Kaper-1

Relacje z budowy tych jednostek
ODPOWIEDZ
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Kaper-1

Post autor: myszor »

Chociaż ja drewniak to chylę głowę przed Tobą i Twoją pracą .
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Kaper-1

Post autor: rychenko »

Witam
Kadłub nie dość ze elegancko pomalowany to z tymi napisami wygląda rewelacyjnie a i detale tylko pozazdrościć , Podajesz numery farb ale jakiej firmy ta są?
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
ryka1
Posty: 0
Rejestracja: 20 lis 2013, 20:57

Re: Kaper-1

Post autor: ryka1 »

Dzięki za dobre słowo :) , o farbach pisałem we wcześniejszych postach (12 XII 13r.) Farby to Gunze Mr.Color.
Pozdrawiam Rysiek
Awatar użytkownika
ryka1
Posty: 0
Rejestracja: 20 lis 2013, 20:57

Re: Kaper-1

Post autor: ryka1 »

Znów pogoda za oknem sprzyja dłubaniu przy modelu( siedzeniu w domu) i zaczyna przybywać kolejna drobnica. Kilka elementów wcześniej wykonanych i pomalowanych wylądowało w koszu, gdyż doszedłem do wniosku ,że można lepiej... tak się między innymi stało z wejściami na pokład na obu burtach

Obrazek

wytoczyłem rolki kluz dziobowych oraz dzwon

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

teraz szukanie fachowca grawera, który wygraweruje nazwę. Wysokość liter 1 mm :) . Dopiero wtedy polerka, serduszko i ringabulina.

cd nastąpi
Pozdrawiam Rysiek
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: Kaper-1

Post autor: jeskom »

ryka1, normalnie załamujesz mnie precyzją...super ci to wychodzi :D
Awatar użytkownika
ryka1
Posty: 0
Rejestracja: 20 lis 2013, 20:57

Re: Kaper-1

Post autor: ryka1 »

To między innymi przez Twoją relację do kosza poszły niektóre elementy... :D
Pozdrawiam Rysiek
Awatar użytkownika
ryka1
Posty: 0
Rejestracja: 20 lis 2013, 20:57

Re: Kaper-1

Post autor: ryka1 »

Prace choć powoli cały czas trwają. Chcę zamontować na gotowo całe wyposażenie pokładu głównego, a następnie zabrać się za wyposażenie nadbudówki.
Przygotowane do montażu sterowniki kabestanów oraz mosiężne rewizje na pokładzie .

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nareszcie skończyłem windy kotwiczne . Do hydrauliki ( to żółte) :) podchodziłem jak pies do jeża,nie miałem koncepcji jak to zrobić, aż przyszły w końcu takie dwa wieczory, które załatwiły sprawę. Jeszcze raz potwierdziła się stara prawda - nic na siłę.....

Obrazek
Obrazek

cd nastąpi
Pozdrawiam Rysiek
Awatar użytkownika
jeskom
Posty: 269
Rejestracja: 26 paź 2011, 23:07

Re: Kaper-1

Post autor: jeskom »

Rysiek weź ty się uspokój z tymi szczegółami bo z zazdrości twych umiejętności wywalę swój model do pieca..genialnie ci te zawory i rureczki wyszły
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Kaper-1

Post autor: ryszardw »

No niesamowite.Totalny real.R
Awatar użytkownika
ryka1
Posty: 0
Rejestracja: 20 lis 2013, 20:57

Re: Kaper-1

Post autor: ryka1 »

Dzięki za dobre słowo, nie ukrywam, że motywują do dalszej walki :) z modelem. Jeskom nie wygłupiaj się, kończ model, wstawiaj zdjęcia, a wsad do pieca kup w castoramie :D
Kolejne elementy przygotowane do montażu.
Zapasowa maszynka sterowa na rufie.

Obrazek

Właz i stelaż na którym kiedyś spocznie ponton.

Obrazek

Chwilę temu zakończyłem temat dzwonu. Miałem problem z grawerem, który podjął by się wykonania napisu. Niestety w Legnicy nie ma takiego. Dopiero we Wrocławiu się udało. Litery maja 1mm wysokości. Dzwon wypolerowany i zabezpieczony lakierem bezbarwnym.

Obrazek
Obrazek

cd nastąpi
Pozdrawiam Rysiek
ODPOWIEDZ