SAR 3000 "Pasat"

Relacje z budowy tych jednostek
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

SAR 3000 "Pasat"

Post autor: rychenko »

Witam
Zima nadchodzi wiec czas najwyższy zabrać się za nowy model , długo się zastanawiałem nad wyborem mam kilka ładnych planów modeli ale w końcu wybór padł na SAR3000 PASAT , plany kreślił Krzysiek Gdański i są one bardzo dokładne nakreślone , model będzie wykonany w Skali 1:36 , skala nie typowa jak na modele szkutnicze ale jak dla mnie optymalna model będzie miał 102,5cm długości i będzie wykonany jako nie pływający . Mam nadzieję ze jakoś podołam bo jednostka jest dosyć skomplikowana sam kadłub jak i cała reszta , a pokład usiany mnóstwem elementów , Krzysiek bardzo dokładnie nakreślił każdy szczególik do tego mnóstwo dokumentacji fotograficznej wiec będzie się na czym wzorować .
Kadłub będzie wykonany z laminatu , szkielet już został sklejony teraz zostanie wypełniony pianką xps ale to już następnym razem zaprezentuje .
Załączniki
kadłub11.png
kadłub11.png (275.33 KiB) Przejrzano 10595 razy
kadłub22.png
kadłub22.png (337.33 KiB) Przejrzano 10595 razy
generalka.jpg
Pasat.jpg
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
ryka1
Posty: 0
Rejestracja: 20 lis 2013, 20:57

Re: SAR 3000 "Pasat"

Post autor: ryka1 »

Zasiadał w pierwszym rzędzie, żeby nic nie uronić z relacji. Jednostka bardzo ładna, świetnie prezentuje się na wodzie,pomyśl nad tym. :)
Pozdrawiam Rysiek
Awatar użytkownika
PanLipazMiodem
Posty: 357
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: SAR 3000 "Pasat"

Post autor: PanLipazMiodem »

Rysiu posiadam dużo zdjęć z pokładu SAR "Orkan". Jeśli nawet byś potrzebował jakichś szczegółów to mam ewentualny wstęp na pokład więc mogę pomóc.
Zasiadam i oglądam bo jednostka prześliczna.

Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: SAR 3000 "Pasat"

Post autor: rychenko »

Witam
Przemek dzięki za chęć pomocy nie wykluczone ze kiedyś skorzystam choć jednostki SAR 3000 Pasat , Orkan , Sztorm różnią się miedzy sobą detalami i wyposażeniem pokładowym
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: SAR 3000 "Pasat"

Post autor: rychenko »

Witam po dłuższej przerwie przyszedł czas aby znów zabrać się za prace przy Pasacie .
Szkielet został wypełniony pianka XPS , która po oszlifowaniu została pokryta szpachlą samochodowa w celu wygładzenie , tak przygotowane kopyto zostało pomalowane farbą podkładową akrylową , przed położeniem laminatu należy dokładnie pokryć kopyto rozdzielaczem w moim przypadku był to specjalny wosk trzy warstwy które spełniły swoja role .
Pierwszy raz pracowałem z żywicą epoksydową firmy HAVEL i jestem bardzo zadowolony , zero smrodu a i czas otwarcia około 30minut sprawia ze mamy wystarczająco czasu na prace przy kolejnych warstwach .
Kopyto zostało pokryte 5 warstwami tkaniny AEROGLASS , pierwsza warstwa 48g/m2 następnie 3 warstwy 200g/m2 i na koniec kolejna warstwa 48g/m2
Żywica to Havel LH 130 i utwardzacz H 135.
Efekt widać na poniższych zdjęciach wstępnie obcięte naddatki laminatu teraz czas zabrać się na dokładnym już obcięciem oraz wykonaniem specyficznej (gruchy) z której wychodzi środkowy wał napędowy .
CDN…
Załączniki
Img_4.jpg
Img_3.jpg
Img_2.jpg
Img_1.jpg
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
Tomasz_D
Posty: 557
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: SAR 3000 "Pasat"

Post autor: Tomasz_D »

W końcu będzie co oglądać oprócz trocin :) , oczywiście staropolskim obyczajem zasiadam w pierwszym rzędzie.
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: SAR 3000 "Pasat"

Post autor: Jarek »

Rysiek buduje model nieplywajacy ???
Toż to niemożliwe ! Ty jesteś specjalistą od modeli pływających. Ten model jest tak widowiskowy, że aż prosi się o napęd i RC.
Oj chyba nas podpuszczasz?
Ale decyzja należy do Ciebie. Zasiadam w pierwszym rzędzie i robię pop corn ;).
Awatar użytkownika
dragon_x
Posty: 0
Rejestracja: 02 lip 2019, 00:01

Re: SAR 3000 "Pasat"

Post autor: dragon_x »

Jarek pisze:Rysiek buduje model nieplywajacy ???
Toż to niemożliwe ! Ty jesteś specjalistą od modeli pływających. Ten model jest tak widowiskowy, że aż prosi się o napęd i RC.
Oj chyba nas podpuszczasz?
Ale decyzja należy do Ciebie. Zasiadam w pierwszym rzędzie i robię pop corn ;).



Model zapowiada się przepięknie :) też zasiadam obok Jarka :) Jarku poczęstujesz pop cornem ? :D
Pozdrawiam
Daniel
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: SAR 3000 "Pasat"

Post autor: Andrzej1 »

Dziędobry

W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej przeprowadzonej w dniu .... z Panem ....:)
Proponuję taki klej :
https://www.castorama.pl/klej-metakrylo ... 98322.html
... metakrylowy
Ważne, aby NIE mieszać na teflonie, bo nie chce związać. Można mieszać na szkle, ceramice.
Na innych materiałach nie próbowałem.

Z ukłonami
Andrzej Korycki

Metacryl Adhesive Transparent
25 ml. Stock no. X-904 Kleje specjalistyczne.
tel 32 612 10 10
Ostatnio zmieniony 04 sie 2019, 11:18 przez Andrzej1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: SAR 3000 "Pasat"

Post autor: rychenko »

Witam
Żeby nie było, że nic nie robię kilka fotek z postępów nad SAR 3000 PASAT, które nakreślił Krzysiek Gdański, prace nad kadłubem, a że jest dość „specyficzny” to i pracy przy nim sporo , środkową osłonę wału napędowego myślałem ze zrobię od tak z ręki ale nic z tego skończyło się na zrobieniu szkieletu wklejeniu pianki oraz zalaminowaniu całości , zostały też zrobione wnęki steru strumieniowego , oraz nietypowej kluzy kotwicznej , kadłub został też przycięty do ostatecznego kształtu , a wszystko widać na załączonych zdjęciach .
Załączniki
Img_1.jpg
Img_2.jpg
Img_3.jpg
Img_4.jpg
Img_5.jpg
Img_6.jpg
Img_7.jpg
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
ODPOWIEDZ