Santa Leocadia - Shipyard

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santa Leocadia - Shipyard

Post autor: lkemot »

Końcowe prace przy burtach na górnym pokładzie dziobowym

Obrazek

Obrazek

Ponieważ przyszły zamówione bloczki od @Mirka, mogłem dokończyć tylne zblocza do armat na pokładzie głównym

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I z robotą przenosimy się na rufę - lustro rufy, to co wszyscy w żaglowcach lubią najbardziej

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santa Leocadia - Shipyard

Post autor: myszor »

Witam . Fajnie Ci to wychodzi . I z papieru można zbudować piękny model . Gratuluje i pozdrawiam .
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santa Leocadia - Shipyard

Post autor: lkemot »

Lustro rufy - wyciąłem okienka, potem szklenie folią. Ponieważ nie robię widocznego wnętrza pomieszczeń zamalowałem szyby szarą farbą. Tak przygotowane okna zostały podklejone kartonem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz front lustra. Imitacja deskowania w niektórych miejscach została zrobiona przez nacięcie nożykiem i przejechanie linii grubą igłą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolumny pomiędzy oknami zostały ponacinane nożykiem, potem położyłem wikol w miejscach, które powinny być bardziej wypukłe. Całość pomalowana złotą farbą akrylową talensa

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec nakleiłem przygotowany front na okna

Obrazek
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santa Leocadia - Shipyard

Post autor: lkemot »

Przyszła pora na zdobienia lustra rufy - nie mam zdolności rzeźbiarskich więc zamiast drewna sięgnąłem po karton z naklejonymi zdobieniami i wikol. Po pracowitym wikolowaniu, całość pomalowałem farbą Gun Metal Tamiya (akryl) by uwidocznić szczegóły (wikol przezroczysty i nic nie widać). Potem podfrezowałem niektóre elementy za pomocą wiertła 0,3mm w dremelku.

Obrazek

Obrazek

Próba pomalowania rzeźb złotą farbą talensa nie za bardzo się powiodła bo farba pozalewała większość drobnych szczegółów. Została więc zmyta, a ja zrobiłem z niej rzadkiego "łosza", potem nadmiar z złotego z wierzchu został starty bibułą. Powstały więc srebrne ornamenty ze złoceniami w zagłębieniach. Zdjęcia przekłamują kolor - ostatnie jest najbardziej zbliżone do oryginału

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I gotowe lustro kleimy do okrętu

Obrazek

Obrazek

I jeszcze fotka pokazująca rozmiar

Obrazek
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santa Leocadia - Shipyard

Post autor: lkemot »

Przykleiłem wewnętrzną burtę na rufie i dokleiłem poręcz na lustrze rufy. Na odcinku burty wewnętrznej poszerzyłem poręcz i dorobiłem poniżej listwę ozdobną, która łączy się z czarnymi listwami na bocznych burtach

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz dorobiłem brakujące poszycie poniżej lustra rufy i przykleiłem listwy maskujące. Przy okazji tej operacji przemalowałem (jednak co złoto to złoto) rzeźby na kolor złoty

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santa Leocadia - Shipyard

Post autor: lkemot »

I prace przy sterze

Obrazek

Obrazek

Do steru dorobiłem łańcuch ograniczający wychylenie, łańcuch został spatynowany

Obrazek

I montujemy ster na okręcie

Obrazek

Obrazek

Teraz listwy odbojowe w centralnej części burty i trap

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santa Leocadia - Shipyard

Post autor: lkemot »

Czas na krużganki - galerie boczne na rufie.
Na początek część centralna, klejona poza okrętem. Szkielet wzmocniłem dodatkową wręgą by się nic nie pozapadało, okna zostały podklejone folią pomalowaną na szaro

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz górna część i złocenia - elementy rzeźbione wykonałem wikolem

Obrazek

Obrazek

I część dolna - pracowicie malowana na czarno przy użyciu taśmy maskującej

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I listwy ozdobne i ornamenty - najważniejszy by listwy zgrały się z listwami na lustrze rufy. Lustro rufy dostało też ostatni ornament "herbowy"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santa Leocadia - Shipyard

Post autor: lkemot »

Po skończeniu rufy przeniosłem się na dziobek...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I widok końcowy dziobka

Obrazek
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Santa Leocadia - Shipyard

Post autor: lkemot »

Witam wszystkich po baaardzo długiej przerwie. Zawierucha związana z pracą zawodową spowodowała przerwę w modelarstwie - do tego potrzebny jest spokój ducha. Ale powstałem jak Feniks z popiołów, przeciwności losu zostały pokonane, powrócił spokój ducha i wreszcie mogę wrócić do modelarstwa.
Od jakiegoś już czasu robię wyposażenie, więc będzie przybywać szybko jego elementów na pokładzie górnym.

Na początek armaty, na razie tylko z liną hamującą
sl273.jpg

sl274.jpg

sl275.jpg

sl276.jpg


Wyposażenie części dziobowej pokładu górnego
sl277.jpg
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
Borek
Posty: 379
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Wroc\u0142aw","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Santa Leocadia - Shipyard

Post autor: Borek »

Witam.
Bardzo mnie cieszy dalszy ciąg relacji, szczerze myślałem że finału sie nie doczeka. Powodzenia w budowie i czekamy na dalsze postępy.
Pozdrawiam serdecznie Piotr
ODPOWIEDZ