HMS Wolf 1:72

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
Awatar użytkownika
MSB
Posty: 0
Rejestracja: 14 lis 2016, 15:49

Re: HMS Wolf 1:72

Post autor: MSB »

Witam,
weekendowy wyjazd na Mistrzostwa w Oleśnicy oraz sporo pracy przy organizacji Mistrzostw w Sandomierzu (o których więcej już wkrótce, zdradzę tylko, że szykujemy coś specjalnego dla żaglowców), nie pozwoliły na zbyt duże postępy w budowie.
Przede wszystkim należy pochwalić się zdobieniami na burtach, bo o tym jeszcze nie pisałem. Trudność polegała głównie na konieczności pomalowania tych cienkich elementów na złoty kolor. Użyta przeze mnie farba Renesans (nr.33) wymagała nałożenia 3 warstw, aby uzyskać zadowalający efekt. Ale farbę mimo wszystko oceniam pozytywnie, ma ładny kolor i ciekawie odbija światło, o coś takiego mi właśnie chodziło. Na zdjęciach tego nie widać, ale można to zobaczyć na filmiku. Poniżej kilka zbliżeń na kadłub.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Warto też wspomnieć, że przykleiłem już ścianę na rufie. Biorąc pod uwagę fakt, że była wcześniej przygotowana, nie jest to dużym osiągnięciem. Zauważyłem, że brakuje w niej kilku elementów (mających na obwodzie maskować połączenie kilku warstw kartonu). Z pasowaniem też było trochę problemów, wyszło tak jak widać poniżej. Została szpara przy pokładzie, ale będzie ona później zasłonięta, także nie trzeba się nią przejmować.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam,
MSB
Awatar użytkownika
MSB
Posty: 0
Rejestracja: 14 lis 2016, 15:49

Re: HMS Wolf 1:72

Post autor: MSB »

Witam,
po przyklejeniu tej rufowej ściany, konieczne było umieszczenie elementów po wewnętrznej stronie. Dodatkowo przykleiłem też czerwoną listę, która zasłoniła dziurę na końcu pokładu. Tak więc wszystko wygląda dobrze :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widać zająłem się w dalszej kolejności wykończeniem burt. Pas zaprojektowany został jako jeden element, jednak konieczne było jego pocięcie. Jak widać na pierwszych zdjęciach wycięcia w pasie muszą pasować do odpowiednich miejsc na pasie malowideł. W miejscach tych przyklejone będą podstawy pod falkonety. U mnie trochę te punkty się rozjeżdżały, więc zdecydowałem się podzielić pas na kilka części. Oczywiście w miejscach, które zostaną potem zasłonięte przez naklejenie barierek.
Pozdrawiam,
MSB
Awatar użytkownika
MSB
Posty: 0
Rejestracja: 14 lis 2016, 15:49

Re: HMS Wolf 1:72

Post autor: MSB »

Witam,
myślę, że dzisiejsza aktualizacja Was zaciekawi. Przynajmniej mi bardzo się podoba dziobowa część okrętów. Pozostało do uzupełnienia kilka drobnych elementów, ale ogólną krzywiznę można już obejrzeć.
Moim zdaniem wyszło nieźle, elementy są drobne, kolorowe, fajnie to wygląda :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam,
MSB
ODPOWIEDZ