Wodnik_Karton i tapeta

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re: Wodnik

Post autor: radek »

Wiem ze te zdjecia troche zajmuja miejsca i jak trzeba to niepotrzebne sie usunie.

Spokojnie, nie trzeba ;) Na razie jest ok. mamy zapas. A jak będzie brakować miejsca i nie da się rozszerzyć miejsca to lepiej zablokować wgrywanie załączników i polinkowywać z zewnątrz, niż kasować. To byłaby profanacja !!!
A co do modelu to on dla mnie ma duszę od początku. Szczerze powiedziawszy zaskoczony jestem efektem!!! Model wychodzi naprawde fajnie, a przy takim tempie to go chyba jutro skończysz ;)
Pzdr.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Wodnik

Post autor: RomekS »

Dzieki Stefan za slowa otuchy, co do skonczenia to "diabel tkwi w szczegolach". Wczoraj zrobilem 4 lawety. Otapetowanie tego drobiazgu zajelo mi caly wieczor, a dzis mam tylko 1. Skleroza albo ...... Pokazalem rodzince te jedna lawete ale nikt nie widzial "tego czegos" ..
Przed chwila wrocilem wlasnie z garazu gdzie "wytoczylem" maszty i reje z patyczkow roznej srednicy kupionych w OBI. Toczenie polegalo na wstepnym zeszlifowaniu na szlifierce i dokladnym wygladzeniu papierem sciernym, gdzie reja lub maszt byly umieszczone w wiertarce. Mimo chlodu dlonie "bardzo silnie sie rozgrzewaja :lol: "
Fotek nie zamieszczam bo te "kijki" nie sa fotogeniczne bez zagli.
Na zagle mam batyst (pozostal z Towariszcza) tylko musze go zafarbowac - podobno najlepiej w herbacie. Tylko ze tyle jest gatunkow herbaty.....
Pozdrawiam i lece owijac maszty linami. :ohmy:
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Wodnik

Post autor: RomekS »

Dzisiaj wykonalem "uproszczone" maszty

Obrazek
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Wodnik

Post autor: RomekS »

Fotka z soboty

Obrazek
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

wodnik

Post autor: stefan »

Na zagle mam batyst (pozostal z Towariszcza) tylko musze go zafarbowac - podobno najlepiej w herbacie. Tylko ze tyle jest gatunkow herbaty.....
:laugh:: :laugh:: :laugh:: nie zwracaj uwagi na gatunek,to bez znaczenia,istotna jest moc herbaty a to sie ustala doswiadczalnie.Czy uzywasz krochmalu do usztywniania materialu?polecam daje niezly efekt powodzenia!!!
Stefan
Awatar użytkownika
radek
Posty: 743
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Warszawa","desc":"Warszawa,wojew\u00f3dztwo mazowieckie,Polska,pl","lat":"52.2319581","lng":"21.0067249&quo
Kontakt:

Re: Wodnik

Post autor: radek »

A niektórzy robią tak (gdzies czytałem), że do żagli stosują lakier do włosów :laugh:: Robią tak, że na żagiel bardzo mocno pryskają jakierem do włosów i "suszą" suszarką, która udaje wiatr. Po zaschnięciu daje ponoć efekt pełnych zagli.
Ale nie wiem, czy to coś daje, mam zamiar wypróbować to na Kodze. Właśnie szyje się żagiel. Pokażę wtedy efekt. Tylko co wtedy z banderami - żagiel pełny, a bandery ponuro zwisają ;)
Pzdr.
Radosław Kubera
Koga Portal
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Wodnik

Post autor: RomekS »

Dzieki za porady, napewno skorzystam z tym ze herbate "wypilem" i zagle musza poczekac :lol: Dzisiaj zabieram sie za uzbrojenie i "sznurki"

Zaczynam tez doswiadczenia z fornirem (na razie kupilem arkusz z mahoniu 0,6 mm sa tez arkusze 1,5 mm). Jest taki sklep w Toruniu "Drewno z calego swiata" Jak bylem to mi oczy "zbielaly". Wybralem mahon bo mam ladna nazwe i kolor.
Jakim klejem robic doswiadczenia? Do tej pory wykorzystalem UHU, ktory dosc dobrze trzyma ale moze jest jakis lepszy ??. Sklejke mam ze skrzynek od pomaranczy. Trojwarstwowa, darmowa i 2 milimetrowa chyba sosnowa ... ale sie rymnelo :laugh:: :laugh::

Pozdrawiam Szanownych Kolegow.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Wodnik

Post autor: RomekS »

"Zprofanowalem" :mad: swoj osobisty kufel do piwa.....
Zostawiam zagle na noc, mysle ze do rana beda odpowiedniego koloru. Robie to poraz pierwszy i nie wiem czy nie za dlugo... :ohmy: :laugh::
Pozdrowka

Fotke wstawiam dla relaksu a ten kufelek jest naprawde moj osobisty z ktorego ..... Tak w ogole to lubie piwo.... A to niestety jest herbata, w lampie blyskowej wyszla "cienka" a tak naprawde jest "mocno brazowa"
Relacje z przyklejenia linek do zagla zamieszcze jak przeschnie zawartosc kufla :rolleyes: .
Zrobilem tez wyblinki na fokmaszcie. Oj pracowity jest ten dzisiejszy wieczor :mrgreen:

Obrazek
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Wodnik

Post autor: stefan »

Mysle ze to Ci sie przyda-"Jak wykonac petle sztagowe"chyba jestes na etapie olinowania stalego?chociaz przy Twoim tepie to moze juz robisz zagle? :laugh::

Obrazek
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Wodnik

Post autor: RomekS »

Dwie nastepne fotki. Do konca stycznia mysle ze skoncze.

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ