HMS VICTORY 1:96 (Shipyard)

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
Awatar użytkownika
Voyteque
Posty: 1
Rejestracja: 15 gru 2015, 13:21

Re: HMS VICTORY 1:96 (Shipyard)

Post autor: Voyteque »

Ooo, Piotrze! Widzę, że robisz sekcję Victorii. Zamieszczasz gdzieś relację z jej tworzenia? Wyślij proszę linka, jeśli tak.

Na tym zdjęciu ta ochra wygląda dosłownie jak mój żóty... Moje zdjęcie jest prześwietlone, w świetle dziennym wygląda inaczej.

miłego,
Wojtek
serdecznie pozdrawiam,
Wojtek
Awatar użytkownika
Tomasz_D
Posty: 558
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: HMS VICTORY 1:96 (Shipyard)

Post autor: Tomasz_D »

Voyteque pisze:sekcję Victorii.

Pracę podglądam i proszę o wyjaśnienie tej nazwy.
Awatar użytkownika
piter56
Posty: 4
Rejestracja: 11 mar 2013, 13:22

Re: HMS VICTORY 1:96 (Shipyard)

Post autor: piter56 »

Voyteque pisze: Zamieszczasz gdzieś relację z jej tworzenia? Wyślij proszę linka, jeśli tak.

wysłany pw
Awatar użytkownika
piter56
Posty: 4
Rejestracja: 11 mar 2013, 13:22

Re: HMS VICTORY 1:96 (Shipyard)

Post autor: piter56 »

Tomasz_D pisze:
Voyteque pisze:sekcję Victorii.

Pracę podglądam i proszę o wyjaśnienie tej nazwy.


viewtopic.php?f=526&t=11835&start=160#p70523
Awatar użytkownika
Tomasz_D
Posty: 558
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: HMS VICTORY 1:96 (Shipyard)

Post autor: Tomasz_D »

Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
VICTORY
VICTORIA
chodzi mi konkretnie o to.
Awatar użytkownika
piter56
Posty: 4
Rejestracja: 11 mar 2013, 13:22

Re: HMS VICTORY 1:96 (Shipyard)

Post autor: piter56 »

Jasne że HMS Victory
Awatar użytkownika
Voyteque
Posty: 1
Rejestracja: 15 gru 2015, 13:21

Re: HMS VICTORY 1:96 (Shipyard)

Post autor: Voyteque »

Tomku, dokładnie tak, jak napisał Piotr. Choć słuszna uwaga, źle odmieniłem nazwę :)

Piotrze, dziękuję za linki i sugestie co, do farby. Za namowami, byłem i zakupiłem żółtą ochę od Amsterdamu. Rzeczywiście kolor ten zupełnie odbiega od tego, który chciałem użyć. Później wrzucę zdjęcia porównawcze. Nie podoba mi się ta ochra, ale cóż nie ma, że boli... :cry: Gdzieś przeczytałem taką uwagę, że jaśniejsze odcienie żółtego pasują na V. tylko w większych skalach. Sens sugestii był taki więc, że im mniejszy model okrętu tym bardziej dopuszczalny jest jaskrawy kolor. Na większych modelach kłuje w oczy.
serdecznie pozdrawiam,
Wojtek
Awatar użytkownika
Voyteque
Posty: 1
Rejestracja: 15 gru 2015, 13:21

Re: HMS VICTORY 1:96 (Shipyard)

Post autor: Voyteque »

Zgodnie z obietnicą zamieszczam zdjęcia obu farb. Tym razem, idąc za sugestiami Jarka, wybrałem farbę kryjącą, czyli z oznaczeniem czarnego (wypełnionego) kwadrata na etykiecie. Jak widzicie na zdjęciu, róznica międy kolorami jest, hm... dość zasadnicza. Zamieszczam też postęp prac na drugiej burcie. Tu nie zapaćkałem drewna farbami :D

Przy pomyślnych wiatrach do końca weekendu może uda się pomalować poszycie po raz pierwszy. Dużo tu jednak zależy od aktywności mojej szanownej Małżowinki oraz jej kreatywności w wymyślaniu dla mnie zadań na weekend :roll: :mrgreen:

DSCN2972.JPG


DSCN2973.JPG


DSCN2975.JPG


miłego weekendu,
Wojtek
serdecznie pozdrawiam,
Wojtek
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 393
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: HMS VICTORY 1:96 (Shipyard)

Post autor: TomekA »

Jak by sie kto pytal z budujacych model Victory, odnosnie szczegolow miedziowania, to tu jest schemat tego (wg. Mc Gowana):
http://www.bluemelon.com/pstrykacz/vicc ... to-5758104
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 393
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: HMS VICTORY 1:96 (Shipyard)

Post autor: TomekA »

Jezeli malujesz swoj model wg. starego wzoru, to ten kolor powinien byc raczej koloru sera cheddar, a nie koloru musztardy. Pogugluj sobie na HMS Victory i wejdz w images i zerknij sobie tam na fotki okretu w Portsmouth.
ODPOWIEDZ