Nowa książka

Przegląd biblioteki szkutnika
Awatar użytkownika
awas
Posty: 434
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Nowe Książki

Post autor: awas »

Ukazała sie i właśnie do mnie dotarła nowa książka poświęcona żaglowcom. Tym razem tym największym, trzypokładowym okrętom liniowym.

First Rate: The Greatest Warships of the Age of Sail

Obrazek

Książka znakomita. Opisuje dzieje tej klasy okrętów od poczatku aż do okresu żagla i pary. Ponieważ nigdy ich nie było zbyt wiele we flocie angielskiej to i opis dotyczy jednostek, a nie grup okretów. Ostatnie rozdziały poświęcone konstrukcji i wyposażeniu. Dużo rysunków, planików, reprodukcji obrazów. Sporo zdjęć modeli okrętów.
Polecam
Artur
Awatar użytkownika
awas
Posty: 434
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Nowe Książki

Post autor: awas »

Mogę zarekomendować książkę:
Building Miniature Navy Board Ship Models autor Philip Reed

Obrazek

Na 200 stronach przedstawiony jest proces budowy modelu w stylu admiralicji okrętu Royal George z 1715 r w skali 1/192. Książka zawiera ok 400 fotografii ustawionych w kolejności budowy modelu z opisami.

Co ciekawe model budowany jest w oparciu o plany Royal George ale także o materiały dotyczace Royal Williams 1719 - specjalnie z myslą o modelu Adama (Oksala).
Artur
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Nowe Książki

Post autor: oksal »

chyba zrobię sobie mikołaja:)
vegelus
Posty: 476
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Nowe Książki

Post autor: vegelus »

Awas a może kilka zdjęć zawartości bo okładki to każdy widział a książki pomacać trudno
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Nowe Książki

Post autor: oksal »

Paweł, można polegać na zdaniu Artura, pisze, że dobra pozycja to znaczy, że dobra:) Ja już sobie zrobiłem mikołaja, w ciemno (ale brzmi;)), Powinien przyjść 6-9.XII. Tak wyrokuje amazon:)
Awatar użytkownika
Tomek Aleksinski
Posty: 410
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Nowe Książki

Post autor: Tomek Aleksinski »

Jesli juz mowa o nowych ksiazkach, to ostatnio ukazalo sie wznowienie wczesniej wydanej ksiazki-albumu o slynnej prywatnej kolekcji modeli braci Kriegstein z USA. Ponoc owo wznowienie jest rozszerzona o dodatkowy rozdzial wersja oryginalu.
Ksiazka jest wydana bardzo starannie, na kredowym papierze i bogato ilustrowana kolorowymi zdjeciami modeli z kolekcji. Wymiary 26x31 cm, 213 stron (wydanie pierwsze).
Zalaczam zdjecie okladki pierwszego wydania, ktore posiadam.
http://img694.imageshack.us/img694/3363/kriegstein2.jpg

Wylacznosc na sprzedaz w/w wznowienia posiada amerykanska ksiegarnia internetowa Sea Watch.
http://www.seawatchbooks.com/
Zainteresowanym mogel sluzyc kilkoma skanami zdjec z wnetrza pierwszego wydania.
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Nowe Książki

Post autor: ataman »

awas napisał:
proces budowy modelu w stylu admiralicji okrętu Royal George z 1715 r w skali 1/192.

Artur


:huh: :woohoo: :blink: .... jestem w szoku!! Czy to aby nie błąd??
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Nowe Książki

Post autor: Karrex »

ataman napisał:
awas napisał:
proces budowy modelu w stylu admiralicji okrętu Royal George z 1715 r w skali 1/192.

Artur


:huh: :woohoo: :blink: .... jestem w szoku!! Czy to aby nie błąd??

Też tak myślałem, ale po fotkach (tylko tam gdzie widać palce ;) ) widać, że nie. Też jestem w szoku :woohoo:

Obrazek

Obrazek
/fotki ze strony www.bazarek.pl./
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
awas
Posty: 434
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Nowa książka

Post autor: awas »

I jeszcze now książka.
Tak samo dobra jak poprzednie.

Do kupienia titaj.
https://seawatchbooks.ipower.com/111001
Artur
Załączniki
SWAN4_cover.jpg
SWAN4_cover.jpg (54.15 KiB) Przejrzano 7283 razy
Awatar użytkownika
awas
Posty: 434
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Nowa książka

Post autor: awas »

Wydawnictwo Seawatch znane z takich publikacji jak: HMS Sussex, HMS Swan wydało kolejne plany fregaty HMS EURYALUS (36) 1803.
Okręt znany z bitwy pod Trafalgarem.
Ukazała sie część pierwsza opisujaca budowe do pokładu głównego. Tom drugi zapowiadany na ro 2012.
Część textowa zawiera historie okrętu i opis budowy. Do tego jest 14 arkuszy planów w skali 1:48 i CD zawierający rysunki wręg do wydruku.
Wartościowe plany okrętu angielskiego na poziomie zbliżonym do publikacji ANCRE.

Pozdrawiam
Artur
Załączniki
EURYALUS_cover.jpg
EURYALUS_cover.jpg (53.25 KiB) Przejrzano 10069 razy
ODPOWIEDZ