Le Courieur, Shipyard

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 0
Rejestracja: 29 maja 2017, 19:12

Le Courieur, Shipyard

Post autor: Jolly Roger »

Witam,

Tak jak obiecałem w przywitalni, pomimo niesprzyjającej modelowaniu aury, wrzucam relację z budowy mojego pierwszego okrętu.
Zdecydowałem się na początek na coś niezbyt dużego i pozornie nieskomplikowanego. Wybór padł na francuski luger Le Courieur z wycinanki Shipyardu.
Elementy kartonowe chcę w miarę możliwości uzupełniać fornirem oraz balsą. Na razie wykonałem szkielet oraz część fałszywego poszycia, trwają także prace nad pokładem, który chcę wykonać z listewki balsowej, ale o tym później.

Oto co udało mi się do tej pory wydłubać:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Aleks92
Posty: 0
Rejestracja: 06 lip 2017, 21:37

Re: Le Courieur, Shipyard

Post autor: Aleks92 »

Witam,

Ponieważ z jakiegoś powodu nie mogłem się w żaden sposób zalogować na moje stare konto, zmuszony byłem założyć to, więc relację będę kontynuował pod tym nickiem.

Przez ten czas poszedłem z budową dość mocno do przodu, niestety zawirowania z kontem i brak czasu na sesje nie pozwoliły mi wstawiać relacji z postępów regularnie.

Postaram się nadrobić w tym poście:

Z listewki balsowej wykonałem pokłady:
Obrazek
Z takiej samej listewki grubości 0,5mm pociętej na listewki szerokości ok 2mm zrobiłem poszycie właściwie. Zdaję sobie sprawę, że skopałem układ desek poszycia. No cóż będę miał lekcję na przyszłość:

Obrazek

[Obrazek
Wykonałem też stępkę i dziobnicę, a także rozpocząłem pracę nad galeryjką rufową:

Obrazek
Obrazek

Przepraszam za fatalną jakość zdjęć, ale niestety nie mam czasu rozstawiać studia do zdjęć, następnym razem obiecuję lepsze foty :).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Aleks92
Posty: 0
Rejestracja: 06 lip 2017, 21:37

Re: Le Courieur, Shipyard

Post autor: Aleks92 »

Witam,

Było trochę przerwy ale prace cały czas posuwają się powoli do przodu. Powstała galeria rufowa. Jak widać wymaga jeszcze podszlifowania i zaszpachlowania tu i ówdzie ale to już drobiazgi:

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ