję ze znajdziesz tu wiele ciekawych modeli jak i ludzi którzy je budują, przeglądając Twoja stronę widać ze tematyka modeli kartonowych jest Tobie nie obca a modele przez ciebie zbudowane na wysokim poziomie!!!

Hello
Welcome to our forum, I hope that you will find a lot of interesting models as well as the people who build them, view your page you can see the subject modelcard is not a stranger to you and through you built models at a high level !!!
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
kylo
Posty: 0
Rejestracja: 28 gru 2015, 12:46

Re: Przywitalnia

Post autor: kylo »

Witam

Na niniejsze forum trafiłem niedawno. Trochę poczytałem i postanowiłem sam spróbować - na dobry początek kupiłem model niezaawansowany, gotowiec do posklejania i pomalowania, ale co ważne dlam mnie - drewnany. Wybór padł na La Pinta i powolutku walczę.
Na ten moment nie zwracam uwagi na 100% zgodność z oryginałem, a w związku z tym, że model jest dla średnio zdolnych, pewnie zawiera jakieś uproszczenia, które nieco zakłamują realny obraz, ale obecny cel nadrzędny dla mnie to dobrze się bawić, poznać (właściwie liznąć) technikę ale złożyć go w całości (bo widzę niektóre historie niestety urywają się "po drodze").

Mam na imię Krzysztof. Pracuję w koropracji, więc czas na hobby wygospodarowuję z tzw. doskoku, ale też nie chodzi mi o bicie rekordów na czas, lecz ćwiczenie wytrwałości i precyzji...

pozdrawiam Forumowiczów
Awatar użytkownika
Kogowicz2016
Posty: 0
Rejestracja: 02 sty 2016, 09:42

Re: Przywitalnia

Post autor: Kogowicz2016 »

Witać nie będę, bo gospodarzem nie jestem, za to napiszę: cześć wszystkim!
Nazywam się Alan. Uczę się, trochę żegluję, trochę sklejam modele szkutnicze. Informacje na forum pomogły mi stawić pierwsze kroki w temacie, więc postanowiłem się zarejestrować.
Prócz tego interesuję się klasyczną elegancją (w najróżniejszej odsłonie), a więc i etykietą i obyczajem morskim. Mój warsztat jest ubogi, więc modelarskim doświadczeniem się nie podzielę, jednak służę pomocą w zakresie klasycznej garderoby i etykiety (niekoniecznie tej z Royal Navy).

Pozdrawiam i życzę pomyślności w Nowym Roku. :)
Zainteresowanych klasyczną elegancją zapraszam na bloga TheEleganceof.pl - start wkrótce.
Awatar użytkownika
Fluto
Posty: 0
Rejestracja: 22 gru 2015, 23:14

Re: Przywitalnia

Post autor: Fluto »

Witaj Krzysztof,

Sam jestem nowy na Kodze. Ale miło witam życząc udanych modeli.

Pozdrawiam
Maciek
Awatar użytkownika
DŻON
Posty: 0
Rejestracja: 10 sty 2016, 22:23

Re: Przywitalnia

Post autor: DŻON »

Witacie
Mam na imię Bogdan mieszkam w Warszawie ,mimo że wiosen minęło 46 i od co najmniej 12 -stu nie dotykałem się do modelarstwa w żadnej postaci, przy okazji tzw. porządków w garażu znalazłem nie dokończonego Mig-a 21 z masą zaschniętych klei ,pędzelków i innych magicznych rzeczy :o ...
Natychmiast wróciły wspomnienia z "niebytności" gdy najważniejszym zmartwieniem było to że wręga nie pasuje lub płat skrzydła się zapadł . I oto właśnie jestem znowu z Wami
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie
Bogdan
Seba87
Posty: 0
Rejestracja: 15 gru 2015, 11:49

Re: Przywitalnia

Post autor: Seba87 »

Cześć wszystkim!

Po dłuższym studiowaniu forum, i przeglądaniu terabajtów przydatnych informacji, postanowiłem napisać coś o sobie. Mam na imię Sebastian, liczę sobie 28 wiosen, i mieszkam w okolicach Koszalina. Moją przygodę z modelarstwem zacząłem już w dzieciństwie. Z racji ubogich umiejętności, wiedzy i niewystarczająco przystosowanego warsztatu, składałem gotowe modele z plastiku i kartonu. Inspirował mnie ojciec kolegi, który budował zapierające dech w piersiach modele z drewna i metalu. Niestety na wiele lat pasja, powiedzmy, przeszła w stan uśpienia, wegetacji.

Jakiś czas temu, coś wróciło. Po ukończeniu nauki, mam więcej wolnego czasu. Dorobiłem się również całkiem dobrze wyposażonego warsztatu. Jako, że trochę doświadczenia w pracach manualnych już mam, zrezygnowałem ze zrobienia osławionej "Dżonki" i zaprenumerowałem kolekcję "Dwunastu Apostołów". Całość tak mnie wciągnęła, że ilość części z jednej przesyłki, starcza mi raptem na tydzień zabawy, a potem przychodzi wyczekiwanie kolejnej paczki. Wiem, co się tu sądzi o "gotowcach", ale powiem szczerze, że chyba nie ma lepszego startu. Wiem, że to kosztowne, ale po pierwsze: nie dostajesz wszystkiego na "hura!", aplikują ci całość w rozsądnych porcjach, budując napięcie, a w przerwach masz czas, na zgłębianie sztuki tajemnej. Po drugie: w przyjazny sposób poznajesz podstawy budowy modeli drewnianych. Po trzecie: pod wpływem wiedzy zdobytej, zaczynasz widzieć mankamenty i buble kolekcji ( w tym momencie pełnoprawnie i z czystym sumieniem, możesz wieszać psy na owych "gotowcach". Przybyłem, zobaczyłem, to teraz pomarudzę :D ).

W trakcie oczekiwania kolejnych elementów zestawu, by nie marnować czasu, kupiłem na allegro plany modelarskie statku "Ingermanland" (coś mnie chyba ciągnie do łajb z floty carskiej). Dzięki wiedzy z Kogi, i umiejętności czytania planów, udało mi się rozrysować wszystkie wręgi, i stępka wycięta została w dniu 20.12.2015.
model wygląda mniej więcej tak:
http://zapodaj.net/48d75a06da5b2.jpg.html
http://zapodaj.net/ea8402fc61a6c.jpg.html
Aktualnie ma już wycięte ambaruzy i zrobione wszystkie belki.
Więcej w relacji, która niebawem wystartuje, bo zbliża się już moment budowy, w którym będę miał pytania do doświadczonych kolegów.

Sorry, że z linków, ale nie mogłem dodać zdjęcia, jakiś błąd wyskakuje.

Tyle o mnie, dziękuję i pozdrawiam.
Imis
Posty: 0
Rejestracja: 19 kwie 2013, 19:42

Re: Przywitalnia

Post autor: Imis »

Cześć!

Wydaje mi się, że od czasu założenia przeze mnie konta nie przywitałem się. Z góry wszystkich za to przepraszam i mam nadzieję, że nikogo to w żaden sposób nie uraziło.
Mam na imię Paweł i mieszkam w okolicach Bydgoszczy. Od pewnego czasu interesuje mnie modelarstwo szkutnicze i lotnicze (modele zdalnie sterowane), jednak do tej pory bardziej skłaniałem się ku temu drugiemu ze względu na (w moim odczuciu) większą frajdę. Jestem w trakcie "budowy" modelu jachtu motorowego Bałtyk, który mi został polecony przez innego modelarza, liczę, że będziecie mieli dla mnie cierpliwość i pewnie pomimo rażących niedokładności w mojej pracy, pomożecie mi.

Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
jagdtiger2
Posty: 0
Rejestracja: 04 lis 2012, 15:13

Re: Przywitalnia

Post autor: jagdtiger2 »

Witam
Mam na imię Adam w tym roku skończę 29 lat , konto na forum mam już jakiś czas z kilkoma z was zdążyłem się już nawet przywitać na żywo podczas zjazdu kogi w Tczewie. Interesuję się modelarstwem kartonowym i plastikowym , ale że czasu mało i miejsca w mieszkaniu to będę się przyglądał jak inny budują modele i od czasu do czasu sam coś skleję małego i szybkiego .


Pozdrawiam i do zobaczenia na zlocie.
Arczi
Posty: 0
Rejestracja: 02 maja 2016, 16:44

Re: Przywitalnia

Post autor: Arczi »

Witam Was wszystkich mam 29 lat ( mysle ze to nie jest za dużo jak prawie na początkującego modelarza ) chodz od dłuszego czasu przeglądam Waszą stronę i dopiero dziś postanowiłem dołączyć do osób mające takie same zainteresowania modelami okrętowymi.
Awatar użytkownika
Michal_Navan
Posty: 0
Rejestracja: 12 maja 2016, 17:07

Re: Przywitalnia

Post autor: Michal_Navan »

Cześć!

Nazywam się Michał. Odkąd pamiętam interesowało mnie (w miejszym lub większym stopniu) modelarstwo szkutnicze. Niestety nigdy nie miałem wystarczająco dużo odwagi, czasu oraz samozaparcia (i wystarczającą ilość wymówek) aby rozpocząć zabawę na całego. Chyba nadszedł czas, aby powiedzieć takowej sytuacji dość... Jako, że od kilku tygodni zmagam się z budową kogowej dżonki i jednocześnie tworzę do ów wypocin fotorelację to postaram się w najbliższym czasie wrzucić owe zmagania na forum.

Pozdrawiam serdecznie.
Michał
ODPOWIEDZ