HMS VICTORY - Shipyard nr 41 - podróż sentymantalna

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
Awatar użytkownika
Art-UR
Posty: 21
Rejestracja: 25 wrz 2015, 20:24

Re: HMS VICTORY - Shipyard nr 41 - podróż sentymantalna

Post autor: Art-UR »

Dargol, to Ty pamiętasz jeszcze ten wielgachny model? :) Dzięki za te wspomnienia.

Jarcio, jak to klasyk rzekł (przy dzisiejszym święcie): konflikt jest siłą napędową, nie ma to tak moja teza, jak dołożysz swoją anty, musi z tej dialektyki dobre coś wyjść ;)

Jedno wnętrze blue zamknąłem, niestety bez fotki ale boazerie wyglądały mniej więcej tak jak poniżej (to materiał w trakcie prac).
Literki napisu wydrukowałem (wypełnienie z czarną linią obrysową), po zakaponowaniu, wyciąłem nożykiem, potem retusz krawędzi i osadzenie na kleju BCG

DSC_0601.JPG


.
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: HMS VICTORY - Shipyard nr 41 - podróż sentymantalna

Post autor: lkemot »

Jaką czcionkę użyłeś i jaki rozmiar do nowego napisu?
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
Art-UR
Posty: 21
Rejestracja: 25 wrz 2015, 20:24

Re: HMS VICTORY - Shipyard nr 41 - podróż sentymantalna

Post autor: Art-UR »

Czcionka Times New Roman rozmiar 28 ale lepszy byłby chyba 29. Wysłałem Ci plik mailem oraz do pozostałych Wiceprezesów naszego KLUBU V.
Awatar użytkownika
Voyteque
Posty: 1
Rejestracja: 15 gru 2015, 13:21

Re: HMS VICTORY - Shipyard nr 41 - podróż sentymantalna

Post autor: Voyteque »

Miło, oj miło się to ogląda!

Poproszę więcej zdjęć i to nie tylko tych pokazujących gotowy 'produkt/półprodukt'. Zdradź coś ze swojego warsztatu, pokaż jak pracujesz. Jak ja mam się coś z tego nauczyć... :(
serdecznie pozdrawiam,
Wojtek
Awatar użytkownika
JackSparrow
Posty: 0
Rejestracja: 17 wrz 2016, 14:03

Re: HMS VICTORY - Shipyard nr 41 - podróż sentymantalna

Post autor: JackSparrow »

Będzie z niej piękna Viki. Mistrzowskie wykonanie aż dech zapiera jak się na to patrzy. Czekam z niecierpliwością na kontynuację. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Art-UR
Posty: 21
Rejestracja: 25 wrz 2015, 20:24

Re: HMS VICTORY - Shipyard nr 41 - podróż sentymantalna

Post autor: Art-UR »

Długo trwało ale cieszę się, że powróciłem. Zima sprzyja mojemu okrętowaniu.

Ukończyłem zdobienia przy lustrze galerii (poza płaskorzeźbą na jej topie) oraz galeryjki prawej bury. Teraz biorę się za burtę lewą.
PS. Nie mam cierpliwości do tak skrupulatnego dokumentowania etapów jak Tomek ale się poprawię.

DSC_0582.JPG


DSC_0588.JPG


DSC_0591.JPG
Awatar użytkownika
kbuczen
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: HMS VICTORY - Shipyard nr 41 - podróż sentymantalna

Post autor: kbuczen »

Witam . Rufa wygląda ślicznie - równo , precyzyjnie i czysto . Dobrze , że wróciłeś do zabawy z modelem . Ja rownież coś tam dłubie . Postępy na razie nie warte dokumentacji , a przede wszystkim czekam na aktualizację opracowania Jarcia ;)
Awatar użytkownika
Borek
Posty: 379
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Wroc\u0142aw","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: HMS VICTORY - Shipyard nr 41 - podróż sentymantalna

Post autor: Borek »

Witam.
Piękny model wyjątkowo brzydkiego okrętu :) Zdobienia robiłeś sam, czy laserowo wycinane?
Pozdrawiam serdecznie Piotr
Awatar użytkownika
Art-UR
Posty: 21
Rejestracja: 25 wrz 2015, 20:24

Re: HMS VICTORY - Shipyard nr 41 - podróż sentymantalna

Post autor: Art-UR »

Kbuczen,
moim zdaniem warto sypnąć nawet drobnym czymś, zawsze to Viktorom będzie raźniej!
Co?? Jarcio ma obsuwę??!! i przez to Twoja pasja wisi na... wyblince??
Jarcio, kurde, już piszę do Cię list! :)

Borek,
to chyba jakaś pomyłka, ten okręt jest brzydki? Duży, tak, no ale nie taki brzydki ;)
Sztukaterie są laserowe z podrasowaniem wypukłości wikolem i dodatkami, np. papierową przepaską na biodra "podpieraczy". Największa zabawa była ze ślimacznicami na winklach.
ira
Posty: 0
Rejestracja: 29 gru 2015, 11:19

Re: HMS VICTORY - Shipyard nr 41 - podróż sentymantalna

Post autor: ira »

Artur ,super wychodzi ten Vitek,szkoda tylko że galeria nie jest podswietlona jak reflektory na Twoim Bismarku.Teraz pewnie juz jest za późno,ale zaglowiec i tak nabiera super wygladu ,pozdrawiam
ODPOWIEDZ