Notschelpper "Nordic" 1:250

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Notschelpper "Nordic" 1:250

Post autor: jeskom »

Ponieważ prace nad modelem DENEB zostały wstrzymane ze względów na podrastające wszędobylskie dzieci :D, postanowiłem ruszyć model papierowy "NORDIC", który otrzymałem od dobrej duszy z Warszawy.
Skala poraża ale bez wyzwań człowiek się nie będzie rozwijać. Model składam tylko z tego co jest w zestawie, jako iż jest to mój pierwszy model papierowy - wolę nie kombinować.

Używane narzędzia to nożyk łamany, pęseta, linijka i klej do papieru.
Załączniki
0002.jpg
0001.jpg
Awatar użytkownika
Jarcio
Posty: 90
Rejestracja: 17 lut 2011, 13:43

Re: Notschelpper "Nordic" 1:250

Post autor: Jarcio »

Jak to miło widzieć duszyczkę, która błądzila, ale nawróciła się na właściwą modelarską drogę :D
Maciek. Zamiast tego nożyka polecałbym zakup skalpela Olfy AK-1 lub AK-3. AK-1, z uwagi na grubsze i dłuższe ostrze nadaje się bardziej do cięcia twardej tektury, natomiast AK-3 jest idealny do wycinania drobnych elementów. Te skalpele mają przy tym znacznie bardziej ergonomiczne uchwyty, a to jest ważne przy cięciu kartonu, zwłaszcza drobnych elementów, których przy skali 1:250 jest zapewne mnóstwo. Poza tym w zestawie ze skalpelem kupujesz od razu zapas 25 wymiennych ostrzy.
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: Notschelpper "Nordic" 1:250

Post autor: jeskom »

Jarcio używam jeszcze skalpela chirurgicznego z ostrzem 11 do detali :D

...moja właściwa droga to modele RC, lecz nie mogę się rozkładać ze sprzętem póki co, gdyż model po wizycie moich dzieci wyglądałby jak lotnisko na Krymie.
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: Notschelpper "Nordic" 1:250

Post autor: jeskom »

kolejny dzionek z papierkiem:
Załączniki
0003.jpg
ODPOWIEDZ