drobnicowiec FRANCISZEK ZUBRZYCKI

Relacje z budowy tych jednostek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 97
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: drobnicowiec FRANCISZEK ZUBRZYCKI

Post autor: futaba »

Jacek, a ile kanałów potrzebujesz? System FrSky (np. Taranis 9Dplus) oferuje 16 kanałów proporcjonalnych i w fabrycznym nadajniku jest tyle manipulatorów, nic nie trzeba dodawać. Tylko w modelu musiałbyś zastosować 2 odbiorniki lub dekoder sygnały SBUS na PWM. Naprawdę polecam, sam używam tego Taranisa już 2.5 roku, ma nieograniczone możliwości miksowania kanałów, idealny do takich modeli wielofunkcyjnych.
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
Awatar użytkownika
Jacek.
Posty: 33
Rejestracja: 27 lis 2016, 13:39

Re: drobnicowiec FRANCISZEK ZUBRZYCKI

Post autor: Jacek. »

Fatuba - ja w tej branży dobierania aparatury to jestem zielony i kompletnie się nie wyznaje na ogarnianiu niej . Muszę poradzić się kogoś co pomoże mi dobrać .Ja ledwo ogarniam szescio kanałowa do moich samochodów . Ale też ważna jest cena i nie musi być przedniej marki .
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 97
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: drobnicowiec FRANCISZEK ZUBRZYCKI

Post autor: futaba »

Nie wiem jaki masz budżet, nowy nadajnik Taranis 9D PLUS jest do kupienia za 850 zł w Polsce, komplet z odbiornikiem za 930 zł, u chińczyka jest trochę taniej, bo nadajnik z odbiornikiem można kupić już za około 800 zł, chyba, że będzie jakaś mega promocja, to wtedy nawet 25-30% może cena spaść.
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
Awatar użytkownika
ryszardb
Posty: 146
Rejestracja: 12 lip 2011, 11:36
Lokalizacja: {"name":"Polska Gda\u0144sk","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: drobnicowiec FRANCISZEK ZUBRZYCKI

Post autor: ryszardb »

Ostatnio dostałem linka do OMNIA - Centrum Techniki Okrętowej i nie tylko. Na stronie jest sporo norm dotyczących wyposażenia statków. Na pewno Ci się przyda a są tam i inne informacje które niejednego zaciekawią.
http://www.omnia.ie/index.php?navigatio ... C4%99towej

Super ten Twój stateczek. W stoczni coś tak ładnego w skali nawet 1:1 by by nie wyszło.
Pozdrowienia
Ryszard
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 914
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: drobnicowiec FRANCISZEK ZUBRZYCKI

Post autor: Slawek Kromer »

Bardzo ciekawa publikacja zwłaszcza dla budujących modele redukcyjne
Awatar użytkownika
Jacek.
Posty: 33
Rejestracja: 27 lis 2016, 13:39

Re: drobnicowiec FRANCISZEK ZUBRZYCKI

Post autor: Jacek. »

Grzegorzu jeśli pozwolisz to się odezwie w sprawie aparatury jak sprawa powiedzmy dojrzeje .
Ryszardzie dziękuje za podrzucanie ciekawostek i za miłą ocenę . Powiem tak model statku w tej skali z działającymi wszystkimi detalami jest możliwa do wykonania ale jej koszt to powiedzmy duży . Można pokusić się o odwzorowanie w 80 % oryginału myślę tutaj o RC . 20 % to niestety ustępstwa . Model rc nigdy nie będzie w 90 % podobnym do oryginału . Ja ile się da spróbuję odwzorować choć koła zębate , silniki dużo miejsca potrzebują . Tak jak pisałem aby zminiaturyzować wszystkie mechanizmy to ogromny koszt ale może ktoś pokusi się na takie wariactwo przyjemne .Teraz muszę wszystkie mechanizmy wykończyć a to sporo czasu zajmie a na dodatek kółko zębate szlak trafił i muszę zamówić nowe ale cały czas do przodu jeszcze kończe poprzedni model Lotusa .
Awatar użytkownika
Jacek.
Posty: 33
Rejestracja: 27 lis 2016, 13:39

Re: drobnicowiec FRANCISZEK ZUBRZYCKI

Post autor: Jacek. »

Zastanawiałem się nad bocznymi ładowniami bo na moich planach był tylko obrys . Nie wiedziałem czy bramy ( Furty ) licują z burtami czy są wgłębione . Dopiero po materiale od Ryszarda przekonałem się że są one troche wpuszczone w kadłub . Tą sprawę rozwiązaną mam.
Załączniki
P1040593.jpga.jpg
P1040593.jpga.jpg (88.21 KiB) Przejrzano 5668 razy
P1040596.jpga.jpg
P1040596.jpga.jpg (92.67 KiB) Przejrzano 5668 razy
P1040592.jpga.jpg
P1040592.jpga.jpg (98.94 KiB) Przejrzano 5668 razy
Awatar użytkownika
Jacek.
Posty: 33
Rejestracja: 27 lis 2016, 13:39

Re: drobnicowiec FRANCISZEK ZUBRZYCKI

Post autor: Jacek. »

Pierwsze przymiarki do budowy surowej nadbudówki . Nazwałem to parter :)
Załączniki
P1040656.jpga.jpg
P1040656.jpga.jpg (71.34 KiB) Przejrzano 5236 razy
P1040655.jpga.jpg
P1040655.jpga.jpg (83.26 KiB) Przejrzano 5236 razy
P1040654.jpga.jpg
P1040654.jpga.jpg (92.77 KiB) Przejrzano 5236 razy
rekmak
Posty: 47
Rejestracja: 21 lis 2011, 18:53

Re: drobnicowiec FRANCISZEK ZUBRZYCKI

Post autor: rekmak »

Gdybyś ten model prysnął podkładową, nie ważne co się z nią potem stanie, to zdjęcia na pewno lepiej będą odbierane.
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: drobnicowiec FRANCISZEK ZUBRZYCKI

Post autor: jeskom »

Podziwiam prace która została wykonana w mosiądzu dotychczas, ale szczerze okna parteru to chyba niewypał, nawet na tych niewyraźnych zdjęciach widać że każde okno idzie w swoją stronę, ich wymiary nieco też się różnią. Naprawdę proponuje poprawkę tej części modelu bo nie pasuje do pracy, która została wykonana dotychczas.
ODPOWIEDZ