Czasopisma

Przegląd biblioteki szkutnika
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Czasopisma

Post autor: RomekS »

Witam
Mam pytanie :
Jakie czasopisma i gazety (modelarskie oczywiscie) czytacie (prenumerujecie) i polecacie.
Mysle ze watek jest zasadny.
:) :) :)
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Czasopisma

Post autor: krzysztof »

Wiadomo Modelarz, ale chyba nie jestem odkrywczy. Bardzo często przeglądam internet, mam kilkadziesiąt stron do których często wracam. Zgrywam sobie ciekawostki na odzielny folder, trochę się już tego zebrało. I oczywiście Nasze Forum jako kopalnia ciekawostek i podpowiedzi z prac "na żywo "
Krzysztof
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
krzychkam
Posty: 187
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Bia\u0142ystok","desc":"","lat":"","lng":""}

Re:Czasopisma

Post autor: krzychkam »

krzysztof napisał:
Wiadomo Modelarz, ale chyba nie jestem odkrywczy.


Trudno byc "odkrywczym" kiedy na rynku - przynajmniej krajowym totalna posucha. :(
Ja również jestem wierny - jeśli chodzi o Modelarza :laugh: - temu miesiecznikowi mimo licznym słowom krytyki szczególnie na "preclu"
Lotnicy RC bardzo niepochlebnie się o nim wyrażają - jak zresztą o wszystkim co nie dotyczy tylko latadeł i RC.
Mi Modelarz odpowiada
Awatar użytkownika
maciejza
Posty: 512
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Czasopisma

Post autor: maciejza »

dokładnie .. Modelarz ..
nawet w ostatnich numerach były ciekawe acz krótkie artykuły o budowie kadłuba i poszyciach.
z internetowych źródeł oprócz kilkunastu "swiętych" zakładek WWW, subskrybuje angielskojęzyczną grupę: http://groups.yahoo.com/group/SeawaysShipmodelingList/ i staram się coś z niej zrozumieć ;)
Awatar użytkownika
radek
Posty: 742
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re:Czasopisma

Post autor: radek »

Już kiedyś pisałem - Ship In scale- to super czasopismo po angielsku:
http://www.seaways.com/
Mozna zamówić przez internet. Wychodzi co 2 miesiace i przysyłają pocztą. Zamówiłem, działa.
Polecam.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
Tomek Aleksinski
Posty: 410
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Czasopisma

Post autor: Tomek Aleksinski »

radek napisał:
Już kiedyś pisałem - Ship In scale- to super czasopismo po angielsku:
http://www.seaways.com/
Mozna zamówić przez internet. Wychodzi co 2 miesiace i przysyłają pocztą. Zamówiłem, działa.
Polecam.


Innym dobrym czasopismem amerykanskim na ten temat, jest Nautical Research Journal (info jest na stronie ich organizacji Nautical Research Guild), ale jego profil jest odrobinke odmienny, tj. jest tam tez info odnosnie modelarstwa szkutniczego, ale i artykuly traktujace o historycznym aspekcie zaglowcow, nie tylko tych wojennych, ale i handlowych, etc. Jestem prenumeratorem tego czasopisma.

Procz tego, do jakiegos czasu prenumerowalem tez angielski magazyn Model Shipwright, ktory byl bardzo dobra pozycja, ale niestety, liczne zmiany wlascicieli (oficyn wydawniczych) wplynely na jakosc dostaw numerow za ocean. Obecnie, jesli sie nie myle, magazyn posiada firma Batsford, co wplynelo na wzrost jego ceny, ale, poniewaz juz go nie prenumeruje, nie wiem, czy i jakosc poszla w parze za cena. O ile pamietam, to byl kwartalnik, podobnie jak amerykanski Nautical Research Journal.

Pozdrowionka,

Tomek
Awatar użytkownika
KID
Posty: 246
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re:Czasopisma

Post autor: KID »

Tomek Aleksinski napisał:
Innym dobrym czasopismem amerykanskim na ten temat, jest Nautical Research Journal


Nie wdając się w rozważania o wartości merytorycznej tego pisma (trudno o to po jednym przeczytanym numerze) mogę tylko potwierdzić wielką dbałość o czytelnika. Właśnie dostałem pocztówkę z zawiadomieniem, że powtórnie otrzymam ostatnie wydanie, bo jego oprawa nie odpowiada ich standardom.
Pozdrawiam,

Krzysztof Duvnjak

ODPOWIEDZ