Czarna Perła Hachette

Relacje z budowy tych jednostek
Awatar użytkownika
Pallantides
Posty: 1
Rejestracja: 31 lip 2011, 18:17

Czarna Perła Hachette

Post autor: Pallantides »

Witam


Jestem początkującym modelarzem więc zaprenumerowałem ten model tej firmy by móc sie nauczyć składać modele z drewna może to nie jest budowanie od podstaw ale jak dla mnie model początkujący. kleiłem modele papierowe i plastikowe trochę modelarstwa więc liznąłem. Model jak do tej pory idzie mi poprawnie bez kłopotów opierając się trochę o instrukcje i trochę o forum. Dotarłem do etapu dla mnie ciężkiego i niezrozumiałego częściowo - poszycie kadłuba. Nigdy tego nie robiłem jedynie co oglądałem filmiki na youtube po angielsku ale tam modelarze mięli inne modele inaczej zaczynali z poszywaniem. Od czego zacząć?? Co zrobić?? Potrzebuje waszej pomocy by zrobić prawdziwe poszycie a nie jak w instrukcji żart faktem jest że model posiada dwa poszycia ale na tym etapie chcę się nauczyć prawidłowego poszywania kadłuba deseczkami tak bym nie miał kłopotów w innych modelach. Dlatego proszę was o pomoc.

Pozdrawiam serdecznie
Marek
Załączniki
Instrukcyjny żart...
Instrukcyjny żart...
2 (1).jpg (29.45 KiB) Przejrzano 9525 razy
Awatar użytkownika
Pallantides
Posty: 1
Rejestracja: 31 lip 2011, 18:17

Re: Czarna Perła Hachette

Post autor: Pallantides »

Witajcie

Posyłam zdjęcia z obecnego statusu składania :D

Pozdrawiam
Marek
Załączniki
Deseczka poszycia pierwszego ma wymiary 1x6x248 rodzaj deseczki lipa.
Deseczka poszycia pierwszego ma wymiary 1x6x248 rodzaj deseczki lipa.
IMG_3785 (1)sd.JPG (13.27 KiB) Przejrzano 9522 razy
Awatar użytkownika
Pallantides
Posty: 1
Rejestracja: 31 lip 2011, 18:17

Re: Czarna Perła Hachette

Post autor: Pallantides »

Kolejne zdjęcia z przebiegu prac ;)
Załączniki
Pokład wykonałem z forniru orzech amerykański, między deseczkami zastosowałem karton w kolorze czarnym. Treenails jest niewidoczny bo zrobiłem z igły lekarskiej, ale pod światło i z bliska bardzo dobrze widać :-)
Pokład wykonałem z forniru orzech amerykański, między deseczkami zastosowałem karton w kolorze czarnym. Treenails jest niewidoczny bo zrobiłem z igły lekarskiej, ale pod światło i z bliska bardzo dobrze widać :-)
IMG_3783 (1).JPG (26.89 KiB) Przejrzano 9509 razy
IMG_3784 (1sw).JPG
IMG_3784 (1sw).JPG (16.15 KiB) Przejrzano 9509 razy
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 392
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: Czarna Perła Hachette

Post autor: TomekA »

Awatar użytkownika
Pallantides
Posty: 1
Rejestracja: 31 lip 2011, 18:17

Re: Czarna Perła Hachette

Post autor: Pallantides »

Witam

Nie stety chyba strona padła bo nie moge wejść no komputerze też nie mogę wejść, masz może w pdf??

Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 392
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: Czarna Perła Hachette

Post autor: TomekA »

Jak znasz angielski, to moge Ci podeslac oryginalna broszurke Jima Robertsa pt. "Planking the built up ship models", wg. ktorej napisalem kiedys ten artykul (byla to dosc luzna interpretacja w/w broszurki w serii emaili do kolegi Mareckiego na temat poszywania kadluba, ktore on potem zlozyl w calosc).
Mam cyfrowa wersje (38 plikow jpeg) tej broszurki. Wielkosc calosci ok. 26 MB.
Awatar użytkownika
Pallantides
Posty: 1
Rejestracja: 31 lip 2011, 18:17

Re: Czarna Perła Hachette

Post autor: Pallantides »

Cześć

Jak mógłbym Cie prosić w dwóch paczkach bo moja skrzynka do 20 Mb wiadomości przyjmuje, mój e-mail
Mareckif@gmail.com

Z góry dziękuję
Marek
Awatar użytkownika
ador
Posty: 0
Rejestracja: 30 sie 2014, 01:24

Re: Czarna Perła Hachette

Post autor: ador »

https://wetransfer.com/

Tu jest rozwiązanie problemów z przesyłaniem dużych załączników. Można legalnie, za free przesłać załącznik do 2 GB na skrzynkę pocztową.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mumin
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2015, 12:56

Re: Czarna Perła Hachette

Post autor: Mumin »

TomekA pisze:Jak znasz angielski, to moge Ci podeslac oryginalna broszurke Jima Robertsa pt. "Planking the built up ship models", wg. ktorej napisalem kiedys ten artykul


Można też artykuły z NRG:
Film Chucka:

A oryginalną broszurkę J.R. można kupić w ModelExpo (na amazonie też, ale drożej)
Awatar użytkownika
Pallantides
Posty: 1
Rejestracja: 31 lip 2011, 18:17

Re: Czarna Perła Hachette

Post autor: Pallantides »

Witam

Dziękuje za szybkie odpowiedzi i za materiały. Jak miał by ktoś jeszcze jakieś podpowiedzi, rady to bardzo proszę śmiało pisać, jak juz pisałem jestem początkujący i każda informacja jest na wagę złota.

Pozdrawiam
Marek
ODPOWIEDZ