Przywitalnia

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jarcio
Posty: 90
Rejestracja: 17 lut 2011, 13:43

Re: Przywitalnia

Post autor: Jarcio »

Maciejlewi. Dośc enigmatyczne to przywitanie, ale widać teraz taka nowomoda :lol:
vASsago
Posty: 0
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:17

Re: Przywitalnia

Post autor: vASsago »

Witam jestem Radek. Mam 32 lata , mieszkam pod Kościanem i postanowiłem zająć się modelarstwem. Zawsze marzyło mi się postawić na półce własnoręcznie zrobiony żaglowiec, niestety wcześniej nie było mi z tym zbytni po drodze. Teraz zacząłem od modeli kartonowych (sklejam w tej chwili pierwszy model) ale w święta zabieram się za dżonke (niestety obecny warsztat nie pozwala mi na więcej, mam nadzieję że w najbliższym czasie się to zmieni). Zarejestrowałem się tutaj głównie z ciekawości, przeglądam relacje i po niektórych jeszcze nie pozbierałem szczęki z podłogi. Mam nadzieję że taki forumowicz nie będzie wam zawadzał.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: Przywitalnia

Post autor: jeskom »

Witaj. Na dżonkę nie potrzeba dużo miejsca także rozpoczynaj relacje.
vASsago
Posty: 0
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:17

Re: Przywitalnia

Post autor: vASsago »

Modelik z forum wydrujowany. Kwestia tylko materialu. Moze jest ktos z okolic kosciana co mial y odsprzedac troche forniru.
Awatar użytkownika
adamwojnar
Posty: 0
Rejestracja: 15 sty 2015, 21:22

Re: Przywitalnia

Post autor: adamwojnar »

Siemanko, pochodzę z Radzynia Podlaskiego, modelarstwem interesuję się już jakiś czas, wcześniej porwałem się na Garbusa z DeAg, niebawem pochwalę się fotami. A teraz postanowiłem pójść w modelarstwo szkutnicze, zawsze ciągnęło mnie do wody :)
Awatar użytkownika
ArturS
Posty: 0
Rejestracja: 19 sty 2015, 20:05

Re: Przywitalnia

Post autor: ArturS »

Witam
Jestem Artur, 36 lat.
Mieszkam w Głogowie, dolnośląskie. W dawnych czasach zajmowałem się klejeniem kartonowych modeli, ale zawsze chciałem wykonać model żaglowca.
Na razie sobie czytam i zacznę od polecanych podstaw dżonkowych :)
Awatar użytkownika
Martinez
Posty: 0
Rejestracja: 22 sty 2015, 14:26

Re: Przywitalnia

Post autor: Martinez »

Powitać towarzystwo :)
kłania się Marcin z centralnej Polski, 43 lata.
Ze 2-3 lata temu zainteresowałem się składaniem modeli z plastiku. Na początek ciągnik z naczepą, drugi, jakiej klasyczne bmw, aż wpadł mi w ręce zestaw Revella USS United States. Prace przebiegały bez większych komplikacji (żeby nie było - było to składanie modelu z zestawu), najmilej wspominam czas zabawy ze wszystkimi linkami. Właśnie wtedy, przeszukując internety za informacjami jak powinny być ułożone żagle itd. itp. trafiłem m.in. na kogę, a przy okazji na zdjęcia pokazujące model przekroju kadłuba Santísima Trinidad i... zapowiedziałem sobie, że ja też chcę, potrafię i ja też sobie taki przekrój zbuduję.
Obejrzałem kilkanaście relacji, pocmokałem i stwierdziłem, że tak z marszu to raczej takiego cuda to sobie nie zbuduję i że trzeba zacząć od czegoś prostszego... zestaw mamoli (np. Gretel) będzie odpowiedni do poćwiczenia moich nowych umiejętności.
Ale poczytałem jeszcze trochę i podjąłem decyzję, że jednak najlepiej, najszybciej i najtaniej będzie zacząć od przedszkola, czyli dżonki... i zacząłem budować dżonkę :)
A jak będę zadowolony z dżonki to zbuduję przykładową Gretel, a potem jak będę zadowolony to przyjdzie czas na przekrój :)

Ahoj przygodo!
Awatar użytkownika
Dexiu
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Przywitalnia

Post autor: Dexiu »

Witam,
Nazywam się Seba, wiek 34 lata jestem na tym forum od 2008 (wtedy się zarejestrowałem) ale nie przeglądałem zasadniczo wcale (nie wiedzieć czemu). Z doświadczenia mam za sobą kilka modeli papierowych i plastikowych jako nastolatek. Z zamiłowania żeglarz/dłubacz jak nazywają mnie znajomi (choć na jedno i drugie ostatnio mało czasu). Po wielkich porządkach znalazłem rozpoczęty model plastikowy Santa Marii i przyszło mi do głowy dokończyć, jednak korci mnie drewno w związku z czym poczytałem, pooglądałem, zacząłem wzlatywać ku Victori i... szybko spadłem. Zaczynamy od żłobka więc jutro wydruk Dżonki i jedziemy.
Niszczenie na pewien sens... można budować od nowa :)
Awatar użytkownika
paniol2005
Posty: 92
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Przywitalnia

Post autor: paniol2005 »

Witam kolegę zza miedzy .
Pozdrwiam - Tomek
Awatar użytkownika
waldekski
Posty: 0
Rejestracja: 08 lut 2015, 21:46

Re: Przywitalnia

Post autor: waldekski »

Witam serdecznie. Mam na imię Waldek i swoją przygodę z modelarstwem zaczełem od niedawna, jakieś kilka miesięcy temu.Mieszkam w Anglii, a z Polski pochodzę z Mazur.
ODPOWIEDZ