Naprawa starego modelu Pedro Gual 1:25 RC

Relacje z budowy tych jednostek
Awatar użytkownika
ArturN
Posty: 12
Rejestracja: 23 gru 2011, 07:11
Lokalizacja: {"name":"Polska Opole","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: Naprawa starego modelu Pedro Gual 1:25 RC

Post autor: ArturN »

Co do silników to weź albo 2xspeed 400 jak masz mały skok śruby, albo jak chcesz mieć pewność i nadmiar mocy to weź 2x speed 600 to ten srebrny obdrapany od kol. Jacka. Nie wiem jaki masz regulator i czy wytrzyma 2x600 dlatego polecam pierwsze rozwiązanie jak nie masz za dużych obciążeń na śrubie napędowej (średnica i skok). Z tych zdjęć co zamieściłeś 2x400 wystarczy.
Pozdrawiam
Artur N
P.S
Ten model to kawał historii modelarstwa o ile mnie pamięć nie myli to autorem tych planów był pan Szapowalenko.
pol6
Posty: 16
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Naprawa starego modelu Pedro Gual 1:25 RC

Post autor: pol6 »

jezeli jest możliwosc mozna prosic o wiecej zdjęc samego modelu? mam taki model tez do odświeżenia chyba w podobnej skali albo nawet wiekszej bo sam kadłub ma 150cm z tego co pamiętam :)
Awatar użytkownika
marek1
Posty: 57
Rejestracja: 30 sty 2012, 16:34

Re: Naprawa starego modelu Pedro Gual 1:25 RC

Post autor: marek1 »

Witam kolegę z Wejherowa,Tam mieszkałem ,pamiętam przenosiny-rozdział modelarni chyba Pana Pióra ,ja trafiłem do Duszyńskiego ale to chyba póżniej,Znałem Pana Dzięcielskiego, spotykaliśmy się dojeżdzając razem do pracy w Gdyni, jak szukał sponsorów swojej pracowni, która zajmowała się tylko żaglówkami z sukcesami swoich podopiecznych.Tak to historia modelarstwa,.Plany są autorstwa Pana Waldemara Nowego.Napęd to sprawa otwarta będę próbował wiele opcji w końcu to zabawa .Parę fotek ,pozdrawiam Marek
Załączniki
Tak wyglądał w 1994 Kadłub wykonany metodą słomkową ,następnie płótno z farbą nitro,malowany też nitro,nadbudówki sklejka nigdy nie miał gabloty,
Tak wyglądał w 1994 Kadłub wykonany metodą słomkową ,następnie płótno z farbą nitro,malowany też nitro,nadbudówki sklejka nigdy nie miał gabloty,
Stan obecny
Stan obecny
Awatar użytkownika
marek1
Posty: 57
Rejestracja: 30 sty 2012, 16:34

Re: Naprawa starego modelu Pedro Gual 1:25 RC

Post autor: marek1 »

Witam,zgromadziłem reporterów,dżwiękowców i filmowców.Córcię zerwałem w nocy ok.8 rano.Postawiałem model na wodzie gaz ,tym razem całe 5 sekund pływania, Córcia zdążyła zrobić fotkę,Miałem na składzie stare plastikowe kardaniki już je zainstalowałem jutro kolejna próba,pozdrawiam Marek

PS> mają silniczki moc ,480
Załączniki
U góry poprzednie sprzęgło ze sprężyny,na dole plastikowy kardanik,
U góry poprzednie sprzęgło ze sprężyny,na dole plastikowy kardanik,
Awatar użytkownika
ArturN
Posty: 12
Rejestracja: 23 gru 2011, 07:11
Lokalizacja: {"name":"Polska Opole","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: Naprawa starego modelu Pedro Gual 1:25 RC

Post autor: ArturN »

Sugerowałbym jednak troszkę mocniejsze przeguby ja używam takich
Obrazek
Awatar użytkownika
marek1
Posty: 57
Rejestracja: 30 sty 2012, 16:34

Re: Naprawa starego modelu Pedro Gual 1:25 RC

Post autor: marek1 »

Witam,tak może się skończyć ,zapewne jutro się okaże jak sprawuje się to co założyłem,miałem to u siebie,a skąd masz taką ładną przekładnię?dziękuję za odzew,pozdrawiam Marek


PS> bardzo jest mi pilnie potrzebna instrukcja Graupnera mx 12, linki w internecie wszystkie są przekierowane ,nieaktualne,może ktoś ma,widział.
Awatar użytkownika
Tomasz_D
Posty: 558
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Naprawa starego modelu Pedro Gual 1:25 RC

Post autor: Tomasz_D »

Jeśli nie przeszkadza Ci język EN to bardzo proszę: https://www.manualslib.com/manual/11431 ... Mx-12.html
Awatar użytkownika
ArturN
Posty: 12
Rejestracja: 23 gru 2011, 07:11
Lokalizacja: {"name":"Polska Opole","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: Naprawa starego modelu Pedro Gual 1:25 RC

Post autor: ArturN »

Ja mam przekładnie wg sławnego powiedzenia Adama Słodowego "Zrób to sam" przeguby też własnej roboty.
Awatar użytkownika
marek1
Posty: 57
Rejestracja: 30 sty 2012, 16:34

Re: Naprawa starego modelu Pedro Gual 1:25 RC

Post autor: marek1 »

Witam,dziękuję za odzew.Jednak wolałbym instrukcję w naszym języku.Dzisiaj było kolejne pływanie.Model pływa jak ścigacz,jednak z silników wydobywał się swąd;Wymieniłem śruby na dwupłatowe i dodałem wentylatorki przed silnikami na kardanikach,Film z pływania jest ale u kol.ja mam jego krótki z pływnia,latania wodnosamolotem,pozdrawiam Marek https://www.facebook.com/profile.php?id ... 1501951260
Załączniki
SAM_0719.JPG
SAM_0719.JPG (128.88 KiB) Przejrzano 5979 razy
Awatar użytkownika
Jacek.
Posty: 33
Rejestracja: 27 lis 2016, 13:39

Re: Naprawa starego modelu Pedro Gual 1:25 RC

Post autor: Jacek. »

Jak są to nowe silniki to ma prawo je czuć . Silnik się nagrzewa i powiedzmy smary technologiczne muszą sie "wypalić " . Samochody jeżdżą na jednym silniku minimum 20 min i to na wysokich obrotach i ich nie raz nie idzie dotknąć . Bardziej bym sie przyglądał regulatorowi obrotów bo on wykonuje ciężka pracę . Silniki masz łączone w szereg czy równolegle
ODPOWIEDZ