karl und marie

Relacje z budowy tych jednostek
fabianto
Posty: 0
Rejestracja: 04 lip 2016, 11:10

karl und marie

Post autor: fabianto »

witam po latach przerwy. pobrałe plany wyżej wymienionego modelu jest tam opis bardzo przydatny ale jest jeden problem zaczyna się od drugiej częsci nie ma nić o składaniu szkieletu
Awatar użytkownika
Dziecko
Posty: 5
Rejestracja: 04 lip 2017, 10:33
Lokalizacja: {"name":"Polska starogard gda\u0144ski","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: karl und marie

Post autor: Dziecko »

Nie ma bo to nie jest zestaw :lol:
fabianto
Posty: 0
Rejestracja: 04 lip 2016, 11:10

Re: karl und marie

Post autor: fabianto »

szukam zdjęc w necie tego statku ale nie jako model tylko w orginale i nie moge znaleźć chyba źle szukam może macie coś do podrzucenia ? opisy historyczne też mile widziane z góry dziekuje
Awatar użytkownika
Dziecko
Posty: 5
Rejestracja: 04 lip 2017, 10:33
Lokalizacja: {"name":"Polska starogard gda\u0144ski","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: karl und marie

Post autor: Dziecko »

Masz plany, to według nich buduj.
Awatar użytkownika
taganc
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: karl und marie

Post autor: taganc »

A czy kolega wie że zdanie zaczyna sie pisać z dużej litery ?
I jeszcze jest coś takiego jak znaki przystankowe i szacunek dla czytających.
Pozdrawiam Tadeusz
fabianto
Posty: 0
Rejestracja: 04 lip 2016, 11:10

Re: karl und marie

Post autor: fabianto »

Na samym początku pojawia się problem, w sklepie była sklejka 4 mm i i 6 mm ale okazuje się, że wszystkie sklejki 6 mm (przynajmniej w tym sklepie) ma 6,5 mm teraz pytanie czy "rozszlifować" otwory w stępce czy zeszlifować wręgi na na faktyczne 6 mm ?
fabianto
Posty: 0
Rejestracja: 04 lip 2016, 11:10

Re: karl und marie

Post autor: fabianto »

Jeszcze jedno, czy nie może być sklejka np. sosnowa ?? dlaczego liściasta ?
fabianto
Posty: 0
Rejestracja: 04 lip 2016, 11:10

Re: karl und marie

Post autor: fabianto »

ok. zadam sobie kolejne pytanie które zostanie pewnie bez odpowiedzi ;] czym wycinacie wręgi ze sklejki ? proszę o zdjęcie konkretnego narzędzia. Ja stępkę wyciąłem wyrzynarką ręczną parksajd z lidla z efektu byłem zadowolony ale gdy przeszedłem do wycinania wręg od razu zakończyłem pracę tym narzędziem ponieważ wyrywa kawałki sklejki (chyba za drobne elementy). Jak uda mi się wyciąć wszystko wstawię fotkę. Do tego wybrałem najgorszą metodę nakleiłem wydrukowane szablony na sklejkę
Awatar użytkownika
Dziecko
Posty: 5
Rejestracja: 04 lip 2017, 10:33
Lokalizacja: {"name":"Polska starogard gda\u0144ski","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: karl und marie

Post autor: Dziecko »

Odziwo istnieje takie coś jak piła włosowa. Można kupić ręczną https://www.google.com/search?q=pi%C5%8 ... 20&bih=969
Jak i elektryczną https://www.google.com/search?biw=1920& ... o-s3Q96CSc


Mniejsza. Skoro już na takim etapie zadajesz takie pytania to tego modelu najpewniej nie skończysz-chcesz koniecznie model z planów TO ZRÓB DŻONKE. Lub jakiś BARDZO prosty zestaw/model. https://www.modelnet.pl/modele-drewnian ... mati-60001


To tyle ode mnie.
fabianto
Posty: 0
Rejestracja: 04 lip 2016, 11:10

Re: karl und marie

Post autor: fabianto »

dżonke zrobiłem dwa lata temu
ODPOWIEDZ