Łódź "Strażnik" -model aby nie wyjść z wprawy

Relacje z budowy tych jednostek
Awatar użytkownika
DAS_MODEL
Posty: 0
Rejestracja: 29 paź 2019, 18:59

Re: Łódź "Strażnik" -model aby nie wyjść z wprawy

Post autor: DAS_MODEL »

Jak pisałem wcześniej zrobiłem ze styroduru 3mm skrzynkę transportową i zawiozłem model aby zwodować.

IMG_20200607_115801.jpg


IMG_20200607_131943.jpg


IMG_20200607_132235.jpg


IMG_20200607_132305.jpg


I wodowanie

IMG_20200607_143346.jpg
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Łódź "Strażnik" -model aby nie wyjść z wprawy

Post autor: Jarek »

DAS_MODEL pisze:Jak pisałem wcześniej zrobiłem ze styroduru 3mm skrzynkę transportową i zawiozłem model aby zwodować.


Ten styrodur to raczej wygląda na 3cm, albo i lepiej.
Gratuluję modelu. Te wszystkie malowania "Coast Guard" wyglądają rewelacyjnie na wodzie. ;)
emilc78
Posty: 8
Rejestracja: 24 maja 2017, 12:27

Re: Łódź "Strażnik" -model aby nie wyjść z wprawy

Post autor: emilc78 »

Gratuluję. Śliczny model i do tego funkcjonalny (pływa - a to chyba podwójnie trudne: balast / wyważenie itp). Szczegóły i czystość wykonania nie ma co. Mam tylko jedno nieśmiałe pytanie (nawet nie jestem pewien czy powinienem, ale co mi tam), i jeśli będzie ono zupełnie ignoranckie, lub spowodowane moim gapiostwem, z góry proszę o wybaczenie. Skoro model pływający, to nie miałoby więcej sensu zrobić przezroczyste okna sterówki? Jak chłopaki mają widzieć dokąd płyną? Czy jest to jakaś forma ochrony szkła? Przepraszam za nutkę malkontenctwa.
rekmak
Posty: 48
Rejestracja: 21 lis 2011, 18:53

Re: Łódź "Strażnik" -model aby nie wyjść z wprawy

Post autor: rekmak »

Model pływał, czy tylko stał na wodzie? Napęd jeszcze nie działa?
Awatar użytkownika
DAS_MODEL
Posty: 0
Rejestracja: 29 paź 2019, 18:59

Re: Łódź "Strażnik" -model aby nie wyjść z wprawy

Post autor: DAS_MODEL »

Jarek pisze:
DAS_MODEL pisze:Jak pisałem wcześniej zrobiłem ze styroduru 3mm skrzynkę transportową i zawiozłem model aby zwodować.


Ten styrodur to raczej wygląda na 3cm, albo i lepiej.


Prawda miało być 30 mm.
Awatar użytkownika
DAS_MODEL
Posty: 0
Rejestracja: 29 paź 2019, 18:59

Re: Łódź "Strażnik" -model aby nie wyjść z wprawy

Post autor: DAS_MODEL »

emilc78 pisze: Skoro model pływający, to nie miałoby więcej sensu zrobić przezroczyste okna sterówki?


Zgadzam się -miałoby. Ale wtedy musiałbym dorabiać środek. Z dwojga złego wybrałem "imitację" okien z żywicy. W założeniu miał być to dość uproszczony model .rekreacyjny i fakt że gdyby pochylić się nad kilkoma szczegółami to było by jeszcze lepiej. No ale i tak 7 miesięcy pracy wieczorami a czasem w weekendy to dla mnie spore wyzwanie.
Niemniej dziękuję za uwagi . Zobaczymy co będzie w przyszłości.Kusi mnie Western River.
Awatar użytkownika
DAS_MODEL
Posty: 0
Rejestracja: 29 paź 2019, 18:59

Re: Łódź "Strażnik" -model aby nie wyjść z wprawy

Post autor: DAS_MODEL »

Model miał w zamyśle silnik 400, ale okazało się że jest za mało elastyczny więc zamontowałem 540-kę. Dodatkowo zrobiłem podporę wału bo końcówka wału wpadała w delikatny rezonans.
Zastosowałem też większy przegub i jest teraz doskonale.
Teraz jest nadmiar mocy i lepiej reaguje jak na horyzoncie pojawią się Somalijscy piraci. Tylko jak oni dopłynęli do Gdyni...?

IMG_20200608_094122.jpg


IMG_20200609_164139.jpg


IMG_20200609_165556.jpg


IMG_20200609_171809.jpg


IMG_20200609_171817.jpg


Niebawem fotki i filmy z pływanka
rekmak
Posty: 48
Rejestracja: 21 lis 2011, 18:53

Re: Łódź "Strażnik" -model aby nie wyjść z wprawy

Post autor: rekmak »

Western River odradzam. Jest bardzo wrażliwy na wiatr a napęd (słabe osiągi) nie poradzi. Takie są opinie.
Awatar użytkownika
DAS_MODEL
Posty: 0
Rejestracja: 29 paź 2019, 18:59

Re: Łódź "Strażnik" -model aby nie wyjść z wprawy

Post autor: DAS_MODEL »

rekmak pisze:Western River odradzam. Jest bardzo wrażliwy na wiatr a napęd (słabe osiągi) nie poradzi. Takie są opinie.


Dziękuję za opinię ale co wiatr ma do rzeczy? Napęd - jakie miały by być osiągi? Przecież to tylnokołowiec i czemu miałby nie poradzić? Może myślimy o innych modelach?
Bo ja myślę o tym i na zawodach nie mogłem oczu oderwać;
https://www.youtube.com/watch?v=UaOFHnV1y08
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Łódź "Strażnik" -model aby nie wyjść z wprawy

Post autor: Jarek »

Buduj W. Rivera.
Model fantastycznie się prezentuje na wodzie i wbrew pozorom wcale nie jest trudny (proste bryły).
Pamiętaj jednak, że góra musi być bardzo lekka. Przy takim płaskodennym kadłubie środek ciężkości musisz mieć najniżej jak to tylko możliwe.
Koledze "rekmak" prawdopodobnie chodziło o "wysoką burtę", która przy wietrze może działać jak żagiel. Jest w tym prawda, ale przecież możesz pływać przy słabym wietrze, albo w zupełnej ciszy.
ODPOWIEDZ