Artykuły szkutnicze - sklep on-line

Relacje z budowy tych jednostek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Artykuły szkutnicze - sklep on-line

Post autor: Jarek »

Witajcie chopy po długggggiej przerwie.
Nieeee ! Nie zapomniałem o Was i o Kodze. Ot po prostu nie zaglądałem , bo nie miałem nic do pokazania i do powiedzenia. Ale bakcyl modelarstwa we mnie siedzi nadal. Potrzebuję Waszej pomocy.
Poszukuję namiarów (jakieś linki i adresy on-line) do sklepów modelarskich specjalizujących się w artykułach szkutniczych. A konkretnie chodzi o wały śrubowe, sprzęgła, przekładnie, śruby najlepiej mosiężne, silniki i regulatory, oraz wszelaka elektronika poprawiająca realizm : moduły silników diesla, rogi mgłowe itp.
Nieśmiało liczę w takim gronie tylu fachowców w branży na pomoc.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
TUGER
Posty: 0
Rejestracja: 15 maja 2015, 08:21

Re: Artykuły szkutnicze - sklep on-line

Post autor: TUGER »

A google nie pomogło? Tego jest na pęczki.
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 97
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: Artykuły szkutnicze - sklep on-line

Post autor: futaba »

Nie ma jednego sklepu, gdzie to wszystko kupisz - lista musiała by być bardzo długa.
Może napisz konkretniej co chcesz zbudować - wielkość, typ jednostki, to łatwiej będzie coś podpowiedzieć.
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Artykuły szkutnicze - sklep on-line

Post autor: Jarek »

Posiadam dwa silniki takie jak w poniższym linku:

http://www.ebay.co.uk/itm/2-x-Johnson-6 ... xy4YdTUhY4

do mocowania posiada dwa otwory z gwintem M3 o rozstawie 25mm

A także dwie śruby trzyłopatowe R/L o średnicy 60mm z gwintem 4mm.

Chciałbym coś zbudować. Pasowało by do "Halnego", ale nie wiem czy dałbym sobie z nim radę. Może poszukam coś łatwiejszego. Potrzebowałbym do tych silników: przekładni, wały, regulatory, no i elektroniczne moduły dźwiękowe.
Chciałbym jednocześnie przejrzeć takie sklepy, bo być może gdybym znalazł coś łatwiejszego do budowy musiałbym dokonać odpowiednich zakupów. Mam plany "Pilota 20". To jednostka dużo łatwiejsza od "Halnego", ale tam jest inna czterołopatowa śruba.
Może źle myślę, ale najpierw chciałbym zebrać odpowiedni sprzęt a potem pod niego budować model, a nie odwrotnie. Najpierw model a później dopasowywać armaturę.
Zawsze to lepiej mieć już podzespoły podczas budowy i pasować je do budowanego modelu.

Andrzej do swojego SSN kupował śrubę w takim fajnym zagranicznym sklepie. Niestety zapomniałem w jakim ?
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 97
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: Artykuły szkutnicze - sklep on-line

Post autor: futaba »

Tymi silnikami możesz napędzić śruby bezpośrednio, bez żadnej przekładni, jeśli zastosujesz zasilanie 7.2-7.4V (6x NiMH lub LiPo 2S) i śrubę nie większą niż 40-45 mm.
Regulator polecam ten: http://www.ebay.com/itm/HobbyWing-QuicRun-1-10-Waterproof-Brushed-60A-ESC-4WD-RC-Car-Buggy-Touring-1060-/142002983681?epid=1427169630&hash=item2110099301:g:pA4AAOSwepZXQ~k6
Nie zajdziesz lepszego i z takim stosunkiem możliwości do ceny.
Moduł dźwiękowy tej firmy: http://www.benedini.de/ W zupełności wystarczy wersja mini, daje pracę silnika sprzężoną z regulacją obrotów + 12 dodatkowych dźwięków uruchamianych z nadajnika RC. Sam możesz do niej przygotować sample z dźwiękami.
Śrubę proponuję wykonać samemu na podstawie dokumentacji modelu, albo zlecić koledze z forum - ArturN.
Wyposażenie modelu w jak to nazywasz "armaturę" to naprawdę pikuś w porównaniu z budową samego modelu na jakimś przyzwoitym poziomie. Zacznij budować model, a jak będziesz miał kadłub to pogadamy o jego wyposażeniu.
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
Awatar użytkownika
ArturN
Posty: 12
Rejestracja: 23 gru 2011, 07:11
Lokalizacja: {"name":"Polska Opole","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: Artykuły szkutnicze - sklep on-line

Post autor: ArturN »

Ty to potrafisz człowieka wkopać ludzie czekają u mnie i z 2 lata aż im śrubę zrobię albo komplecik. To jest proste napisałem swego czasu nawet artykulik w gazetce RC-Przegląd Modelarski jak to zrobić troszkę chęci. :) Za którymś razem wyjdzie :)
PiotrB
Posty: 213
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Artykuły szkutnicze - sklep on-line

Post autor: PiotrB »

Cześć Jarku. Witaj znowu na forum. Tu masz link na śruby gotowe http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/L ... olopatowe/ , a jak nie to podaj parametry to coś da się zrobić u nas (nie u mnie), w Braniewie, w modelarni. Nie będziesz czekał dwa lata (zlecenie do huty, odlew, obróbka). W Opolu to i bociany do tyłu latają, więc się nie dziw.
pozdrawiam PiotrB
Pozdrawiam - PiotrB
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Artykuły szkutnicze - sklep on-line

Post autor: Andrzej1 »

Może tamoj cóś znajdziesz ?.
Część się pewno zdeaktualizowała, ale trochu pewno jest.
viewtopic.php?f=536&t=45421&p=57119&hilit=adresy#p57119
Z ukłonami
Andrzej Korycki
Awatar użytkownika
strzelec
Posty: 0
Rejestracja: 24 sie 2015, 17:02

Re: Artykuły szkutnicze - sklep on-line

Post autor: strzelec »

Może tu znajdziesz odpowiedzi na nurtujące problemy zakupowe: http://abcmodelhobby.pl/
ODPOWIEDZ