Naprawa starego modelu Pedro Gual 1:25 RC

Relacje z budowy tych jednostek
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 97
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: Naprawa starego modelu Pedro Gual 1:25 RC

Post autor: futaba »

Rekmak, ale Ty, za przeproszeniem, farmazony czasami bredzisz, ręce opadają :(
Silniki elektryczne działają własnie dzięki sile elektromagnetycznej, innych jeszcze nie wymyślono.
Marek, propo buzera (buzzer) to jest jak najbardziej element gotowy, dostępny chyba w każdym sklepie modelarskim na całym świecie. Tak jak napisał rekmak, najczęściej podłącza się go do złącza balansera, dzięki czemu mierzy napięcie na poszczególnych celach i w ten sposób je kontroluje, ale są też takie, które mierzą tylko napięcie całkowite na akumulatorze - mają 2 przwody, + i -. Warto kupić taki, który daje możliwość ustawienia poziomu napięcia, przy jakim ma się zacząć drzeć :) wtedy to od Ciebie będzie zależało jak głęboko rozładujesz akumulator.
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
Awatar użytkownika
marek1
Posty: 57
Rejestracja: 30 sty 2012, 16:34

Re: Naprawa starego modelu Pedro Gual 1:25 RC

Post autor: marek1 »

Witam,dziękuję ,o taki mi właśnie chodzi ,żeby móc go ustawić ,to jedno. A czy są takie buzery które podłącza się do aku żelowego 12 v 3,4Ah ?bo taki też mam na składzie nowy,jak niema to zakupię po prostu aku polimerowe o większej pojemności ,obecnie mam 2200 mAh 7,4 i 11,1V , pozdrawiam Marek
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 97
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: Naprawa starego modelu Pedro Gual 1:25 RC

Post autor: futaba »

Szukałem kiedyś zabezpieczenia przed rozładowanie akumulatora żelowego i jedyne co znalazłem to układ w kicie produkcji AVT (https://sklep.avt.pl/avt1748.html), który odcina napięcie po osiągnięciu odpowiedniego poziomu. Można go oczywiście łatwo przerobić, ale mi się nie chciało, poza tym od wielu lat używam jedynie akumulatorów LiXX w modelach.
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
Awatar użytkownika
marek1
Posty: 57
Rejestracja: 30 sty 2012, 16:34

Re: Naprawa starego modelu Pedro Gual 1:25 RC

Post autor: marek1 »

Budowa to czysta przyjemność jak się ma wiedzę i doświadczenie w temacie ,pływanie również ,ale nie wystarczy znać mniej więcej czasu trwałości akumulatora,jego rozładowanie następuje nie raz nieoczekiwanie szybciej i model zostaje poza zasięgiem,buzer jest jakimś rozwiązaniem.Modele gigantów mają podwójne zasilanie nadajnika, aby pilot nie stracił kontroli nad modelem ,,chodzi mi po głowie przełącznik zasilania awaryjnego z drugiego akumulatora ,aby móc dopłynąć do pomostu.Może to takie fanaberie ale to fajna zabawa ,dziękuję, pozdrawiam Marek
rekmak
Posty: 47
Rejestracja: 21 lis 2011, 18:53

Re: Naprawa starego modelu Pedro Gual 1:25 RC

Post autor: rekmak »

Futaba farmazonie, wyskoczyłeś jak Filip z konopi. Elektromagnesy dotyczyły postu z 17.04 14:45 Przypuszczam, że silnik zużywa więcej prądu jeżeli prąd przepływa przez uzwojenie wirnika i uzwojenie stojanu.
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 97
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: Naprawa starego modelu Pedro Gual 1:25 RC

Post autor: futaba »

rekmak pisze:Futaba farmazonie, wyskoczyłeś jak Filip z konopi. Elektromagnesy dotyczyły postu z 17.04 14:45 Przypuszczam, że silnik zużywa więcej prądu jeżeli prąd przepływa przez uzwojenie wirnika i uzwojenie stojanu.


Jasne, tylko, że 17.04 nie było żadnego postu :) Nie wiem co bierzesz, ale towar pierwsza klasa.
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
Awatar użytkownika
Mumin
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2015, 12:56

Re: Naprawa starego modelu Pedro Gual 1:25 RC

Post autor: Mumin »

marek1 pisze:Właśnie o taki wynalazek chodzi,to jest podzespół gotowy czy wykonany samodzielnie i gdzie można taki nabyć ?


Np. tutaj. Kiedyś miał też conrad, oddzielne wersje na 2s i 3s, do helikopterków (ważyło niewiele więcej niż pojedynczy LED).
Awatar użytkownika
marek1
Posty: 57
Rejestracja: 30 sty 2012, 16:34

Re: Naprawa starego modelu Pedro Gual 1:25 RC

Post autor: marek1 »

Witam,obejrzałem filmik z demonstracją buzera ,super, .Znalazłem tez trzy rodzaje pompek chłodzenia, ,dziękuję kolegom za porady, linki.Podłączyłem 4 lampki led na początku miałem kolorowe;zieloną,czerwoną i białe,zostawiłem białe ,trochę je podkoloruję,zdjęcie słabe ,poglądowe ,pozdrawiam Marek
Załączniki
lampki ,ledy
lampki ,ledy
rekmak
Posty: 47
Rejestracja: 21 lis 2011, 18:53

Re: Naprawa starego modelu Pedro Gual 1:25 RC

Post autor: rekmak »

Dotyczyło 17.o9.17 a nie 17.04.18. Nie przypuszczałem, że tyle czasu minęło. Futaba napisz czemu symulator dźwięku diesla Conrada zmienia częstotliwość za ruchem drążka obrotów na innych regulatorach a na dwusilnikowym, dwukierunkowym, do szczotkowych, chiński nie powoduje zmian pomimo zmian obrotów silnika. Mierzyłem napięcie na wejściu symulatora tj. na silniku i zmienia się liniowo na + - od 0 do 12V. Tak jakby nie dawał właściwych impulsów. Silnik gładko, cicho startuje i zmienia obroty. Nie wydaje tak jak na innych regulatorach dźwięku na starcie. Na szczęście to nie mój problem tylko kolegi i kupił inny regulator od p.Bodziocha
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 97
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: Naprawa starego modelu Pedro Gual 1:25 RC

Post autor: futaba »

Rekmak, a skąd ja mam to wiedzieć - nie mam i nigdy nie miałem symulatora silnika diesla od Conrada, to po pierwsze, po drugie nie wiem jaki jest ten chiński regulator, po trzecie nie wiem jak jest rozwiązana "elektryka" w modelu kolegi. To tyle w kwestii symulatora, a co do napięcia na silniku, to ono się nie zmienia, jest cały czas takie samo, czyli w Twoim przypadku 12V, zmienia się jedynie wypełnienie sygnału sterującego od 0 do 100% i dlatego Twój woltomierz pokazuję zmianę napięcia, bo po prostu uśrednia sobie wynik.
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
ODPOWIEDZ