Generał Haller JSC 1/400

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
Awatar użytkownika
Hadżi
Posty: 448
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska k\/Olkusza","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Generał Haller JSC 1/400

Post autor: Hadżi »

Witam!

Widzę, że się już obraziłeś. Pewnie już go spaliłeś, może i dobrze.
Chłopcze czy nie stać Cię na porządne szpiczaste ostre nożyczki?
Nożyk można używać tam gdzie nie można używać nożyczek. Nożyk nawet najlepszy z czasem się stępi jeżeli się tnie przy metalowej linijce i trzeba go ostrzyć lub ostrze wymienić na nowe.Linie załamań powinno się zaginać przy linijce bez nacinania. Linie nacinane trzeba później retuszować, a Tobie jednak jeszcze to nie wychodzi. Ciąć nożykiem tez trzeba umieć. Tnąc nożykiem pod dużym kątem mogą powstać poszarpania. Tnij więc nożykiem bardzo pochylonym i tego efektu unikniesz.

Druga sprawa weź się [jak śpiewa domagała] i buduj jeden model porządnie a nie dziesięć na raz i wszystkie są spieprzone. Zanim cokolwiek zrobisz, to pomyśl, dziesięć razy przymierz i dopiero klej. Jak nie wiesz, to pytaj i czekaj na porady. Bo to co Ty robisz i pokazujesz, to żenada. Więc się nie dziw, że nie wzbudza zainteresowania.

Pozdrawiam

"Hadżi"
Na pochylni strajk zakończony: ok. podwod. SIEWIERJANKA, budowa wznowiona.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są trudne lub b.trudne.
Myślenie nie boli. Gdyby głupota bolała to nie jeden z bólu by wył.
Awatar użytkownika
Dziecko
Posty: 5
Rejestracja: 04 lip 2017, 10:33
Lokalizacja: {"name":"Polska starogard gda\u0144ski","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Generał Haller JSC 1/400

Post autor: Dziecko »

Witaj.
"Widzę, że się już obraziłeś. Pewnie już go spaliłeś, może i dobrze." Nie nie spaliłem czeka, będzie się sezonował. "Chłopcze czy nie stać Cię na porządne szpiczaste ostre nożyczki?
Nożyk można używać tam gdzie nie można używać nożyczek." nie wiedziałem tego, dzięki. "Nożyk nawet najlepszy z czasem się stępi jeżeli się tnie przy metalowej linijce i trzeba go ostrzyć lub ostrze wymienić na nowe." tak robię. "Linie załamań powinno się zaginać przy linijce bez nacinania. Linie nacinane trzeba później retuszować, a Tobie jednak jeszcze to nie wychodzi", chciałem tak robić, dostałem tą poradę https://papermodels.pl/showthread.php?t ... #pid151286 nawet porobiłem.... 1 nadbudówkę, czyli mała próbka. "Ciąć nożykiem tez trzeba umieć. Tnąc nożykiem pod dużym kątem mogą powstać poszarpania. Tnij więc nożykiem bardzo pochylonym i tego efektu unikniesz." Kolejna cenna rada, dzięki. "Druga sprawa weź się [jak śpiewa domagała] i buduj jeden model porządnie a nie dziesięć na raz i wszystkie są spieprzone. Zanim cokolwiek zrobisz, to pomyśl, dziesięć razy przymierz i dopiero klej. Jak nie wiesz, to pytaj i czekaj na porady. Bo to co Ty robisz i pokazujesz, to żenada. Więc się nie dziw, że nie wzbudza zainteresowania." Któraś osoba z kolei mi to mówi, coś w tym jest...... Cóż...... pewne kroki w tym temacie poczyniłem, Jak zresztą widać viewtopic.php?p=82864#p82864
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje za cenne rady.
ODPOWIEDZ