Prośba o rozpoznanie Statek Wycieczkowy

Relacje z budowy tych jednostek
Awatar użytkownika
sebka35
Posty: 0
Rejestracja: 03 gru 2016, 19:52

Re: Prośba o rozpoznanie Statek Wycieczkowy

Post autor: sebka35 »

Ok też na niego patrzyłem na allexpres jesr za 17$ zastanawiam sie jeszcze nad tym jak ten regulator ma wyjście na jeden silnik , jak podłącze dwa motorki i w tym jeden w prawo drugi w lewo czy nie bedzie to dla niego różnicy .
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 97
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: Prośba o rozpoznanie Statek Wycieczkowy

Post autor: futaba »

Po prostu, podłączasz dwa silniki równolegle, w jednym zmieniając bieguny, będą się obracać w przeciwnych kierunkach.
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
Awatar użytkownika
sebka35
Posty: 0
Rejestracja: 03 gru 2016, 19:52

Re: Prośba o rozpoznanie Statek Wycieczkowy

Post autor: sebka35 »

Na logike tak sie to robi :)
Awatar użytkownika
sebka35
Posty: 0
Rejestracja: 03 gru 2016, 19:52

Re: Prośba o rozpoznanie Statek Wycieczkowy

Post autor: sebka35 »

futaba regulatory zamówione z allexpres.za około 50 dni dojdzie do mnie. Prace przy nadbudówce trwają zrobiłem podłogę trochę udekorowałem ocenicie sami . Troche czasu zeszło mi również przy odzyskaniu i doprowadzeniu do stanu zadowalającym mnie słubków . Niestety barierki musiałem zrobić nowe stare sie nie nadawały do zastosowania . A tak wygląda
Załączniki
IMAG0553-1-1.jpg
IMAG0554-1.jpg
Awatar użytkownika
sebka35
Posty: 0
Rejestracja: 03 gru 2016, 19:52

Re: Prośba o rozpoznanie Statek Wycieczkowy

Post autor: sebka35 »

Macie Koledzy jakieś sprawdzone metody,sposoby zabezpieczenia miedzi,mosiądzy przed śniedzeniem .
rekmak
Posty: 47
Rejestracja: 21 lis 2011, 18:53

Re: Prośba o rozpoznanie Statek Wycieczkowy

Post autor: rekmak »

Lakier bezbarwny.
Awatar użytkownika
sebka35
Posty: 0
Rejestracja: 03 gru 2016, 19:52

Re: Prośba o rozpoznanie Statek Wycieczkowy

Post autor: sebka35 »

Wstępnie statek został opływany na krytej pływalni,niestety zdjęc nie mogłem zrobić :( lecz jestem bardzo zadowolony z jednostek napędowych spory nadmiar mocy . Śruby 50 i pobór 5,2A prz 7,2V muszę poprawić jeszcze ster jest za maly i sporo dociążyć ststeczek. Oto jak sie prezentuje. Oczywiście przed wodowaniem został nadany nr rejestracyjny lecz z braku radaru nie dostałem pozwolenia na wyjscie z portu yyyy tzn. basenu :)
Najmocniej przepraszam za tą bandere. Naturalnie WŁA 104 bedzie pływał pod naszą rodową Banderą
Załączniki
DSC_1182-1.jpg
DSC_1182-1.jpg (36.25 KiB) Przejrzano 6931 razy
DSC_1181-1.jpg
DSC_1181-1.jpg (33.07 KiB) Przejrzano 6931 razy
DSC_1180-1.jpg
DSC_1180-1.jpg (38.25 KiB) Przejrzano 6931 razy
DSC_1179-1.jpg
DSC_1179-1.jpg (31.33 KiB) Przejrzano 6931 razy
Awatar użytkownika
sebka35
Posty: 0
Rejestracja: 03 gru 2016, 19:52

Re: Prośba o rozpoznanie Statek Wycieczkowy

Post autor: sebka35 »

Pojawił sie swego rodzaju problem . A mianowicie przyszły słupki na barierki ,wybrałem największe jakie były lecz są za małe,troche nieproporcjonalne do calego statku,za delikatne. Będe zmuszony zrobić samemu. Słupki zrobie proste z rurki mosiężnej fi 3mm . Może nie będą takie ładne jak te lecz z pewnością będą sie lepiej prezentowały .
Słupki są z tego sklepu -http://rbmodel.pl/index.php?action=products&group=083 zna ktoś inny sklep gdzie można kupić większe
Załączniki
DSC_1250-1.jpg
DSC_1249-1.jpg
DSC_1248-1.jpg
DSC_1247-1.jpg
rekmak
Posty: 47
Rejestracja: 21 lis 2011, 18:53

Re: Prośba o rozpoznanie Statek Wycieczkowy

Post autor: rekmak »

Proponuję zmianę charakteru tego modelu. Jak na statek wycieczkowy to takie relingi, barierki są mało bezpieczne i chyba będą dookoła. Słupki z pręta lub z rurki. Końcówkę sklep, wywierć otwór i opiłuj. Przez otwory cienka linka od roweru. Jak dojdą ławeczki i pasażerowie z przodu to sternik ze sterówki będzie miał widok zerowy. Wyżej za sterówką lepiej ale sternik będzie uciekał przed deszczem. Jaszcze schodki między pokładami. I coś mi się wydaje, że deski pokładu powinny być w burcie a nie na burcie.
Jak z Władysławowa, to podobny statek.
image7798.JPG

Zrobisz jak zechcesz. Najważniejsze żeby pływał, relaksował i dawał zadowolenie.
Awatar użytkownika
sebka35
Posty: 0
Rejestracja: 03 gru 2016, 19:52

Re: Prośba o rozpoznanie Statek Wycieczkowy

Post autor: sebka35 »

Nie bedzie żadnej zmiany charakteru modelu ,i to nie jest model redukcyjny,coś tam kapitan bedzie widział . Przyszły roztopy była piękna pogoda i tak się skupiłem na pływaniu ze nie miałem kiedy posziedzieć przy modelu. Po drodze awaria pompki do chłodzenia silników ( macie jakieś sprawdzone ) i musze jeszcze popracować nad doborem śrób na tych modelowi brakuje trochę mocy. Dziś zrobiłem barierki na dolnym pokładzie
ODPOWIEDZ