TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Relacje z budowy tych jednostek
rekmak
Posty: 47
Rejestracja: 21 lis 2011, 18:53

Re: TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Post autor: rekmak »

Załóż nowy temat i buduj. Przy długości 2000,0 mm musisz zbudować jeszcze dwa holowniki jak nie więcej do manewrów w porcie. Przez dużą różnicę zanurzenia będą kłopoty. Do tego transport.
Jest za duży i nie przepłynie śluz kanału panamskiego, chyba, że skończyli budowę nowych, większych.
Awatar użytkownika
acdd
Posty: 0
Rejestracja: 05 paź 2014, 14:20

Re: TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Post autor: acdd »

W nawiązaniu do Kolegi Jacka... Ważną informacją jest czy planowany tankowiec ma pływać i w jakiej skali będzie robiony... Proszę mieć na uwadze że tankowce są duże... nawet jeśli zrobi Pan w skali 1:100 to taki model będzie miał ponad dwa metry... żeby model pływał musi mieć masę własną ok 30-40kg przy cienkiej blaszce będzie Pan musiał dać gęściej wręgi ale jest to do zrobienia...

Natomiast troszkę z innej beczki... poirytowany porażką odlewania wagonu kolejowego stwierdziłem że może trzeba potrenować odlewy... i oto sukces... pierwszy mój odlew żywiczny z którego jestem zadowolony jak dziecko...odlałem sobie wózek do dźwigu portowego w skali H0
Załączniki
zmdzwig.jpg
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 97
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Post autor: futaba »

Jak zaczynałeś, to Ty zadawałeś pytania, zaraz role się odwrócą i to my bedziemy Tobie zadawać pytania :) Masz rozmach z tym projektem, trzymam kciuki, żeby dotrwał do końca.
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
Awatar użytkownika
acdd
Posty: 0
Rejestracja: 05 paź 2014, 14:20

Re: TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Post autor: acdd »

Paradoksalnie to jeśli moja twórczość modelarska istnieje to Tylko dla tego że Jesteście drodzy Panowie Kogowie... wszak to Dzięki Wam Czynię lepiej a czynienie doświadczeniem owocuje więc to czegom doświadczył oddaję... taki jak Wy mnie daliście :) Więc jeśli owoc sukcesu zebrać dane mi będzie to tylko dla tego że ziarno sadzić pomogliście i to wam Podziękowania składam.
Awatar użytkownika
acdd
Posty: 0
Rejestracja: 05 paź 2014, 14:20

Re: TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Post autor: acdd »

Nie wiem czy moje odlewy nie wyszyły obciachowo... będę chciał psiknąć podkładem aby zobaczyć jak to się będzie prezentować.
Załączniki
20161202_202614[1].jpg
20161202_202623[1].jpg
Awatar użytkownika
acdd
Posty: 0
Rejestracja: 05 paź 2014, 14:20

Re: TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Post autor: acdd »

Okazało się że rolki od bloczków do lin świetnie nadają się na koła... koła mają średnicę 8mm żuraw ma kół 24 a żurawi będzie 4szt.

Rolki z RB Model...

Żurawia muszę jeszcze porządnie wyszlifować... nie mniej w stanie surowym wygląda tak
Załączniki
zu1.jpg
zu2.jpg
zu3.jpg
Awatar użytkownika
acdd
Posty: 0
Rejestracja: 05 paź 2014, 14:20

Re: TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Post autor: acdd »

Ramionko zmienia wszystko...

Kilka modyfikacji w projekcie i będzie można rozpoczynać masową produkcję :) Docelowo miał być ich 4 ale ramionko zwiększa diametralnie gabaryt...
Załączniki
ra1.jpg
ra2.jpg
Awatar użytkownika
acdd
Posty: 0
Rejestracja: 05 paź 2014, 14:20

Re: TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Post autor: acdd »

No to wracamy do tankowca... tu pragnę podziękować za wyrozumiałość z dźwigiem portowym :)

Pytanie... załączam rysunek na którym jest pachołek... wnioskuję ze pachołek służy do naprowadzania lin z wyciągarki do kluz cumowniczych na burtach... pytanie o konstrukcję owego słupka... czy słupek jest zakończony poprzeczną rolką czy obraca się cały?

na rysunku element 99
Załączniki
słupek.jpg
Awatar użytkownika
Tomasz_D
Posty: 558
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Post autor: Tomasz_D »

takie pachoły są stałe, nic się w nich nie obraca
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
acdd
Posty: 0
Rejestracja: 05 paź 2014, 14:20

Re: TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Post autor: acdd »

Poszperałem trochę na necie... i znalazłem takie coś...
Załączniki
słupek2.jpg
słupek2.jpg (75.58 KiB) Przejrzano 6498 razy
ODPOWIEDZ