Kaper-1

Relacje z budowy tych jednostek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ryka1
Posty: 0
Rejestracja: 20 lis 2013, 20:57

Re: Kaper-1

Post autor: ryka1 »

Jeszcze kilka drobiazgów i będzie koniec prac przy pontonie.
Załączniki
IMG_3202.JPG
IMG_3202.JPG (112.53 KiB) Przejrzano 7483 razy
IMG_3203.JPG
IMG_3203.JPG (115.05 KiB) Przejrzano 7483 razy
IMG_3205.JPG
IMG_3205.JPG (121.83 KiB) Przejrzano 7483 razy
Pozdrawiam Rysiek
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Kaper-1

Post autor: Jarek »

Witam.
Pięknie Ci to wychodzi. Sam budując "Szkwała" staram się jak najlepiej być precyzyjnym, ale jak przejrzałem Twoją relację to jestem pod wrażeniem. Może kiedyś w przyszłości nasze jednostki straży granicznej spotkają się na jakichś zawodach ? ;)
Mam jednocześnie pytanie do Ciebie dotyczące skali zanurzeniowej. Kolega wydrukował mi 3D podziałkę z cyferkami i muszę przykleić je do kadłuba (na lakier). Widzę, że u Ciebie wyszło to perfekcyjnie: dokładnie i czysto. Jakim klejem to robiłeś ? Chciałbym, aby mocowanie wyszło również dokładnie a zarazem mocno, by nie pogubić cyferek podczas szybkiego pływania.
Awatar użytkownika
ryka1
Posty: 0
Rejestracja: 20 lis 2013, 20:57

Re: Kaper-1

Post autor: ryka1 »

Może nasze jednostki kiedyś wypłyną na wspólny patrol :D. Znaki zanurzenia i inne napisy wycięte są w folii samoprzylepnej,już z prawidłowymi odstępami, przeniesione na kadłub za pomocą folii transparentnej, jest o tym na str.4 zabezpieczone lakierem mat lub półmat .Myślę,że to wystarczy do zabezpieczenia przed wodą. Kaper 1 nie pływa tak szybko :lol:
Pozdrawiam Rysiek
Awatar użytkownika
ryka1
Posty: 0
Rejestracja: 20 lis 2013, 20:57

Re: Kaper-1

Post autor: ryka1 »

W międzyczasie przyszły zamówione regulatory prędkości , nie moglem się powstrzymać przed ich zamontowaniem i wypróbowaniem. Mam teraz możliwość regulacji niezależnie każdego z silników jak również obu równocześnie . Jak w oryginale :D

Obrazek

cd nastąpi
Pozdrawiam Rysiek
Awatar użytkownika
ryka1
Posty: 0
Rejestracja: 20 lis 2013, 20:57

Re: Kaper-1

Post autor: ryka1 »

Prace przy pontonie zakończone. Leży :D na swoim miejscu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cd nastąpi
Pozdrawiam Rysiek
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Kaper-1

Post autor: rychenko »

Witam
Rysiek ponton prezentuje się extra było warto przesiedzieć bo łódź jak i ponton wyglądać będą na pokładzie elegancko , po otworkach na pokładzie widać ze „zagęścisz „ go jeszcze nie źle detalami :!:
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
ryka1
Posty: 0
Rejestracja: 20 lis 2013, 20:57

Re: Kaper-1

Post autor: ryka1 »

Większość z tych otworów to pod pilersy pokładu nadbudówki,te dużej średnicy, ale faktycznie jeszcze kilka elementów zamontuję razem z nadbudówką. :)
Pozdrawiam Rysiek
Awatar użytkownika
ryka1
Posty: 0
Rejestracja: 20 lis 2013, 20:57

Re: Kaper-1

Post autor: ryka1 »

Z racji że zrobiło się zimno i mokro ruszyły prace w "stoczni". Powstał trap, który pierwotnie planowałem wykonać z listewek, ale że oryginał jest cały malowany na zielono ułatwiłem sobie pracę i powstał plastykowy :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Poręczy nie robię, gdyż w takim stanie będzie wisiał na ścianie nadbudówki.

cd nastąpi
Pozdrawiam Rysiek
Awatar użytkownika
ryka1
Posty: 0
Rejestracja: 20 lis 2013, 20:57

Re: Kaper-1

Post autor: ryka1 »

Zakończyłem w końcu :oops: prace nad wentylatorami. Trwało to długo, sam nie wiedziałem dlaczego, dopiero jak policzyłem z ilu elementów składa się jeden to sam w to nie wierzyłem - 118 :o .Bez imitacji śrub na kołnierzach !!!

IMG_4186.JPG
IMG_4186.JPG (72.31 KiB) Przejrzano 5628 razy
IMG_4191.JPG
IMG_4191.JPG (102.52 KiB) Przejrzano 5628 razy
IMG_4180.JPG
IMG_4180.JPG (101.66 KiB) Przejrzano 5628 razy


Teraz podkład, poprawki i malowanie na biało.
cd nastąpi
Pozdrawiam Rysiek
Awatar użytkownika
ryka1
Posty: 0
Rejestracja: 20 lis 2013, 20:57

Re: Kaper-1

Post autor: ryka1 »

Aż trudno uwierzyć, ale dopiero dzisiaj wypróbowałem nowy napęd." 13" :D . Jestem z niego bardzo zadowolony. Śruby bardzo sprawne ,również na biegu wstecznym model pod pełną kontrolą. Opcja jedna cała naprzód, druga cała wstecz oraz ster wychylony na maxa powoduje obrót modelu na średnicy jednej długości. Przy okazji kolejnego pływania poprawię niektóre nastawy napędu. Jak widać na zdjęciach rufa trochę niedoważona. Zastosowany dzisiaj balast + akumulator =430g. Pewnie mam do dyspozycji jakieś 500g zapasu. Czeka więc mnie dalsza walka z wagą elementów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam krótki filmik ale nie wiem jak go zamieścić.

cd nastąpi
Pozdrawiam Rysiek
ODPOWIEDZ