Santa Leocadia - Shipyard

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:[Relacja] Santa Leocadia - Shipyard

Post autor: lkemot »

Znalazłem dokładnie ten sam kolor w farbach Talensa z serii Van Gogh (szczęśliwie mam w Rzeszowie sklep z Talensem). Shipyard poleca z serii Rembran - najlepsze, ale i najdroższe. Jedyny drobny minus tej farby, że nie jest transparentna, bo kupiłem jeszcze drugą trochę ciemniejszą i chciałem pomieszać kolory. Na razie to mieszanie nie za bardzo idzie, ale jak przyjdzie do malowania to poeksperymentuje.
W Lexingtonie bardzo dobrze mieszały mi się kolory transparentne koloru drewnianego i podobnie chciałbym zrobić tutaj, ale te mieszają się tworząc jednolity ciemniejszy kolor:(
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
Killim
Posty: 162
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:[Relacja] Santa Leocadia - Shipyard

Post autor: Killim »

Możesz mi podać namiary na ten sklep i numer farby jeśli takowy istnieje.
Ja mam blisko do Rzeszowa więc bardzo by mi było to na rękę.
I jeszcze małe pytanko czy ta farba zakrywa fakturę drewna jak olejna czy akryl?
W Stoczni:
Santa Leocadia
W Porcie:
Szmaka
Santa Maria


Kamil
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:[Relacja] Santa Leocadia - Shipyard

Post autor: lkemot »

Farba ma numer 339 - prawa górna część zdjęcia - druga od góry. Po lewej u góry masz 2 farby które bardzo dobrze się mieszają imitując fajnie drewno. Na dole masz farbę złotą, a po prawej tzw reliefpain - dobrze maluje się z tubki tą końcówką

Obrazek

a sklep Talensa masz na ulicy Jagiellońskiej (numer coś ~10)

http://mapa.targeo.pl/Rzesz%C3%B3w,Jagiell
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
Karrex
Posty: 1194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:[Relacja] Santa Leocadia - farby

Post autor: Karrex »

Witam.
Tomek w poście nie doczytałem się, a na fotce widzę, że chodzi o farby akrylowe to jest istotna informacja dla Kamila, bo Talens produkuje całą gamę farb i farby olejne też są z serii VanGogh i Rembrandt (oraz Amsterdam) i mają taką samą numerację.

Obrazek
Ta farba 339 (akryl i olej) jest kryjąca.

http://www.sklepplastyczny.pl/farby-akrylowe-van-gogh-338_292/

Kamil jeśli chodzi Ci, żeby była widoczna faktura drewna to w sklepie pytaj o farby transparentne ewentualnie akrylowe tusze artystyczne (transparentne).
Decorfin (dekorfina) Talensa ma chyba 17 kolorów transparentnych - to jest farba do szkła, ale drewno też zabarwi.
Czerwieni angielskiej pewnie nie ma, ale można zmieszać Decorfin 422 Reddish brown z 300 Red (proporcje trzeba będzie samemu dobrać).
Najlepiej zapytaj w sklepie co z czym zmieszać i w jakich w przybliżeniu proporcjach, żeby było zbliżone do czerwieni angielskiej (Rouge Anglais, Light Oxide Red) nr 339.
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo


Obrazek
Awatar użytkownika
Killim
Posty: 162
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:[Relacja] Santa Leocadia - farby

Post autor: Killim »

Dzięki za bardzo istotne dla mnie informacje, jest to model drewniany i jednak wolałbym
żeby drewno było widoczne i kołkowanie poszycia a farba olejna czy akrylowa zakryje wszystko.
Będę próbował z farbami transparentnymi cokolwiek to znaczy:woohoo:
Dzięki za pomoc.
W Stoczni:
Santa Leocadia
W Porcie:
Szmaka
Santa Maria


Kamil
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:[Relacja] Santa Leocadia - farby

Post autor: lkemot »

Kilka fotek z prac - oklejanie kadłuba idzie pełną parą, chociaż jest to robota żmudna i nudna.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:[Relacja] Santa Leocadia - farby

Post autor: lkemot »

Oklejanie drugą warstwą poszycia zostało zakończone. Potem szlifowanie, docinanie otworów furt armatnich i brzegów burt. Po szlifowaniu burty zostały pomalowane rzadkim lakierem nitro w celu utwardzenia - po wyschnięciu delikatne przeszlifowanie by pozbyć się chropowatości po nitro

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz można powrócić do robót na pokładzie - na pierwszy ogień idą furty armatnie i wewnętrzne poszycie burt.

Obrazek
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:[Relacja] Santa Leocadia - farby

Post autor: kagra »

Tak trzymać.Czysta robota.

Pozdrawiam.Kazimerz
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:[Relacja] Santa Leocadia - farby

Post autor: lkemot »

Prace przy furtach armatnich dobiegają końca. Po przyklejeniu i doszlifowaniu otworów w burtach furty zostały pomalowane na kolor czerwony. Całość wymaga jeszcze drobnego dopracowania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
Killim
Posty: 162
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:[Relacja] Santa Leocadia - farby

Post autor: Killim »

Widzę że prace posuwają do przodu;) ten czerwony to może farba do szkła Decorfin 300 czy mnie oczy mylą. Dzisiaj właśnie się zaopatrzyłem w akryl VAN GOGH 339 i mówiąc szczerze to nie taki kolor jak ma być:blink: tej jest raczej bardziej brązowy niż czerwony. Kupiłem też dwie farby do szkła nr 300 i 422 po wymieszaniu w różnych proporcjach, efekt raczej też mizerny kolor wyszedł za jaskrawy, pocieszające jest natomiast to że nie kryje drewna:woohoo: i będe dalej próbował z tymi farbami tylko inne odcienie muszę dobrać. Efektów próby nie pokarze bo żona posiała gdzieś kabel od aparatu do kompa, jak się znajdzie to się wtedy podzielę:P
W Stoczni:
Santa Leocadia
W Porcie:
Szmaka
Santa Maria


Kamil
ODPOWIEDZ