karl und marie

Relacje z budowy tych jednostek
fabianto
Posty: 0
Rejestracja: 04 lip 2016, 11:10

Re: karl und marie

Post autor: fabianto »

idzie mi to strasznie powoli, ale szybciej nie będzie :P
wyszła ta krzywizna nie wiem co z nią zrobić ni chciałbym całego szkieletu robić na nowo
Załączniki
no i ta krzywizna wyszła ;/
no i ta krzywizna wyszła ;/
fabianto
Posty: 0
Rejestracja: 04 lip 2016, 11:10

Re: karl und marie

Post autor: fabianto »

zacząłem szlifowanie wypełnienia, nie wiem czy dobrze mi idzie ale staram się korzystać z relacji innych szkutników.
nikt nic nie komentuje to chyba idzie mi słabo ...
Załączniki
IMG_20190801_094040_resized_20190801_094211790.jpg
IMG_20190801_094123_resized_20190801_094152143.jpg
Awatar użytkownika
Dziecko
Posty: 5
Rejestracja: 04 lip 2017, 10:33
Lokalizacja: {"name":"Polska starogard gda\u0144ski","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: karl und marie

Post autor: Dziecko »

Nie tyle co słabo... po prostu mierz siły na zamiary. Po tym co tu widać to raczej na model z planów gotów nie jesteś...
Awatar użytkownika
ralfee3
Posty: 152
Rejestracja: 25 wrz 2017, 22:52

Re: karl und marie

Post autor: ralfee3 »

Nie mam może wprawnego oka, ale ja tu nic strasznego nie widzę. Staraj się szlifować precyzyjnie do krawędzi grodzi. Najlepiej zamów na Allegro deseczkę lipy i resztę wypełnienia zrób z niej, lipa jest bardzo dobrym drewnem do obróbki w tym do szlifowania. Aby przyśpieszyć pracę możesz też wykorzystać tarnik do zgrubnego nadania kształtu podczas szlifowania wypełnienia pomiędzy grodziami.

Powodzenia!
pozdrawiam,
Rafał
--------------------------------------------
w porcie: K&M
w stoczni: HMS Enterprize 1774
fabianto
Posty: 0
Rejestracja: 04 lip 2016, 11:10

Re: karl und marie

Post autor: fabianto »

Ralfee3 proponujesz mi wypełnić cały kadłub ?chciałem tak jak w kursie wypełnić tylko kawałek dziobu i kawałek rufy.

Ze zgrubnym szlifowaniem nie ma problemu, zakładam lamelkę na fleksa i idzie nawet dębina :P

Dziecko, jak widzisz jakieś błędy to mów na konstruktywnej krytyce można wiele się nauczyć.
Awatar użytkownika
ralfee3
Posty: 152
Rejestracja: 25 wrz 2017, 22:52

Re: karl und marie

Post autor: ralfee3 »

Ja tak bym zrobił. Grodzie w planach K&M są w dość dużych odstępach, dlatego szkielet nie pomoże Ci w odpowiednim uformowaniu listew. Trzeba wtedy bardzo precyzyjnie formować je przed przyklejeniem, inaczej będą nierówności. Jeśli robisz to pierwszy raz to łatwiej Ci będzie poszyć kadłub kiedy zrobisz wypełnienie na całym szkielecie.
pozdrawiam,
Rafał
--------------------------------------------
w porcie: K&M
w stoczni: HMS Enterprize 1774
Awatar użytkownika
Witek...
Posty: 92
Rejestracja: 16 gru 2016, 15:07
Lokalizacja: {"name":"Polska Zb\u0105szy\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: karl und marie

Post autor: Witek... »

Rafał wie co mówi i dobrze radzi. Natomiast nie musisz wstawiać całych klocków pomiędzy grodzie, bo wtedy sporo szlifowania i przy okazji jeszcze trzeba uważać żeby nie szlifować po wręgach. Ja wstawiałem w swoim listewki gr 3-5 mm. ( zajżyj jak chcesz do relacji Paegojana ) Idzie to dość szybko, niewiele szlifowania, nierowności wypełniasz szpachlą i masz stabilne podłoże. Z pewnością ułatwi to poszywanie i będzie lepszy efekt.
Pozdrawiam Witek
fabianto
Posty: 0
Rejestracja: 04 lip 2016, 11:10

Re: karl und marie

Post autor: fabianto »

to są rzeczowe podpowiedzi dzięki wielkie liczę na więcej podpowiedzi.
fabianto
Posty: 0
Rejestracja: 04 lip 2016, 11:10

Re: karl und marie

Post autor: fabianto »

Szlifuje wypełnienie i myślę o następnych krokach. jest ktoś w stanie mi podpowiedzieć jakiego użyć drewna na poszycie kadłuba żeby wyglądał na dębowy ?

Chciałbym uzyska mniej więcej taki efekt:

https://www.modelships.de/Karl_und_Mari ... -views.htm
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 386
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: karl und marie

Post autor: TomekA »

Gorna porecz burtowa na zdjeciach tego modelu wyglada na wykonana z buku - to, moim zdaniem, najlepiej imitujace dab drewno, w skali oczywiscie. Ma fajne, malenkie cetki, ktore w miniaturze imituja wieksze sloje u debu.
Jest dosc twarde, ale dobrze sie nadaje do modelowania, tnie i obrabia dobrze i zachowuje ostra krawedz ciecia...

Planki nizej moga byc z czegos owocowego, moze jablon czy sliwa. Albo nawet jasniejszy orzech...
ODPOWIEDZ